Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem 3-5.12.2019. Testy sprawdzające wiedzę uczniów przed egzaminem ósmoklasisty 2019. Arkusze próbne

mk
Próbny egzamin ósmoklasisty nie jest obowiązkowy. O przystąpieniu do niego decydują dyrekcje poszczególnych szkół
Próbny egzamin ósmoklasisty nie jest obowiązkowy. O przystąpieniu do niego decydują dyrekcje poszczególnych szkół Karolina Misztal
Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem zostanie przeprowadzony na początku grudnia 2019 r. Wydawnictwo przygotowało zestaw arkuszy egzaminacyjnych ze wszystkich przedmiotów, z których uczniowie będą zdawać kwietniowy egzamin ósmoklasisty: z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Jak będzie przebiegał próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem? Czego mogą się spodziewać uczniowie na próbnym egzaminie ósmoklasisty z Operonem? Które szkoły przystępują do próbnego egzaminu?

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła kilka dni temu, że nie przeprowadzi próbnego egzaminu ósmoklasisty. Dotychczas udostępnione materiały uważa za wystarczające. Szkoły będą musiały przeegzaminować uczniów na własną rękę.

Czytaj także

Operon jest jednym z prywatnych wydawnictw oświatowych, które podjęły się przygotowania testów na próbny egzamin ósmoklasisty.

Czytaj także

Próbny egzamin ósmoklasisty. Czy jest obowiązkowy?

Próbny egzamin ósmoklasisty nie jest obowiązkowy. O zorganizowaniu próbnych egzaminów decydują dyrekcje poszczególnych szkół. Do nich też należy decyzja, które wydawnictwo wybiorą jako autora próbnych testów egzaminu ósmoklasisty.

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem. Na czym polega?

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem jest odwzorowaniem egzaminu państwowego – ma identyczny przebieg. Zabezpieczone arkusze egzaminacyjne w formie papierowej są w wysyłane do szkół tuż przed egzaminem, a sam egzamin odbywa się w tym samym czasie w całej Polsce.

Ta próba generalna pozwala uczniowi oswoić się z formułą egzaminu, zaś szkole sprawdzić wszystkie aspekty organizacyjne, istotne przy przeprowadzaniu tak dużego egzaminu. Uczestnictwo w programie umożliwia uczniom rzetelne sprawdzenie swojej wiedzy i przygotowanie do rozpoczęcia kolejnego etapu kształcenia. Motywuje ich również do dalszej nauki - czytamy na stronie wydawnictwa Operon.

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem. Kiedy się odbędzie?

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020 zostanie przeprowadzony w dniach:

  • język polski: 3 grudnia 2019 r. godz. 9-11 (czas trwania 120 minut)
  • matematyka: 4 grudnia 2019 r. godz. 9-10.40 (czas trwania 100 minut)
  • język angielski/język niemiecki: 5 grudnia 2019 r. godz. 9-10.30 (czas trwania 90 minut)

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język polski [ODPOWIEDZI, ...

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem. Jak będzie przebiegał?

Wydawnictwo Operon zachęca dyrekcje szkół oraz nauczycieli do zorganizowania tych dni w szkole tak samo, jak podczas kwietniowego państwowego egzaminu ósmoklasisty: odświętne przygotowanie sal, prośba o uroczysty strój uczniów, przestrzeganie reguł obowiązujących na egzaminie, np. w zakresie przedmiotów, które uczeń może mieć przy sobie w trakcie egzaminu. Dzięki temu uczniowie będą mieli szansę doświadczyć wszystkich warunków panujących na egzaminie i stosownie się do tego przygotować.

Decyzję o przebiegu próbnego egzaminu ósmoklasisty podejmują dyrekcje poszczególnych szkół.

Egzamin ósmoklasisty 2019. [3.11] Matematyka - test próbny ó...

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem. Kiedy wyniki?

Dyrektorzy szkół uczestniczących w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty otrzymują do wyłącznej dyspozycji raport z wynikami całej szkoły. Nauczyciele mają dostęp do raportów z wynikami klasy oraz indywidualnych wyników uczniów z przedmiotu, do którego wprowadzali wyniki.

Dokument będzie potwierdzeniem rzetelności dotychczasowej edukacji obecnych ósmoklasistów - przekonuje wydawnictwo Operon.

  • 16.01.2020 r. nastąpi udostępnienie raportu Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem oraz opublikowanie rankingów ogólnopolskich,
  • od 23.01.2020 r. będą wysyłane certyfikaty do szkół z rankingu TOP 10 w Polsce oraz TOP 3 w województwach,
  • 05.03.2020 r. od godz. 09:00 zostaną udostępnione arkusze II edycji Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem.

Raport ogólnokrajowy, do którego mają dostęp wszyscy zainteresowani, nie zawiera danych poszczególnych szkół, a jedynie informacje zbiorcze o wynikach całej populacji.

Czytaj także

Kiedy właściwy egzamin ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty dla uczniów, którzy kończą szkołę podstawową, odbędzie się w dniach 15 - 17 kwietnia 2020 roku. Dla tych, którzy z przyczyn zdrowotnych czy wypadków losowych nie będą mogli wtedy napisać egzaminu, przygotowano termin dodatkowy – od 1 do 3 czerwca 2020.

Czytaj także

Egzamin ósmoklasisty 2020 - harmonogram

  • język polski –15 kwietnia 2020r. (środa) – godz. 9:00
  • matematyka –16 kwietnia 2020r. (czwartek) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny –17 kwietnia 2020 r. (piątek) – godz.9:00

Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 z języka polskiego. Testy z G...

Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 z języka polskiego. Testy z G...

Egzamin ósmoklasisty 2019 JĘZYK ANGIELSKI [ODPOWIEDZI I ARKU...

Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 CKE - matematyka. Arkusze egz...

Egzamin ósmoklasisty 2019 MATEMATYKA [ARKUSZE PYTAŃ I ODPOWI...

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie