Pożegnalne wodowanie w stoczni Nauta-Hull przy ul. Waszyngtona w Gdyni. „Mikkel Louize” już na wodzie [wideo, zdjęcia]

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (58 zdjęć)
Wietrzna pogoda i deszczowa aura nie przeszkodziły w wodowaniu nowej jednostki rybackiej, a zarazem ostatniego statku, jaki powstał w stoczni przy ul. Waszyngtona w Gdyni.

Wodowanie w stoczni Nauta-Hull 27.06.2019

Dwie godziny trwała procedura wodowania nowego statku „Mikkel Louize” przygotowanego w stoczni Nauta-Hull. W tym celu wykorzystano potężny dźwig pływający, który musiał zmierzyć się nie tylko z ciężarem jednostki, ale także z porywistym wiatrem. W końcu wodowanie zakończyło się sukcesem.

- Jest to statek o przeznaczeniu rybackim o długości 28 m. Jest częściowo wyposażony, ale w taki sposób, że na miejscu przeznaczenia nie będzie już wchodził na podnośnik. Jednostka została zbudowana dla duńskiej stoczni Vestvaerftet, z którą współpracujemy już od 18 lat - powiedział Marian Bławat , prezes Nauta - Hull.

Teraz statek zostanie odholowana do duńskiego portu. „Mikkel Louize” jest przeznaczony do poławiania ryb na Morzu Północnym i Atlantyku. W gdyńskiej stoczni był budowany przez 8 miesięcy.

Norwegian Getaway w Porcie Gdynia 27.06.2019. Największy wyc...

Kończy się tym samym pewien rozdział historii Grupy Nauta przy ul. Waszyngtona. Pierwszy kadłub został stworzony w tym miejscu 93 lata temu. Teren został sprzedany, a stocznia kontynuuje swoją działalność przy ul. Czechosłowackiej.

Stocznia Nauta: w wakacje ostatnie wodowanie w gdańskim zakł...

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

TOP MENEDŻER POMORZA 2018:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

B
Ból

Trójmiejska mafia developerska już pewnie ma plany jak zagospodarować tereny po stoczni.

Dodaj ogłoszenie