Osiem gróźb i znieważeń wobec prezydent Dulkiewicz. Policja prowadzi postępowania w sprawie przesyłek i pogróżek

red.
Marek Szawdyn
Udostępnij:
Listy, e-maile, telefony i wpisy w mediach społecznościowych miały w ciągu ostatniego półrocza zawierać groźby karalne i słowa znieważające prezydent Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz. Aż 8 postępowań w tej sprawie prowadzi policja.

- Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pracują nad ośmioma dochodzeniami dotyczącymi kierowania gróźb karalnych wobec prezydenta miasta Gdańska. Postępowania są w toku, a nadzór nad nimi sprawuje prokurator - relacjonuje asp. Karina Kamińska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku potwierdzając wcześniejsze doniesienia Radia Zet.

Jak relacjonuje funkcjonariuszka, do przestępstw dochodziło między styczniem, a majem 2019 r., a sprawcy korzystać mieli z listów, e-maili, telefonów i mediów społecznościowych. Dotąd zabezpieczone dowody pozwoliły zatrzymać 2 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty.

- Wobec jednego z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, drugi z zatrzymanych odbywa już karę pozbawienia wolności na terenie jednego z zakładów karnych - wymienia asp. Karina Kamińska. - Policjanci cały czas pracują nad tymi sprawami, niewykluczone są kolejne zatrzymania - dodaje.

Aleksandrze Dulkiewicz ochronę osobistą przydzielono jeszcze zanim została wybrana na prezydenta, kiedy tylko „pełniła obowiązki” po śmierci w zamachu poprzednika - Pawła Adamowicza. Nie był to wyłącznie efekt ostrożności po zbrodni dokonanej publicznie, 13 stycznia na scenie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wkrótce pojawiły się bowiem groźby, zawarte m.in. w przesyłce skierowanej do prezydent na adres magistratu w styczniu.

- Oprócz białego proszku, w kopercie znajdował się list z pogróżkami wobec pani prezydent i członka jej rodziny. Przesyłka została nadana w Warszawie - mówiła wówczas prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która wciąż pracuje nad ustaleniem nadawcy.

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pola.K
Jeszcze nie była a już potrzebowała ochrony. A tak krytykujecie ochronę pan prezesa Kaczorka
Z
Zdziwiony
2019-07-18T18:28:44 02:00, grafoman:

Przykre że straszy a nie umie pracować na rzecz mieszkańców jako prezydent Gdańska ma czynić wszystko dla dobra miasta i mieszkańców !

2019-07-18T21:19:40 02:00, Gość:

Grafomanie, nie wiem kim jesteś, ale nie trudno się domyślić kogo reprezentujesz. Radzę przeczytać tekst jeszcze trzy razy, to może zrozumiesz. Pani Aleksandra jest kochana przez mieszkańców Gdańska i jest Prezydentem jakiego życzę wszystkim Polakom.

2019-07-19T21:57:07 02:00, Violetta Jezierska:

Ale,my ,Polacy nie chcemy ciebie i Dulkuewicz ,Adamowicz i reszty tej morderczej choloty z byłej ZSRR !! I nie pisz mi tylko o pisiory ,bo niczym od was się nie różnią !! To jest ,jedno ,a drugie swój podpis złóż tylko w całości imię i nazwisko itd.

To nie Polacy nie chcą Dulkiewicz tylko pisiory. Polacy niedawno ją przecież wybrali

V
Violetta Jezierska
2019-07-18T18:28:44 02:00, grafoman:

Przykre że straszy a nie umie pracować na rzecz mieszkańców jako prezydent Gdańska ma czynić wszystko dla dobra miasta i mieszkańców !

2019-07-18T21:19:40 02:00, Gość:

Grafomanie, nie wiem kim jesteś, ale nie trudno się domyślić kogo reprezentujesz. Radzę przeczytać tekst jeszcze trzy razy, to może zrozumiesz. Pani Aleksandra jest kochana przez mieszkańców Gdańska i jest Prezydentem jakiego życzę wszystkim Polakom.

Ale,my ,Polacy nie chcemy ciebie i Dulkuewicz ,Adamowicz i reszty tej morderczej choloty z byłej ZSRR !! I nie pisz mi tylko o pisiory ,bo niczym od was się nie różnią !! To jest ,jedno ,a drugie swój podpis złóż tylko w całości imię i nazwisko itd.

I
Irmina
2019-07-19T17:33:35 02:00, Roland:

Jakim CUDEM osadzony grozi???Zero kontroli w więzieniu???? To są jakieś JAJA!!! Gdzie ziobro brudzinski zielinski ???? To jest qrwa dobra ZMIANA???

Zamknij swoją ajcowate puszczy i wypad z Polski !! Może BOG da ,że już niedługo będziecie spieprzać gdzie pieprz rośnie . Mamy was dosyć ,nie jesteś u siebie !! Tu jest Polska i my ,Polacy jesteśmy na swoim a wy ?!

G
Gość
2019-07-18T18:28:44 02:00, grafoman:

Przykre że straszy a nie umie pracować na rzecz mieszkańców jako prezydent Gdańska ma czynić wszystko dla dobra miasta i mieszkańców !

Myślę że wskazana pilna wizyta u lekarza

R
Roland
Jakim CUDEM osadzony grozi???Zero kontroli w więzieniu???? To są jakieś JAJA!!! Gdzie ziobro brudzinski zielinski ???? To jest qrwa dobra ZMIANA???
G
Gość
2019-07-19T07:47:35 02:00, Marta:

ZŁA KOBIETA i dlatego wzbudza tyle emocji. Też zniewaza Nasz Polski Rząd. Jej manipulacje są ohydne i produkujące.

Niestety, Dulkiewicz nie pracuje dla Gdańska ani tym bardziej dla mieszkańców. Czyje interesy reprezentuje?

M
Marta
ZŁA KOBIETA i dlatego wzbudza tyle emocji. Też zniewaza Nasz Polski Rząd. Jej manipulacje są ohydne i produkujące.
M
Miki
2019-07-18T18:28:44 02:00, grafoman:

Przykre że straszy a nie umie pracować na rzecz mieszkańców jako prezydent Gdańska ma czynić wszystko dla dobra miasta i mieszkańców !

2019-07-18T21:19:40 02:00, Gość:

Grafomanie, nie wiem kim jesteś, ale nie trudno się domyślić kogo reprezentujesz. Radzę przeczytać tekst jeszcze trzy razy, to może zrozumiesz. Pani Aleksandra jest kochana przez mieszkańców Gdańska i jest Prezydentem jakiego życzę wszystkim Polakom.

No faktycznie ona ma tylko parcie na szkło. A co dla was zrobiła pożytecznego do tej pory

G
Gość
2019-07-18T18:28:44 02:00, grafoman:

Przykre że straszy a nie umie pracować na rzecz mieszkańców jako prezydent Gdańska ma czynić wszystko dla dobra miasta i mieszkańców !

Grafomanie, nie wiem kim jesteś, ale nie trudno się domyślić kogo reprezentujesz. Radzę przeczytać tekst jeszcze trzy razy, to może zrozumiesz. Pani Aleksandra jest kochana przez mieszkańców Gdańska i jest Prezydentem jakiego życzę wszystkim Polakom.

W
Wiolka
2019-07-18T18:28:44 02:00, grafoman:

Przykre że straszy a nie umie pracować na rzecz mieszkańców jako prezydent Gdańska ma czynić wszystko dla dobra miasta i mieszkańców !

Zamiast bzdury pisać poszedłbyś cos pożytecznego zrobić... chodnik koło domu pozamiataj, w parku śmieci pozbieraj, a od Dulkiewicz się oddudkuj...

M
Melisa
2019-07-18T18:28:44 02:00, grafoman:

Przykre że straszy a nie umie pracować na rzecz mieszkańców jako prezydent Gdańska ma czynić wszystko dla dobra miasta i mieszkańców !

Kto kogo straszy?Przecieź to ją straszą.

Groźby są karalne.

g
grafoman
Przykre że straszy a nie umie pracować na rzecz mieszkańców jako prezydent Gdańska ma czynić wszystko dla dobra miasta i mieszkańców !
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie