MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od niedzieli problemy na Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Drogowcy wskazują miejsca, gdzie będą się tworzyć korki. Tak je ominiesz!

Piotr Niemkiewicz
Opracowanie:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Od niedzieli więcej problemów z płynną jazdą na drogach Pomorza. Korki tworzyć się będą przez prace związane z budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Zatory drogowe na Pomorzu tworzyć się będą m.in. w okolicach Żukowa i węzła Gdańsk Południe oraz na Wielkim Kacku - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wiemy dokładnie, gdzie trwać będą prace drogowe i z jakich objazdów skorzystać.

Od niedzieli 16 czerwca trudniej na drogach Pomorza. Ostrzeżenie przed korkami na drogach

Drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegają kierowców o problemach z płynną jazdą, które rozpoczną się już w niedzielę 16 czerwca. Najwięcej kłopotów zmotoryzowani będą mieli w czasie dnia i godzin komunikacyjnego szczytu, ale niewykluczone, że korki nie znikną także nocą.

Generatorem drogowych perturbacji są prace związane budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Chodzi konkretnie o węzły Żukowo i Gdańsk Południe.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość w związku z możliwymi utrudnieniami - podkreślają w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Gdańsk Port na sportowo, więc zamkną część ulic

Problemy dla kierowców w Gdańsku zaczną się już od niedzielnego poranka (godz. 7) i potrwają do godzin popołudniowych (godz. 15). Utrudnienia wystąpić mogą w ruchu na węźle Gdańsk Port S7 w kierunku Warszawy i Gdyni. Chodzi o zamknięcie łącznic do Warszawy i Gdyni.

- Ma to związek z imprezą sportową „Challenge Poland Gdańsk 2024” - mówią w GDDKiA. - Wytyczone zostały objazdy.

Na węźle Gdańsk Południe zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu (TOR). Od niedzieli 16 czerwca do czwartku 20 czerwca w godz. 20.00-5.00 prace prowadzone będą obiekcie WDI-1 i drogowcy czasowo zamkną ruch. Jak deklarują, ma to trwać maksymalnie 15 minut:

  • w nocy 16/17 oraz 17/18 czerwca zamknięcia będą się odbywały na jezdni w kierunku Łodzi,
  • w nocy 18/19 oraz 19/20 czerwca zamknięcia będą się odbywały na jezdni w kierunku Gdyni.

Komplikacje drogowe zaczną się też w poniedziałek 17.06.2024 r. rano (w godz. 7-17) na drodze ekspresowej S7 na wysokości ul. Starogardzkiej, prace toczyć się mają na lewej jezdni: relacja Warszawa-Gdynia, kierunek Gdynia. Droga będzie zwężona na odcinku ok. 100 m w związku z robotami elektroenergetycznymi.

Na węźle Gdańsk Południe zostanie wprowadzony TOR:  w dniu17.06.2024 r. w godz. 7-17 na drodze ekspresowej S7 na wysokości ul. Starogardzkiej, prace
Na węźle Gdańsk Południe zostanie wprowadzony TOR: w dniu17.06.2024 r. w godz. 7-17 na drodze ekspresowej S7 na wysokości ul. Starogardzkiej, prace na jezdni lewej – zwężenie (relacja Warszawa-Gdynia, kierunek Gdynia) na odcinku ok. 100 m w związku z robotami elektroenergetycznymi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolejne korki tworzyć się mogą w dniach 18-19 czerwca (wtorek - środa) w godz. 7-17. Jak informują specjaliści z GDDKiA tutaj w planach są prace na obiekcie WD-32 - to Węzeł Gdańsk Południe.

To wymusi czasowe zamknięcia szybkiego pasa w kierunku Łodzi. Na szczęście ma to trwać dość krótko - do kwadransa, zapewniają drogowcy.

Wielki Kack zakorkowany. Unikaj tego miejsca w czerwcu

Tymczasowa organizacja ruchu czekać będzie kierowców na Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta na Węźle Gdynia Wielki Kack. Tu większe niż zazwyczaj korki na obwodnicy i przestoje mogą tworzyć się w środę 19 czerwca w godz. 21.00-0.00.

Spodziewać się ich można na drodze ekspresowej S6 na jezdni lewej (lewy i środkowy pas) od kilometra 321+730 do km 320+426 (kierunek Gdynia Chylonia).

- Utrudnienia będą polegały na zajęciu lewego pasa ruchu i/lub środkowego pasa ruchu. Do dyspozycji kierujących pojazdami będą jeszcze dwa lub jeden pas ruchu (prawy, środkowy) - tłumaczą drogowcy z Gdańska.

W tym samym czasie kłopoty napotkamy też na drodze ekspresowej S7 na jezdni lewej (lewy i środkowy pas) od kilometra 8+572 do km 7+016 (kierunek Gdynia Chylonia).

- Ma to związek z prowadzeniem prac gwarancyjnych, w tym wykonywaniem pomiarów równości nawierzchni - wyjaśniają drogowcy.

ZOBACZ TEŻ NA dziennikbaltycki.pl: Raport z Pomorza. Co dzieje się na drogach i w miastach całego województwa? Zobacz aktualną sytuację na Pomorzu | NA ŻYWO

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki