reklama

Nowy program wideo RAK. FAKTY I MITY. Prof. Jacek Jassem opowiada o mitach na temat leczenia raka i o modnych metodach niekonwencjonalnych

red./tk/DJAZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (28 zdjęć)
Profesor Jacek Jassem, znany gdański onkolog, w naszym programie przestrzega przed stosowaniem wątpliwych metod niekonwencjonalnych w leczeniu raka. Premiera nowego odcinka w każdy czwartek.

Nowotwory złośliwe w ciągu ostatnich 40 lat stały się jednym z głównych problemów zdrowotnych w Polsce - donoszą w swych raportach eksperci z Krajowego Rejestru Nowotworów. Badacze prognozują wzrost liczby zachorowań na nowotwory w najbliższych dekadach, co zwiazane jest ze zmieniająca się strukturą demograficzną społeczeństwa. Najprościej mówiąc, coraz więcej jest osób po 65 roku życia.
Oznacza to, że po pierwsze polska służba zdrowia musi się przygotować na taką "eksplozję" zachorowań, ale też niestety może obudzić w pacjentach jeszcze większą chęć poszukiwania innych metod leczniczych - tzw. niekonwencjonalnych. Wśród nich można wymienić te ostatnio najbardziej popularne: leczenie witaminą C, kurkuminą, amigdaliną, hipertermią, ziołami...
Jeden ze znanych onkologów w naszym programie "Rak. Fakty i mity" wprost przestrzega przed tymi metodami.

Rak - fakty i mity. Czy metody alternatywne są skuteczne?

- Nie ma medycyny alternatywnej, jest jedna medycyna. To jak chemia i alchemia. Chemia to nauka, a alchemia to czary - mówi w naszym programie profesor Jacek Jassem, który w ramach Polskiej Ligi Walki z Rakiem przestrzega wszystkich pacjentów przed wybieraniem metody niekonwencjonalnej i porzucaniem właściwego leczenia klinicznego. - Jeżeli pacjent oddaje się w ręce znachora, traci szansę na wyleczenie. Bo rak tylko rośnie.

Prof. Jacek Jassem: - Te wszystkie metody opierają się na opisach pojedynczych przypadków.

Rak - fakty i mity. Czy witamina C, amigdalina, kurkumina, hipertermia leczą nowotwory?

- Hipoteza o tym, że witamina C niszczy nowotwory, nigdy nie została zweryfikowana w badaniach przeprowadzonych na ludziach. Strzeżmy się tych metod, nie wierzmy im - mówi profesor. - Wierzmy lekarzom, wierzmy w medycynę, która potrafi uratować życie.

Prof. Jacek Jassem: Hipoteza o tym, że witamina C niszczy nowotwory, nigdy nie została zweryfikowana w badaniach przeprowadzonych na ludziach

Nowy program wideo RAK. FAKTY I MITY. Prof. Jacek Jassem opowiada o mitach na temat leczenia raka i o modnych metodach niekonwencjonalnych
Przemysław Świderski

Opublikowane odcinki:

O czym będą kolejne części naszego programu i kiedy będziemy je publikować:

  • 7 listopada - ODC. 4: Czy istnieje dieta antynowotworowa?
  • 14 listopada - ODC. 5: Czy amigdaliną można wyleczyć raka?
  • 21 listopada - ODC. 6: Czy hipertermia pomaga w leczeniu?
  • 28 listopada - ODC. 7: Czy to prawda, że chemioterapia szkodzi, i czy "rak boi się noża"?
  • 5 grudnia - ODC. 8: Genów nie da się oszukać!
  • 12 grudnia - ODC. 9: Czy rak to wyrok?

Nowy program wideo RAK. FAKTY I MITY. Prof. Jacek Jassem opo...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie