Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA...

  Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA ma nowego szefa. Tomasz Hildebrandt nowym kierownikiem Klubu Plama w Gdańsku

  Grażyna Antoniewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA od lat cieszy się w Gdańsku ogromną popularnością widzów
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karolina Misztal

  Od 1 marca 2018 r. stanowisko kierownika Klubu Plama obejmie Tomasz Hildebrandt, który z gdańskimi instytucjami kultury związany jest od 2009 roku.
  Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w takich instytucjach jak: Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Archipelag Kultury, gdzie od 2015 r. kieruje Działem Organizacyjno-Administracyjnym i Promocji. Zaangażowany był i jest w produkcję wielu wydarzeń kulturalnych.

  Tomasz Hildebrandt, nowy szef Klubu Plama, będzie też odpowiadał za organizację festiwalu Feta materiały prasowe


  Nowy kierownik jest absolwentem Wydziałów Prawa Uniwersytetu Gdańskiego i University of Glasgow, słuchaczem Podyplomowych Studiów Menadżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

  Tomasz Hildebrandt to także autor książek z gatunku literatury popularnej. Zastąpi na stanowisku kierownika Plamy GAK prowadzącego tę placówkę od 2011 roku Szymona Wróblewskiego, który zrezygnował z pracy w Gdańskim Archipelagu Kultury ze względu na realizację alternatywnych planów zawodowych, ale jak zapewnia: "Praca w Plamie to prawdziwa przygoda. Poza możliwością kreowania ciekawych wydarzeń o ponadlokalnym znaczeniu to także możliwość spotkania ciekawych i twórczych osób. Życzę mojemu następcy wytrwałości, dużo odwagi w podejmowaniu decyzji i wiele radości z efektów pracy zespołu Plamy".  Natomiast nowy kierownik mówi: "Plama to to jedna z najważniejszych placówek kulturalnych nie tylko dla Gdańskiego Archipelagu Kultury, ale również dla Gdańska. Cieszę się, że będę miał okazję kierować miejscem z taką tradycją i takimi dokonaniami. Dzięki legendarnej już Elwirze Twardowskiej i prowadzącemu klub przez ostatnie lata Szymonowi Wróblewskiemu Plama jest popularnym, prężnie działającym ośrodkiem, goszczącym na swoich wydarzeniach i zajęciach osoby z całego Trójmiasta. Postaram się jak najlepiej sprostać wymaganiom stawianym przede mną zarówno przez Dyrekcję GAK, jak i przez mieszkańców i władze Gdańska, a od razu trzeba zaznaczyć, że są one duże. Szczególnie w przypadku FETY, w końcu jednego z najważniejszych festiwali w mieście. Na szczęście do dyspozycji będę miał świetny, doświadczony zespół i pomoc ze strony kierownictwa GAK, bardzo przychylnemu nowym inicjatywom i pomysłom".

  Zobacz też: Feta 2017 w Gdańsku. Relacje z trzech dni festiwalu [zdjęcia, wideo]

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku  Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż  Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo