Matura poprawkowa matematyka 2020. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI,...

  Matura poprawkowa matematyka 2020. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA ZADAŃ. To pojawiło się na egzaminie z matematyki 8.09.2020!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Matura poprawkowa 2020 matematyka. Poprawkowe egzaminy maturalne 2020 odbywają się w tym roku wyjątkowo późno. Przyczyną takiego obrotu wydarzeń jest wybuch epidemii koronawirusa, co skutkowało przesunięciem głównego egzaminu. Maturę z matematyki uczniowie powtarzają we wtorek, 8.09.2020 roku. Co pojawiło się na egzaminie z matematyki? Czy tych zadań spodziewali się maturzyści?
  ODPOWIEDZI - matura poprawkowa z matematyki!
  1/25
  przejdź do galerii

  ODPOWIEDZI - matura poprawkowa z matematyki! ©CKE

  Matura poprawkowa 2020 matematyka. Komentarze maturzystów


  Maturzyści którzy poprawiali we wtorek 8.09.2020 r. matematykę, zakończyli już egzamin. Co było na poprawkowej maturze z matematyki? Zbieramy dla Was komentarze.

  ODPOWIEDZI na egzaminie z matematyki!


  Zdaniem niektórych abiturientów poziom matury poprawkowej przewyższył ten z czerwcowego egzaminu:  Matura poprawkowa 2020 matematyka. Jakie zadania pojawiły się w arkuszu CKE 8.09.2020?  - Dużo logarytmów pamiętam, chyba trochę funkcji wykładniczych i tych zadań typu x + x do 3 ile to - wymienia jedna z maturzystek podchodzących do poprawkowego egzaminu.

  - (Było) dużo zadań z funkcji - dodaje Wiktoria, użytkowniczka Twittera.

  - (Matura poprawkowa) była gorsza niż czerwcowa - przyznaje inna internautka. - Nawet nie jestem w stanie przywołać co było.  Matura poprawkowa 2020 matematyka. ARKUSZE CKE 8.09.2020  Matura poprawkowa z matematyki odbyła się we wtorek, 8 września 2020 roku. Uczniowie ponownie zmierzyli się m.in. z egzaminem dojrzałości z matematyki.

  LABEL Arkusze CKE opublikujemy po zakończeniu egzaminu.  Z informacji udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną Gdańsk wynika, że egzamin maturalny w terminie poprawkowym odbył się w macierzystych szkołach zdających 8 września 2020 roku o godzinie 14:00.

  Matura 2020. Poprawka z matematyki. Kto może przystąpić do egzaminu we wrześniu?  Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić absolwenci wszystkich typów szkół, którzy podeszli do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej.  Wyniki matury poprawkowej 2020. Termin  CKE ogłosiło, że wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych muszą zostać ogłoszone do 30 września 2020 roku. W tym samym terminie CKE zobowiązana jest przekazać szkołom i uczniom świadectwa maturalne.

  Przecieki maturalne, matura poprawkowa 2020  Co roku nauczyciele matematyki uspokajają uczniów, że zadania matematyczne, które pojawią się na tzw. egzaminie dojrzałości są od lat takie same. Jedyne co się zmienia to liczby i kolejność ułożenia zadań. Z tego względu, w oparciu o arkusze maturalne z poprzednich lat, przygotowaliśmy 10 najczęściej pojawiających się działów na egzaminie maturalnym z matematyki. Każdy z nich opatrzyliśmy przykładowym poleceniem. Sprawdźcie, które działy pojawiają się zawsze na maturze z matematyki:
  • procenty
   Przykład: Buty, które kosztowały 440 złotych, przeceniono i sprzedano za 179 złotych. O ile procent obniżono cenę butów?
  • potęgi i pierwiatki
   Przykład: Liczba 6^7 podzielona przez 4^2 jest równa...
  • logarytmy
   Przykład: Dane są liczby a=−111, b=log1251, c=log1347. Iloczyn abc jest równy...
  • funkcja kwadratowa
   Przykład: Oblicz najmniejszą i największą wartość funkcji kwadratowej f(x)=x^2−6x+2 w przedziale ⟨0,4⟩.
  • funkcja liniowa
   Przykład: Najmniejszą liczbą całkowitą spełniającą nierówność x5+6–√>0 jest...
  • wartość bezwzględna
   Przykład: Liczba |3−9|−2 jest równa...
  • układy równań
   Przykład: Układ równań x−3y=5−4x+6y=−10 i −4x+6y=−10...
  • ciągi arytmetyczne
   Przykład: Wszystkie dwucyfrowe liczby naturalne podzielne przez 3 tworzą rosnący ciąg arytmetyczny. Dziesiątym wyrazem tego ciągu jest liczba...
  • geometria przestrzenna i trygonometria
   Przykład: Przekątna podstawy graniastosłupa prawidłowego czworokątnego jest trzy razy dłuższa od wysokości graniastosłupa. Graniastosłup przecięto płaszczyzną przechodzącą przez przekątną podstawy i jeden wierzchołek drugiej podstawy. Płaszczyzna przekroju tworzy z podstawą graniastosłupa kąt α o mierze...
  • rachunek prawdopodobieństwa
   Przykład: Ile jest wszystkich dwucyfrowych liczb naturalnych podzielnych przez 6?


  Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym składa się z reguły z 34 zadań. Pierwsze 25 ćwiczeń to tzw. zadania zamknięte, w których wybiera się jedną z odpowiedzi ABCD. Za poprawną odpowiedź na każde z nich uczeń dostaje 1 punkt. Kolejne 9 zadań to ćwiczenia otwarte, w których maturzysta powienien ukazać metodę i rozwiązanie danego działania.

  ZOBACZ TAKŻE: Matura poprawkowa 2020 polski. Jak będą wyglądały arkusze CKE we wrześniu? Egzamin z polskiego będzie trudny?

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Egzamin ósmoklasisty - próbne testy

  WIDEO

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  POD OSTRYM KĄTEM - rozmowy w studio!

  POD OSTRYM KĄTEM - rozmowy w studio!