Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura poprawkowa 2020 język angielski. ODPOWIEDZI i ARKUSZ CKE 8.09.2020? Czy egzamin z angielskiego sprawił trudność zdającym?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Matura poprawkowa 2020 język angielski. Poprawkowe egzaminy maturalne w 2020 roku odbywają się wyjątkowo póżno. Wszystko to za sprawą wybuchu epidemii koronawirusa, czego skutkiem było przesunięcie terminu głównego egzaminu. Maturę z angielskiego uczniowie powtarzali we wtorek, 8.09.2020 roku. Co pojawiło się na egzaminie poprawkowym z angielskiego? Zobaczcie arkusz CKE!

Wyniki matury poprawkowej 2020 z j. angielskiego

W środę, 30 września 2020 roku o godz. 10 w Internecie zostały opublikowane wyniki tegorocznych poprawek maturalnych.

Wyniki można sprawdzić na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jak sprawdzić wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych 2020? Jak zalogować się na stronę OKE? Sprawdź naszą instrukcję!

ZOBACZ, JAK SPRAWDZIĆ WYNIKI MATURY POPRAWKOWEJ:

Matura poprawkowa 2020 angielski. ARKUSZE CKE 8.09.2020

Matura poprawkowa z języka angielskiego odbyła się we wtorek, 8 września 2020 roku. To właśnie wtedy uczniowie ponownie zmierzyli się z egzaminem dojrzałości z języka obcego.

Około godz. 13 w tym artykule opublikujemy odpowiedzi z j. angielskiego!

Matura poprawkowa 2020 język angielski. ODPOWIEDZI i ARKUSZ ...

Z informacji udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną Gdańsk wynika, że egzamin maturalny w terminie poprawkowym rozpoczął się w macierzystych szkołach zdających 8 września 2020 roku o godzinie 14:00.

Trwa głosowanie...

Czy matura poprawkowa z j. angielskiego była trudna?

Matura 2020. Poprawka z języka obcego. Kto może przystąpić do egzaminu we wrześniu?

Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić absolwenci wszystkich typów szkół, którzy podeszli do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej.

WAŻNE! W tym roku nie odbywają się egzaminy ustne.

Wyniki matury poprawkowej 2020. Termin

CKE ogłosiło, że wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych muszą zostać ogłoszone do 30 września 2020 roku. W tym samym terminie CKE zobowiązana jest przekazać szkołom i uczniom świadectwa maturalne.

Przecieki maturalne, matura poprawkowa 2020. Co może pojawić się na egzaminie z angielskiego 8.09.2020?

Dokładne sprecyzowanie tematyki i zagadnień, które pojawią się na egzaminie maturalnym z języka obcego wydaje się niemożliwe. Znacznie prościej podać typy zadań, które znalazły się w arkuszach z poprzednich matur. Poniżej prezentujemy typy zadań, które pojawiały się w minionych latach. Sprawdźcie sami!

Jak co roku pierwsze trzy zagadnienia to zadania słuchowe. Na podstawie 2-3 nagrań trzeba zaznaczyć poprawną odpowiedź. Co istotne, z reguły pytania te dotyczą semantyki danego tekstu, dlatego ważne jest skupienie się podczas odsłuchiwania nagrań.

Oprócz zadań słuchowych w arkuszach maturalnych z języka angielskiego pojawiają się również zadania sprawdzające rozumienie i pracę nad tekstem. W dalszej części egzaminu pojawiają się też zadania dotyczące przyporządkowania paragrafu-tytułu do odpowiedniego akapitu. Tuż za tym zagadnieniem znajduje się zadanie, w którym w wyznaczonych lukach trzeba umieścić pasujące zdania.

Kolejne 2-3 zadania to ćwiczenia testowe ABCD, w których wybiera się jedną prawidłową odpowiedź. Do jednych z cięższych zadań egzaminu maturalnego należy uzupełnienie tekstu pojedynczymi wyrazami tak, aby powstał logiczny i spójny tekst.

Warto wspomnieć, że znaczną ilość punktów można zdobyć dzięki pracy pisemnej. W zależności od wskazanej formy tekstu w poprzednich latach musiał on zawierać od 80 do 250 znaków.

ZOBACZ TAKŻE: Matura poprawkowa 2020 matematyka. Jak będą wyglądały wrześniowe arkusze CKE? Czy egzamin z matematyki będzie trudny? 8.09.2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki