Koronawirus na Pomorzu. SOR w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku już działa! Część personelu ma już informację o negatywnym wyniku testu

Dorota Abramowicz
Dorota Abramowicz
Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Pacjent, u którego stwierdzono koronawirusa, przebywający do tej pory w szpitalu Copernicus w Gdańsku, został przewieziony do szpitala zakaźnego przy ul. Smoluchowskiego
Pacjent, u którego stwierdzono koronawirusa, przebywający do tej pory w szpitalu Copernicus w Gdańsku, został przewieziony do szpitala zakaźnego przy ul. Smoluchowskiego Przemek Świderski
Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku wznawia działalność. Od 6 dni był zamknięty z powodu kwarantanny, jakiej musieli się poddać pracownicy. Część osób ma już wyniki testu na koronawirusa. 17 marca okazało się, że jeden z pacjentów, u którego stwierdzono koronawirusa, przebywał w tym szpitalu. Przewieziono go do szpitala zakaźnego, a oddział poddano dezynfekcji.

23.03.2020

Koronawirus w Gdańsku. SOR w Szpitalu im. M. Kopernika wznawia przyjęcia!

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu im. M. Kopernika otwarty. Część personelu otrzymała już negatywny wyniki testów i oczekują obecnie na formalne zakończenie kwarantanny.

18.03.2020

Koronawirus na Pomorzu 18.03.2020

Aktualizacja godz. 14.30
- Na chwilę obecną nie potwierdziło nam się żadne kolejne zakażenie i przeniesienie infekcji - powiedział na konferencji prasowej, zorganizowanej przed szpitalem, Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu spółki Copernicus. - Natomiast 51 osób z oddziału chorób wewnętrznych i oddziału ratunkowego zawiesiliśmy w wykonywaniu czynności i skierowaliśmy do kwarantanny do momentu uzyskania potwierdzenie, że nie stwarzają zagrożenia.

Po wynikach testów, zostanie podjęta decyzja o przywróceniu personelu do dalszej pracy. Tym samym Oddział Ratunkowy i Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii pozostają objęty częściowym wyłączeniem.

Aktualizacja godz. 14.15
- Mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia. Nie ma wśród nich zakażonych z Pomorza.

EPIDEMIA. RAPORT Z POMORZA MINUTA PO MINUCIE

Aktualizacja godz. 11
W środę nadal zupełnie wyłączony z użytku pozostaje Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala Copernicus przy ul. Nowe Ogrody w Gdańsku i to zarówno jego część przeznaczona dla pacjentów dorosłych, jak i dzieci. Podobnie wygląda sytuacja na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii tej placówki (budynek przy ul. Powstańców Warszawskich), gdzie kwarantannie poddawanych jest około 20 pacjentów i kilku pracowników.

Aktualizacja godz. 8
- Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w środę 18.03.2020. Nie ma wśród nich osób z Pomorza.

17.03.2020

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Marszałek chce zorganizować dwa dodatkowe laboratoria

Aktualizacja godz. 16.15

Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska z upoważnienia marszałka Mieczysława Struka we wtorek 17 marca wystąpiła do ministra zdrowia z deklaracją zorganizowania na terenie województwa pomorskiego dwóch dodatkowych laboratoriów, które będą wykonywały testy na koronawirusa.
Badania mogłyby być prowadzone w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.

Aktualnie na terenie województwa pomorskiego badania są wykonywane tylko w Laboratorium Diagnostyki Medycznej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Laboratorium to obsługuje nie tylko województwo pomorskie, ale wspiera także sąsiednie regiony.

W obecnej sytuacji niezwłoczne zwiększenie liczby laboratoriów, które przeprowadzają badania na obecność koronawirusa, to absolutna konieczność.

Powstanie dodatkowych laboratoriów skróci czas oczekiwania na wyniki testów, a szpitale będą mogły przeprowadzać sprawnie diagnostykę. W tej chwili czas oczekiwania na wyniki testów sięga nawet 50 godzin, a liczba zakażonych osób rośnie.

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Kwarantanna w części oddziałów szpitala Copernicus

Aktualizacja godz. 16.10

Co oznaczać może pojawienie się pacjenta z koronawirusem w szpitalu ogólnym?
- To oznacza, że dziś każdy pacjent jest potencjalnym nosicielem wirusa. - mówi Marek Prusakowski, ordynator oddziału obserwacyjnego w szpitalu zakaźnym w Gdańsku. - Jestem na urlopie, więc wiem tyle co z mediów, podających, że pacjent trafił na oddział niezwiązany z zakaźnością. Nikt nie mógł przypuszczać, że ma COVID-19. Dobrze, że lekarz zadecydował, by mu zrobić badanie w tym kierunku, bo przecież pacjenci szpitali nie są rutynowo badani. Trzeba przyjąć, że takie sytuacje będą jeszcze zdarzały. Trzeba dziś zakładać, że każdy człowiek mijający nas na ulicy jest nosicielem wirusa. Uważam, że prędzej czy później wszyscy ludzie będą mieli kontakt z tym wirusem. Nieznaczna część będzie miała powikłania, nieznaczna część umrze. Spotkamy się z nim jednak wszyscy, bo inaczej nie nabędziemy na niego odporności. Tak jest w każdej innej infekcji wirusowej. Kontakt z grypą mieliśmy wszyscy, dlatego część populacji już nie choruje na kolejne rzuty grypy.

Aktualizacja godz. 13

Część oddziałów szpitala Copernicus (Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz część Oddziału Ratunkowego) została we wtorek 17 marca poddana kwarantannie. Zamknięcie oddziałów spowodowane jest wykryciem koronawirusa u jednego z pacjentów.

- W związku ze stwierdzeniem zachorowania na koronawirusa u pacjenta oddziału interny Szpitala im. Kopernika w Gdańsku, oddział ten został objęty kwarantanną - mówi Katarzyna Brożek, rzeczniczka spółki Copernicus.

Oddział mieści się w budynku przy ul. Powstańców Warszawskich w Gdańsku.

Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!

- Pacjent Copernicusa to jedna z osób, którą dziś rano wymieniono w raporcie Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego - informuje rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. - Do szpitala Copernicus zgłosił się z przyczyn nie związanych z objawami infekcji COVID-19. O podejrzeniu choroby zdecydował wynik badania obrazowego. Dlatego pobrano próbki w kierunku wykrycia koronawirusa i przesłano do Sanepidu. Badanie potwierdziło, że pacjent jest zarażony koronawirusem, wobec czego został dziś przewieziony do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Natomiast miejsca w których przebywał w szpitalu Copernicus (w tym również pacjenci i personel) zostały poddane kwarantannie.

- Część oddziałów Szpitala Copernicus została dzisiaj poddana kwarantannie - dodaje Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. - To zamknięcie wynikało z potwierdzenie wykrycia koronawirusa u jednego z pacjentów. Pacjent ten trafił do szpitala kilka dni temu z innego powodu. Nie był podejrzany o bycie nosicielem, nie przejawiał też objawów infekcji wirusem. Natomiast o wykonaniu tych badań przesądził wynik badań obrazowych. W związku z tym przeprowadzono test na obecność wirusa, który po dwóch dobach przyszedł dodatni. Oznacza to konieczność przeprowadzenia analizy, w jakich miejscach ten pacjent przebywał, z kim się kontaktował i przeprowadzenie procedury w ramach kwarantanny.

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Wśród zakażonych córka mieszkanki Pszczółek

Aktualizacja godz. 12.20
Jak się nieoficjalnie dowiedzielismy wśród nowych zakażonych osób na Pomorzu jest także córka mieszkanki Pszczółek, u której w sobotę wykryto zakażenie koronawirusem.

Młoda kobieta jest instruktorką fitness w w RokitkiPark w Tczewie. Klub został zamknięty w minioną niedzielę.

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Zamknięty Szpital im. Kopernika

Aktualizacja godz. 11.45
Szpital im. Kopernika w Gdańsku został dziś częściowo zamknięty. Obecnie władze szpitala wspólnie z inspektorami sanepidu próbują przeprowadzić wewnątrz szpitala śledztwo epidemiologiczne.

- Trwa postępowanie, które ma maksymalnie zabezpieczyć pacjentów - mówi Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. - Czekamy obecnie na pełną informację ze szpitala.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że młody mężczyzna zakażony koronawirusem trafił z innymi dolegliwościami do szpitala. Zakażenie wykryto u niego przypadkiem. Lekarze przy okazji innych badań uznali, że trzeba mu jednak zrobić także badania w kierunku Covid-19. Próbki przesłano do laboratorium, a na wyniki czekano dwa dni. Wynika to z obecnej, bardzo trudnej sytuacji laboratorium, do którego - jak ustaliliśmy - wpływają nie tylko próbki z Pomorza, i jak wczoraj pisaliśmy - z Kujawsko-Pomorskiego, ale także z województwa mazowieckiego (ze względu na obciążenia laboratoriów warszawskich) i warmińsko-mazurskiego. To wpłynęło na wydłużenie kolejki.

Pacjent ze szpitala im. Kopernika został przewieziony do szpitala zakaźnego przy ul. Smoluchowskiego. Przebywa tam już jedna osoba, która kontaktowała się z jedną z zakażonych kobiet z Pszczółek. Jest to 78-letni mężczyzna.

- To starszy pacjent, będący w poważnym stanie - mówi Marcin Tymiński, z biura prasowego wojewody pomorskiego.

- Obecna sytuacja wskazuje, że w obecnej chwili w naszym województwie prawdopodobieństwo spotkania na ulicy osoby zakażonej koronawirusem jest znacznie większe - komentuje proszący o anonimowość lekarz. - Boimy się reakcji łańcuchowej. Lekarze wymieniają się pracą w różnych szpitalach, pacjenci też krążą między placówkami.

Potwierdzają to także wieści z innych placówek w Gdańsku. W szpitalu psychiatrycznym na Srebrzysku zamknięto dwa oddziały ze względu na podejrzenie koronawirusa. Nadal jednak działa izba przyjęć szpitala.

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Jeden z chorych z gm. Żukowo

Aktualizacja godz. 11.30
Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kartuzach, w powiecie kartuskim stwierdzono jeden dodatni wynik badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak podaje starosta kartuski Bogdan Łapa pierwszy zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie kartuskim to ponad 70-letni mieszkaniec gminy Żukowo, który jest hospitalizowany od soboty.

- Jego rodzina jest teraz w kwarantannie. Szczegóły zakażenia oraz informacje, dotyczące osób, które mogły mieć z nim kontakt, jest w tej chwili w trakcie ustalenia przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kartuzach - mówi Bogdan Łapa.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT CHOREGO Z GMINY ŻUKOWO

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Sześć nowych przypadków

Aktualizacja godz. 9.30
Potwierdzone wyniki testu na koronawirusa na Pomorzu dotyczą 5 osób młodych i jednej starszej. W sumie w województwie pomorskim jest obecnie 8 osób zakażonych koronawirusem.

Jeden z pacjentów, u którego stwierdzono koronawirusa, przebywający do tej pory w szpitalu Copernicus w Gdańsku, został przewieziony do szpitala zakaźnego przy ul. Smoluchowskiego.

Hospitalizowany jest 78-letni mężczyzna, znajdujący się w grupie podwyższonego ryzyka. Jego stan określany jest jako poważny.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna zgłosił się na SOR w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku z objawami infekcji. Ze względu na ten fakt obecnie przeprowadzana jest dezynfekcja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz oddziału wewnętrznego szpitala. Przeprowadzane są także badania osób z personelu medycznego, które mogły zetknąć się z zakażonym pacjentem. Badaniu poddawani są m.in. wszyscy anestezjolodzy. Czekamy na oficjalny komunikat spółki Copernicus.

Pozostali nowi pacjenci ze stwierdzonym koronawirusem przebywają w kwarantannie domowej.

Jak dowiedział się Onet, wszystkie sześć osób, u których dzisiaj na Pomorzu wykryto koronawirusa, miały kontakt z dwoma kobietami, u których zdiagnozowano koronawirusa w sobotę. Chodzi o dwie kobiety, które kilka dni wcześniej wróciły z zagranicy.

Komunikat ws. zakażonych osób na Pomorzu przesłał już też Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

- W województwie pomorskim jest 6 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 potwierdzanych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą pięciu osób młodych (w stanie dobrym) i jednej starszej (w stanie stabilnym). W sumie liczba osób zarażonych koronawirusem w województwie pomorskim wzrosła do 8 - informuje Urząd Wojewódzki.

Na razie nie wiadomo, z jakich regionów Pomorza pochodzą chorzy. Więcej informacji wkrótce.

Koronawirus na Pomorzu. Wyposażenie PCCZiG

W Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy znajduje się obecnie sześć stanowisk spełniających wymogi dotyczące

  • intensywnej terapii - informuje Pomorski Urząd Marszałkowski. - Każde z nich wyposażone jest m.in.
  • w wysokiej klasy respirator z możliwością monitorowania dodatkowych parametrów takich jak kapnografia czy saturacja;
  • łóżko intensywnej terapii medycznej z elektrycznym sterowaniem pozycji pacjenta;
  • instalację gazów medycznych (tlen, próżnia, powietrze);
  • wysokiej klasy kardiomonitor modułowy, który poza podstawowymi parametrami monitorowania parametrów życiowych pacjenta, posiada również możliwość monitorowania inwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi, rzutu minutowego, kapnografii;
  • wysokiej klasy pompy infuzyjne stosowane w intensywnej terapii oraz pozostały sprzęt wspomagający działalność personelu w procesie leczenia pacjenta wymagającego intensywnej terapii.

Stanowiska są też odseparowane od innych pomieszczeń w szpitalu, a dostęp do nich ma jedynie wyznaczony personel medyczny.

Te sześć stanowisk, to nie jedyne łóżka, którymi dysponuje gdański szpital na wypadek zgłoszeń osób zarażonych koronawirusem. Placówka może zapewnić pomoc dalszym 20 osobom na tym samym piętrze, na którym znajdują się łóżka przygotowane w standardzie zbliżonym do intensywnej terapii. Od soboty gotowych na przyjęcie pacjentów jest też 70 łóżek na ZOL Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

Oto opowieść o charyzmatycznych i słynnych lekarzach z Pomorza

Decyzją resortu zdrowia w każdym mieście wojewódzkim powstały jednoprofilowe szpitale zakaźne. W Gdańsku jeszcze w poniedziałek trwały prace restrukturyzacyjne w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej im. Kontradmirała Profesora Wiesława Łasińskiego w Gdańsku, który został wskazany przez wojewodę.

7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku

Koronawirus. Pomorze przygotowuje się na wzrost zakażeń wywo...

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie znalazł się również na pomorskiej liście placówek, które w razie pojawienia się zachorowań na koronawirusa mają zostać przekształcone w zakaźne.

Koronawirus w Polsce 17.03.2020. 28 nowych przypadków

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 205. Pięć zmarło.

- Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego - informuje Ministerstwo Zdrowia. - Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Zmarła piąta osoba z koronawirusem to 57 -letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu.

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 33

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jarun

Gdy niebiosa drżą -Tytani go podtrzymują. A wy najbogatsi Polacy, co zrobiliście dla kraju ? Oby wam te bogactwo w gardle stanęło.

f
fil

17.03.2020 w szpitalu kopernika w gdańsku zmarł pacjent, nie był leczony na koronawirus, po sekcji płuca jak po koronie, ale tego w mediach rządowych nie usłyszycie, zmarł też lekarz w kielcach na koronę ale o tym sza, info od gdańskich lekarzy

G
Gość
17 marca, 11:22, Gość:

W jednym z zakładów koło Słupska na zmianie nocnej jedna z pracownic produkcji miała gorączkę. Dziś wszyscy są w pracy a kierownictwo nic z tym nie robi. Nawet nie pokazują się na produkcji

17 marca, 12:03, Gość:

Bo mamy tylko tyrać oni sięrobolami nie przejmują

17 marca, 13:35, Uou:

Dokładnie jesteście tylko robolami których mają tylko do tyrania.

L4 brać i się nie czaic!

Zdrowie przede wszystkim.

Codziennie mierzymy pracownikom temperaturę przed rozpoczęciem pracy, aby uniknąć takich sytuacji. Temperatura u pani wystąpiła w trakcie zmiany. Została zaraz odesłana do domu. Rano była u lekarza, otrzymała zwolnienie i wiemy, ze to zwykle przeziębienie.

Pamiętajmy, że jest sezon chorobowy i reagujemy na każdą „podejrzaną” sytuację.

H
Hufss
17 marca, 11:50, Autorr:

A na Podlasiu ani jednego przypadku. Taka bieda, czy takie procenty?

17 marca, 14:07, Gość:

Już nie ! Dzisiaj podano, że 2 osoby sa podejrzane. Tam na Podlasiu nie ma takich skupisk ludzkich. To na ogół wyludniony teren. Wsie to siedliska ludzi, którzy nie wyjezdzają tylko zajmują się gospodarstwem. Gorzej jest w miastach . Niestety, tam też pojawi się zaraza. To kwestia czasu.

Podlasie to ciągle polska B zawsze pomijana. Szpitale wojewódzkie otrzymują po Dwa testy powtarzam 2 dwa. A jakieś tam.podlasie?!??! Po co im tester a pisiory będą miały lepsze statystyki

P
Pojvxd
17 marca, 19:44, Gość:

Do wszystkich co to czytają - ludzie k**wa siedźcie w domach. Nie umrzecie przez te parę tygodni. Jak ktoś z was miał kontakt z osobą, która mogła mieć kontakt - dzwonić, badać się. To nie są żarty. Ludzie na to umierają. Wszystko fajnie, dopóki to was nie dotyczy. Ale jak zacznie, to będzie problem. Daleko od paniki, ale po prostu jeśli nie MUSICIE nie wychodźcie. Kropka.

Jak mają się badać jak nie masz testów. Szpitale wojewódzkie otrzymują po 2 słownie dwa powtarzam DWA testy.niech panowie posłowie nie pierdoła glupot

B
Bertyk

Od początku ten cudowny rad nas okłamuje. Nie wykonują testów bo ich nie ma i dlatego mamy takie dobre wyniki. Ludzie przejrzyjcie na oczy. Jedna wielka ściema i kłamstwo. Ale to już wasza sprawa chcecie to im wierzcie. Do zobaczenia na lostowicach

G
Gość

Jak to możliwe ,że w samorządowym szpitalu leżał pacjent zarażony wirusem i zarażał?

G
Gość

Do wszystkich co to czytają - ludzie k**wa siedźcie w domach. Nie umrzecie przez te parę tygodni. Jak ktoś z was miał kontakt z osobą, która mogła mieć kontakt - dzwonić, badać się. To nie są żarty. Ludzie na to umierają. Wszystko fajnie, dopóki to was nie dotyczy. Ale jak zacznie, to będzie problem. Daleko od paniki, ale po prostu jeśli nie MUSICIE nie wychodźcie. Kropka.

G
Gość

DEBILE! 30 tysięcy złotych kary dla każdego kto kaszle/smarcze/ma gorączkę i wychodzi z domu do ludzi bez powiadomienia lekarzy. Bez rat, płatne od razu, jak nie masz to do pierdla. Przez takich patusów wirus się rozprzestrzenia. Bo "ja mam tylko przeziębienie" i jeb na sor. Jeb do kauflandu po bułki. Jeb do castoramy bo panele se zmienie. Ludzie, trzeba się zastanowić co się robi i jakie to może mieć konsekwencje. Cała polska siedzi w domach, a co drugi janusz z grażyną (celowo z małej litery) p[wulgaryzm] po mieście bo jest okazja żeby kupić i w kolejce nie stać. To nic, że mamy 30 rolek papieru. 31 się przyda.

K
Ktoś

Policjant z Pruszcza chory... A kiedy był na badaniach okresowych, lub jakiś jefo kolega z którym ostatnio miał styczność? Pytam, bo moja firma bada policję z medycyny pracy i to dość istotne...

J
Jan
17 marca, 16:40, a,,,:

Za to ze glosowali na PIS dostali na koncu testy zamiast pierwsi.

Napisz jeszcze raz... bo nie rozumiem

a
a,,,

Za to ze glosowali na PIS dostali na koncu testy zamiast pierwsi.

a
a,,,

Na podlasiu dostali dzisaj testy i tam zacznie

K
Kasia

Jak to jest, że radny pis zgłasza się się do szpitala w poniedziałek wieczorem, a we wtorek koło południa jest już wynik testu, natomiast reszta plebsu czeka na wynik ok. 50 godzin - rasa panów?

J
Jan

Czy napiszą, że jedna z osób, ktora czeka na test jest kurier ......kontaktował się z chora z Przczólek

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie