MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny etap prac remontowych na ul. 10 Lutego w Gdyni już w najbliższy weekend

KŁG
Trwa remont ul. 10 Lutego w Gdyni.
Trwa remont ul. 10 Lutego w Gdyni. ZDiZ Gdynia
Trwają prace remontowe na ul. 10 Lutego w Gdyni. Już w najbliższy weekend rozpocznie się kolejny etap prac w tym miejscu. Tym razem prace obejmą nawierzchnię bitumiczną. Roboty będą wiązać się ze zmianami w organizacji ruchu.

Remont ul. 10 Lutego w Gdyni

Na początku czerwca rozpoczęły się prace na ul. 10 Lutego polegające na ułożeniu na nowo kostki brukowej na odcinku od ul. Zygmunta Augusta do ul. Władysława IV (kier. Dworzec Główny). W ramach prac, najpierw rozebrana została istniejąca nawierzchnia, rozebrana została również podbudowa i wykonana została nowa. Obecnie dobiegają końca prace polegające na układaniu na nowo kostki brukowej, na remontowanym odcinku dostępny jest jeden pas ruchu w kier. Dworca Głównego.

– Z uwagi na stan nawierzchni, roboty drogowe na tym odcinku są konieczne do wykonania. Celowo wykonywane są one przed największym sezonem turystycznym oraz w trakcie kończącego się roku szkolnego, gdy ruch jest mniejszy – podkreśla Marta Jastrzębska-Milewska, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W piątek 21 czerwca w godzinach wieczornych rozpocznie się drugi etap prac na wspomnianym odcinku od 10. Lutego. Na czas remontu nawierzchni bitumicznej wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

  • ruch w obie strony na remontowanym odcinku ulicy odbywać się będzie południową stroną jezdni,
  • zamknięty zostanie wjazd w ul. Zygmunta Augusta, ruch na tej ulicy (na fragmencie od ul. Starowiejskiej) odbywać się będzie dwukierunkowo,
  • zamknięty zostanie wjazd w ul. Władysława IV, ruch na tej ulicy (na fragmencie od ul. Wójta Radtkego) odbywać się będzie dwukierunkowo.

Prace i związane z nimi utrudnienia zakończą się w poniedziałek 24 czerwca przed porannym szczytem komunikacyjnym.

Po zakończeniu tego etapu, z przyczyn technologicznych, w dalszym ciągu obowiązywać będzie poprzednia (obecnie obowiązująca) organizacja ruchu – tj. w kierunku Dworca Głównego dostępny będzie jeden pas ruchu. Podbudowa betonowa nawierzchni z kostki musi uzyskać odpowiednią wytrzymałość, w związku z tym nawierzchnia z kostki na fragmencie ul. 10 Lutego (w kier. Dworca Głównego) zostanie udostępniona na początku przyszłego miesiąca. Całość prac – zgodnie z zapowiedzią – powinna zakończyć się na początku lipca. Harmonogram może ulec zmianie, roboty są uzależnione od warunków pogodowych.

Prace na ul. 10 Lutego są realizowane w uzgodnieniu z miejskim konserwatorem zabytków, gdyż wspomniana ulica znajduje się w granicach historycznego układu urbanistycznego śródmieścia Gdyni, wpisanego do rejestru zabytków.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki