MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Augustyniak powołany na stanowisko wiceprezydenta Gdyni

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Nowym zastępcą Aleksandry Kosiorek został Tomasz Augustyniak, w przeszłości szef pomorskiego sanepidu oraz do niedawna prezes zarządu Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie. - Jestem gdynianinem cały czas związanym z miastem, jego przyszłość szczególnie leży mi na sercu - mówi nowy wiceprezydent Gdyni.

Tomasz Augustyniak nowym wiceprezydentem Gdyni

Prezydencka drużyna Aleksandry Kosiorek powiększyła się o kolejną osobę. Do grona obecnych wiceprezydentów - Bartłomieja Austena oraz Oktawii Gorzeńskiej - dołączył zapowiadany już dwa tygodnie temu, Tomasz Augustyniak.

- Gdynianinem jestem od urodzenia, cały czas jestem związany z miastem, które szczególnie leży mi na sercu - podkreśla Tomasz Augustyniak, wiceprezydent Gdyni. - W Gdyni mamy do czynienia z momentem przełomowym, po wielu latach dużo się tutaj pozmienia. To dla mnie duże wyzwanie. Będę zajmował się obszarem zdrowia, spraw społecznych oraz sportu, natomiast zakres kompetencji podlega jeszcze małym korektom, tak aby dostosować go do członków kolegium prezydenckiego. Pierwszych decyzji mieszkańcy mogą spodziewać się już niedługo.

Tomasz Augustyniak jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, studium doktoranckie w zakresie prawa, podyplomowe studia z zakresu zarządzania i prawa w ochronie zdrowia, higieny i epidemiologii oraz prawa pracy. Uzyskał też dyplomy ukończenia studiów Master of Bussines Administration in Healthcare Management Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu oraz Executive MBA – zarzadzanie w ochronie zdrowia organizowanych przez Collegium Prometricum oraz SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie.

Przez kilkanaście lat zawodowo związany był z Państwową Inspekcją Sanitarną. W latach 2015-2021 pełnił funkcję pomorskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. W uznaniu zasług za wkład w walkę z koronawirusem , Tomasz Augustyniak został nagrodzony tytułem Człowieka Roku 2020 „Dziennika Bałtyckiego”.

Był również zastępcą dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, gdzie zajmował się m.in. nadzorem właścicielskim nad podmiotami leczniczymi. Od 2022 roku piastował funkcję prezesa zarządu Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie.

- Pana wiceprezydenta Augustyniaka znam jeszcze z obserwacji jego pracy z punktu widzenia samorządu lekarskiego - mówi Aleksandra Kosiorek, prezydent Gdyni. - Jego kompetencje oceniam bardzo wysoko, nie mam żadnych wątpliwości, że będzie nam się bardzo dobrze współpracowało. Z dumą mogę dzisiaj powiedzieć, że klucz doboru wiceprezydentów prezentuje się bardzo merytorycznie. Obecnie ustalamy piony odpowiedzialności między poszczególnymi wiceprezydentami. Rozmowy z kandydatem na ostatniego wiceprezydenta trwają, ludzi merytorycznych z rynku wyciąga się jednak bardzo trudno. Będzie to osoba z nadania merytorycznego, a nie politycznego.

Nowy wiceprezydent Gdyni jest żonaty, ma syna. Interesuje się klasyczną motoryzacją oraz numizmatyką. Wolny czas spędza, podróżując campervanem oraz biegając.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki