Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014 - dzień 3. [RELACJA NA ŻYWO, LIVE]

Łukasz Żaguń
Przemysław Świderski
Niedziela jest ostatnim dniem walki o medale w halowych mistrzostwach świata w Ergo Arenie. Tradycyjnie zapraszamy naszych Czytelników do śledzenia relacji na żywo z najważniejszych wydarzeń. LIVE od godz. 15.

Aby odświeżyć kliknij TUTAJ lub naciśnij klawisz F5.

To już koniec! W Ergo Arenie rozegrano już wszystkie dyscypliny. Polacy zdobyli w sumie trzy medale (Kamila Lićwinko, Angelika Cichocka i Adam Kszczot). Dziękujemy naszych Czytelnikom za uwagę i zapraszamy do oglądania galerii zdjęciowej z trzeciego, ostatniego dnia halowych mistrzostw świata w Sopocie.

Aktualizacja, godz. 18.46
WAŻNE: Niestety, polscy reprezentanci nie zdołali zwieńczyć imprezy w Ergo Arenie. Nasza sztafeta ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu. Złoto, z halowym rekordem świata, wywalczyli Amerykanie, srebro Brytyjczycy, a brąz Jamajczycy.

Aktualizacja, godz. 18.42
Cza zatem rozpocząć ostatni konkurs tego dnia. Zawodnicy już są na bieżni. Za chwilę bieg 4x400 m mężczyzn!

Aktualizacja, godz. 18.38
Naszym Czytelnikom należą się oczywiście wyjaśnienia - Marcin Lewandowski został zdyskwalifikowany za przekroczenie stopą linii na ostatnim łuku, tuż przed finiszem. Stracił tym samym oczywiście brązowy medal.

Aktualizacja, godz. 18.35
Czekamy na ostatni konkurs tego dnia - sztafetę 4x400 m mężczyzn. Mamy zatem ostatnią szansę medalową, choć o to łatwo na pewno nie będzie. Medal brązowy polskiej sztafety byłby ogromnym sukcesem.

Aktualizacja, godz. 18.30
Za nami bieg na 60 m przez płotki mężczyzn. Finał był naprawdę emocjonujący. Ostatecznie na mecie jako pierwszy zameldował się Amerykanin Omo Osaghae. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowali się Franzuci - Pascal Martinot-Lagarde i Garfield Darien.

Aktualizacja, godz. 18.18
Za nami finał biegu na 60 m kobiet. Tutaj nie było żadnej niespodzianki. Na mecie najszybsza okazała się jedna z największych gwiazd, które zdecydowały się na udział w sopockiej imprezie, Jamajka Shelly Ann Fraser-Pryce. Druga była reprezentantka Wybrzeża Kości Słoniowej - Murielle Ahoure, a trzecia Amerykanka Tianna Bartoletta.

Aktualizacja, godz. 18.15
WAŻNE: Jak na razie mamy na HMŚ w Ergo Arenie trzy medalu. Zdyskwalifikowany został bowiem Marcin Lewandowski!

Aktualizacja, godz. 17.58
WAŻNE: Niestety, polska, żeńska sztafeta 4x400 m bez medalu. Polski zajęły dopiero piąte miejsce. Wygrały z dużą przewagą reprezentantki Stanów Zjednoczonych, drugie były Jamajki, a trzecie Brytyjki. Szkoda, bo tu również liczyliśmy na dobry wynik.

Aktualizacja, godz. 17.50
Problemy techniczne w Ergo Arenie. Dwukrotnie pojawił się wystrzał oznaczający falstart. W rzeczywistości jednak zawiódł sprzęt - podejście numer trzy.

Aktualizacja, godz. 17.44
WAŻNE: Już za chwilę finał sztafety 4x400 m z udziałem naszych pań. Tu też mamy szanse na medal. Oby nasze konto jeszcze się powiększyło!

Aktualizacja, godz. 17.39
Z bardzo dobrej strony pokazał się przed chwilą Karol Hoffmann w skoku w dal. Nasz reprezentant skoczył 16,89 m i obecnie zajmuje czwarte miejsce. Czy Polaka stać na więcej?

Aktualizacja, godz. 17.36
Obecnie trwa dekoracja naszej srebrnej medalistki - Angeliki Cichockiej.

Aktualizacja, godz. 17.24
WAŻNE: Brawo, brawo, brawo! Mamy kolejne dwa medale podczas HMŚ w Ergo Arenie! Srebro wywalczył Adam Kszczot, a brąz Marcin Lewandowski. Coś pięknego. W sumie podczas imprezy w Sopocie mamy już cztery medale!

Aktualizacja, godz. 17.21
WAŻNE: Już za chwilę finał biegu na 800 m z udziałem Adam Kszczota i Marcina Lewandowskiego. Tu też mamy szanse medalowe! Trzymamy kciuki!

Aktualizacja, godz. 17.09
WAŻNE: Koniec konkursu skoku o tyczce kobiet! Złoto dla Kubanki Yarisley Silvy, srebro dla Rosjanki Andżeliki Sidorovej, a brąz zgarnęła Czeszka Jirina Svobodova. Anna Rogowska ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu. Niestety, ten wynik można uznać za rozczarowanie.

Tymczasem rozpoczyna się finał konkursu skoku w dal z Karolem Hoffmannem.

Aktualizacja, godz. 17.07
Za nami finał biegu na 3000 m kobiet. Złoty medal dla Etiopki Genzeby Dibaby, srebrny dla Kenijki Hellen Onsando Obiri, a brąz dla Maryam Yusuf Jamal. Jedyna Polka w tym biegu - Renata Pliś zajęła siódme miejsce.

Aktualizacja, godz. 16.49
WAŻNE: Tymczasem w cieniu sukcesu Cichockiej, trzecią próbę pokonania poprzeczki na wysokości 4,70 podjęła już Anna Rogowska. Polka po raz kolejny zrzuciła poprzeczkę i pożegnała się z konkursem. Medalu zatem nie będzie!

Aktualizacja, godz. 16.40
WAŻNE: Brawo, brawo, brawo! Mamy srebrny medal halowych mistrzostw świata. Angelika Cichocka nie zawiodła! Fantastyczny finisz Polki.

Aktualizacja, godz. 16.38
WAŻNE: O medal HMŚ walczy Angelika Cichocka! Czas na finał biegu na 800 m. Trzymamy mocno kciuki! Będzie kolejny medal dla Polski?

Aktualizacja, godz. 16.35
WAŻNE: Druga zrzutka Anny Rogowskiej poprzeczki na wysokości 4,70. Robi się bardzo nerwowo. Polka będzie miała jeszcze jedną próbę. W tym momencie nasza reprezentantka spadła na czwarte miejsce. Prowadzi Kubanka - Silva.

Aktualizacja, godz. 16.27
Za nami finał biegu na 3000 m mężczyzn. Zwyciężył Kenijczyk - Caleb Mwangangi Ndiku, na drugim miejscu uplasował się 39letni (!), najstarszy zawodnik HMŚ w Ergo Arenie - Bernard Lagat, a trzeci był Etiopczyk - Dejen Grebremeskel.

Aktualizacja, godz. 16.25
WAŻNE: Anna Rogowska po raz pierwszy zrzuciła poprzeczkę - na 4,70. Wysokość tę zaliczyła już Kubanka - Yarisley Silva.

Aktualizacja, godz. 16.20
Zakończył się już konkurs skoku w dal. Złoty medal wywalczyła Francuzka Eloyse Lesueur, srebro Brytyjka - Katarina Johnson-Thompson, a brąz Serbka Ivana Spanović.

Do kolejnej próby szykuje się Anna Rogowska!

Aktualizacja, godz. 16.07
Teresa Dobija zakończyła już swój udział w konkursie. Skoczyła 4 centymetry bliżej od swojego najlepszego rezultatu dziś. Poprawić swojej pozycji zatem nie zdołała.

Aktualizacja, godz. 16.01
Teresa Dobija ma jeszcze jedno podejście. Po kolejnym skoku nadal plasuje się na szóstym miejscu. Poprawić je na pewno nie będzie łatwo.

Aktualizacja, godz. 15.58
WAŻNE: Anna Rogowska zaliczyła w pierwszej próbie wysokość 4,65. Jak na razie nasza tyczkarka radzi sobie w konkursie bezbłędnie. Przy jej nazwisku widnieje "1", jednak na tym miejscu plasuje się ex aequo kilka zawodniczek.

Aktualizacja, godz. 15.55
Dominik Bochenek również zakończył swój udział w biegu na 60 m przez płotki na półfinale. Polak z czasem 7,66 zajął szóste miejsce.

Aktualizacja, godz. 15.48
Teresa Dobija spaliła kolejną próbę i spadła na szóste miejsce w klasyfikacji.

Do biegu szykuje się już Dominik Bochenek.

Aktualizacja, godz. 15.42
Do biegów półfinałowych przygotowują się zawodnicy, którzy wystartują na 60 m przez płotki. W drugim biegu zobaczymy Polaka - Dominika Bochenka.

Aktualizacja, godz. 15.36
Kolejną próbę ma też za sobą Teresa Dobija. Polka jednak nie poprawiła swojego rezultatu i nadal jest na piątym miejscu.

Tymczasem odbyła się dekoracja skoczkiń wzwyż. Przypomnijmy, na najwyższym stopniu podium stanęły Rosjanka Maria Kuchina i Kamila Lićwinko. Po raz pierwszy w Ergo Arenie odegrany został Mazurek Dąbrowskiego! Oby nie ostatni raz!

Aktualizacja, godz. 15.34
Drugi skok Anny Rogowskiej w konkursie i drugi zaliczony - 4,45m. Tym razem jednak nie było już tak pewnie. Polka zahaczyła poprzeczkę, ale szczęśliwie ta nie spadła.

Aktualizacja, godz. 15.32
Kolejna Polka żegna się z zawodami. Tym razem Anna Kiełbasińska. Nasza zawodniczka uplasowała się na szóstym miejscu. Trzeci bieg wygrała największa faworytka do złota i jedna z największych gwiazd HMŚ w Ergo Arenie - Shelly Ann Fraser Pryce.

Aktualizacja, godz. 15.25
Pierwszy, udany skok w konkursie zaliczyła Teresa Dobija (6,52 m). Obecnie Polka plasuje się na piątym miejscu.

Aktulizacja, godz. 15.20
Marta Jeschke ma już za sobą bieg półfinałowy (7,41). Polka nie może być jednak z niego zadowolona. Reprezentantka SKLA Sopot uplasowała się na ostatnim miejscu i tym samym odpadłu już z dalszej rywalizacji. Czekamy na występ Anny Kiełbasińskiej. Wielkich nadziei wiązać z nią jednak chyba nie można.

Aktualizacja, godz. 15.17
Rozpoczynają się półfinału biegu na 60 m kobiet. W drugim biegu udział weźmia Marta Jeschke, a w trzecim Anna Kiełbasińska.

Aktualizacja, godz. 15.15
Udział w konkursie finałowym rozpoczyna również Terea Dobija - nasza skoczkini w dal. Pierwszą próbę jednak Polka spaliła.

Aktualizacja, godz. 15.14
Anna Rogowska zaliczyła już pierwszą wysokość - 4,45 m! Brawo, pierwsze koty za płoty. Czekamy na kolejne skoki.

Aktualizacja, godz. 15.08
Rozpoczynamy konkurs skoku o tyczce kobiet, oczywiście z udziałem naszej reprezentantki i wielkie nadziei medalowej - Anny Rogowskiej. Trzymamy kciuki!

Polska opuściła pierwszą wysokość na 4,35 m.