Upiększanie przez "skrobanie"? To podobno naprawdę działa!

"Gua" dokładnie oznacza pocieranie, "Sha" czyli czerwona wysypka - określa uwolnienie ciepła i energii. Technika wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i od setek lat wykorzystywana jest nie tylko w celu zachowania urody. To także doskonała technika lecznicza, gdyż masaż wykonany tą metodą przyczynia się do poruszenia płynów, krwi i energii witalnej ciała.

W przypadku skóry twarzy, pocieranie "aż do czerwoności" usuwa zrogowaciały naskórek i usprawnia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu doskonale eliminuje toksyny, dotlenia i dostarcza substancji odżywczych. Regularne "pocieranie" wzmaga wzrost nowych komórek skóry, co sprzyja regeneracji, odmłodzeniu, zmniejszeniu blizn i zmarszczek. "Gua Sha" zmniejsza także opuchliznę twarzy, cienie wokół oczu, oczyszcza zatkane pory i niweluje suchość skóry.

Ponadto masaż działa odprężająco, rozluźnia mięśnie, rozgrzewa, ma także działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Stosowanie "Gua Sha" ma zapewnić zdrowie i młodzieńczy wygląd na długie lata. W przypadku masażu innych części ciała, zmniejsza się napięcie mięśniowe, poprawia jakość snu, organizm "ożywia" się dzięki wytworzeniu ciepła i pobudzeniu krążenia.

Aby wykonać "Gua Sha", należy oczyszczoną uprzednio skórę posmarować olejkiem i przy pomocy odpowiedniego narzędzia zacząć "skrobać" twarz. Do pocierania można użyć łagodnej krawędzi płytki - kiedyś sporządzano je z kwarcu czy z rogów zwierząt - dziś w szerokiej ofercie sklepów również znajdziemy odpowiednie przyrządy. Jak można się domyśleć stara metoda już stała się urodowym hitem i zyskała rzeszę fanów. Czy jest skuteczna? Podobno tak. Wiele osób potwierdza, że "Gua Sha" doskonale poprawia kondycję skóry a także wygładza płytkie zmarszczki. Jednak jak ze wszystkim, należy zachować umiar i wykonywać masaż w odpowiedni sposób. Tego typu masaż nie jest polecany kobietom w ciąży, osobom z delikatną skórą, skłonnym do siniaków czy mających problemy z krwawieniami i krzepliwością. Po wykonaniu zabiegu należy także unikać długich kąpieli a nawet stosowania innych kosmetyków.

Masaż gua sha. Na czym polega?

Źródło: TVN