Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grupa Lotos i PZU będą rozwijać nowe technologie w zakresie transportu i bezpieczeństwa

Mateusz Tkarski
mat. prasowe
PZU i Grupa Lotos będą rozwijać nowe technologie w zakresie transportu i bezpieczeństwa w ramach programu Space3ac, prowadzonego przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Potentaci na rynku ubezpieczeń i paliw chcą wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania w sektorze wydobycia, poszukiwania surowców, bezpieczeństwa i mobilności oraz automatyzacji procesów, w tym wykrywania awarii przemysłowych. Poszukują nowych firm do współpracy.

[Marcin Jastrzębski, prezes Grupy Lotos:

Pracownicy są dla nas bardzo ważni](https://plus.dziennikbaltycki.pl/marcin-jastrzebski-prezes-grupy-lotos-pracownicy-sa-dla-nas-bardzo-wazni/ar/c3-12442956 "Marcin Jastrzębski, prezes Grupy Lotos: <br>Pracownicy są dla nas bardzo ważni")

PZU i Grupa Lotos dołączyły do akceleratora, w którym współpracować będą z młodymi spółkami, których zadaniem będzie dostarczenie nowych technologii i rozwiązanie postawionych problemów. PZU i Lotos podpisały właśnie z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną umowę o partnerstwie w Programie Space3ac Intermodal Transportation, organizowanym przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną i finansowanym w ramach Programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Bardzo się cieszymy, że dołączyli do nas tak duzi gracze jak Grupa Lotos i PZU, dzięki temu znacznie poszerzyliśmy ofertę naszego akceleratora - powiedział po spotkaniu Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o.

TOP 100 najlepszych firm na Pomorzu
Kliknij w obrazek, aby dowiedzieć się więcej!
Najbogatsze firmy na Pomorzu

Nabór projektów do programu trwa do końca października 2017 roku. Na co mogą liczyć zakwalifikowane do programu start-upy? Na wsparcie merytoryczne i finansowe do 200 tys. zł na projekt.

Start-upy zainteresowane współpracą z Grupą Lotos SA będą miały okazję realizować projekty dotyczące między innymi poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, rozwoju technologii mobilnych wspierających sprzedaż, bezpieczeństwa (np. w transporcie lub instalacjach) czy analityki i automatyzacji.

Ważne: Zmiany w zarządzie Grupy Lotos. Mariusz Machajewski odwołalny ze stanowiska wiceprezesa

- Biorąc pod uwagę fakt, że nasza firma operuje na globalnym rynku, uzyskane referencje dla nowatorskiego rozwiązania technicznego czy usługi mogą być zdyskontowane także poza Polską. Ze strony Grupy LOTOS główną korzyść postrzegamy w świeżym, zewnętrznym spojrzeniu kreatywnych zespołów na nasze wyzwania, co - mam nadzieję - przełoży się na korzyści dla obu stron - mówi Mateusz A. Bonca, wiceprezes Grupy Lotos ds. strategii i rozwoju.

PZU Lab poszukiwać będzie w akceleratorze Space3ac zespołów, które podejmą się, między innymi, stworzenia mobilnego systemu do wykrywania i neutralizacji dronów czy systemu symulacji awarii przemysłowych. PZU Lab to niedawno powstała spółka należąca do Grupy PZU. Oferuje klientom ubezpieczyciela projekty zwiększające bezpieczeństwo oraz rentowność firm.

Czytaj też: To już pewne. Grupa Lotos nie będzie sponsorem gdańskich siatkarzy!

- W PZU Lab już pracujemy nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do zapobiegania awarii maszyn, planujemy wprowadzić nowoczesne rozwiązania antydronowe czy szkolenia z wykorzystaniem modeli wirtualnej rzeczywistości. Nasze apetyty są jednak dużo większe. Dlatego wciąż poszukujemy innowacyjnych firm do współpracy i z tym większą chęcią angażujemy się w Program Space3ac Intermodal Transportation - powiedział Tomasz Huś, prezes PZU Lab.

Zobacz również: Wyniki Grupy Lotos za pierwsze półrocze 2017 roku i plany importu z USA

Space3ac Intermodal Transportation

Wspiera startupy pracujące z technikami i danymi satelitarnymi. Celem akceleratora jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem i potrzebami dużych przedsiębiorstw. Nabór startupów do drugiej rundy akceleratora Space3ac Intermodal Transportation rozpoczął się 1 września, a do grona dużych przedsiębiorstw - odbiorców ich rozwiązań - należą: Grupa LOTOS S.A., Instytut Morski, OT Logistics, Port Gdańsk, Port Gdynia, PZU Lab. Zakwalifikowanym startupom, Space3ac Intermodal Transportation zapewnia wsparcie merytoryczne (wysokiej klasy mentoring technologiczny i biznesowy), wsparcie finansowe (blisko 200 tys. PLN na jeden projekt) i odbiorców opracowywanych przez nie rozwiązań. Dużym przedsiębiorstwom natomiast - możliwość pozyskania innowacji “uszytej na miarę” pod konkretne zapotrzebowanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki