Gdańskie placówki oświatowe w edukacyjnej współpracy z Ukrainą. Konferencja w Szkole Podstawowej nr 57 [zdjęcia]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Zaktualizowano 
W Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku trwa trzydniowa konferencja pt. "Współpraca edukacyjna Gdańsk-Lwów-Odessa-…" materiały prasowe
W Szkole Podstawowej nr 57 rozpoczęła się konferencja pt. "Współpraca edukacyjna Gdańsk-Lwów-Odessa-…". Potrwa trzy dni. Ze względu na rosnącą liczbę uczniów z doświadczeniem migracyjnym z Ukrainy, w tych dniach odbędą się m.in. warsztaty, na których wypracowany zostanie model współpracy obu krajów na dalsze lata.

W Szkole Podstawowej nr 57 im. gen Wł. Andersa rozpoczęła się trzydniowa konferencja pt. „Współpraca edukacyjna Gdańsk-Lwów-Odessa-…”. Potrwa do 26.09.2019 r.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął konsul Ukrainy w Gdańsku Lew Zacharczyszy oraz prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Podczas wydarzenia reprezentował ją jej zastępca ds. edukacji i usług społecznych Piotr Kowalczuk.

Na konferencję przyjechali goście ze Lwowa i Odessy, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty, dyrektorzy gdańskich szkół oraz nauczyciele wraz z piątką uczniów z Gimnazjum nr 7 w Odessie, którzy dla zebranych przygotowali ciekawy program artystyczny. Dzieci ze szkoły organizatora nie pozostały im dłużne i również zaprezentowały się na scenie.

Podczas pierwszego dnia sesji swoje prelekcje wygłosiły Anna Listewnik dyrektor SP nr 57, Lucyna Maculewicz dyr. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3, dr Dorota Jaworska, Iwona Kozłowska dyr. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 i Katarzyna Michalska dyr. Przedszkola nr 35.

Czytaj także

- W związku z rosnącą liczbą uczniów z doświadczeniem migracyjnym z Ukrainy podczas konferencji odbędą się warsztaty, na których wypracowany zostanie model współpracy na dalsze lata – zapowiedziała Anna Listewnik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 57. – W programie przewidziane są także prezentacje i wykłady oraz wizyty studyjne w ZSS nr 1, SP 57, SP 69 i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Gdańsku.

Szkolenie wystartuje w środę, 25 września, o godz. 13:30.

Edukacyjna współpraca z Ukrainą

Edukacyjna współpraca z Ukrainą rozpoczęła się w 2018 r. przy okazji szkolenia pt. "Ukraiński System Edukacji".
- Następnie odwiedziła nas dr Wira Remażewska dyrektor Centrum Szkolno-Rehabilitacyjnego Lwiątka - wspomina dyrektor Anna Listewnik. - Zorganizowaliśmy dla niej wizyty studyjne w SP 57, w PPP 3, w ZSS nr 1. W październiku w SP 57 wymienialiśmy się dobrymi praktykami z pracownikami naukowymi Politechniki Lwowskiej.

Czytaj także

W listopadzie 2018r. dyrektor Przedszkola nr 35 Katarzyna Michalska i Dyrektor SP 57 Anna Listewnik wzięły udział w Międzynarodowej Konferencji naukowo-praktycznej we Lwowie i zaprezentowały prezentację przygotowaną z dyrektor PPP 3 Lucyną Maculewicz na temat modelu wczesnego wspomagania, funkcjonującego w Gdańsku. W lipcu br. SP nr 57 nawiązała współpracę z Gimnazjum nr 7 w Odessie.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Polihistor

No, no, Lwów to taka ci "Ukraina", że ho-ho! (albo jeszcze bardziej).

Dodaj ogłoszenie