Gdański Parking Odpowiedzialny Społecznie przy ul....

  Gdański Parking Odpowiedzialny Społecznie przy ul. Lawendowej w Gdańsku zmieni lokalizację. Rozważane są dwie opcje

  MP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdański Parking Odpowiedzialny Społecznie przy ul. Lawendowej w Gdańsku zmieni lokalizację.
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  Od blisko roku znany gdański parking „Pod Murem” przy ul. Lawendowej, prowadzą w porozumieniu z miastem podopieczni Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Cały dochód z opłat parkingowych zasila właśnie działalność Towarzystwa. Od lutego inicjatywa będzie jednak kontynuowana w innym miejscu. W obecnej lokalizacji budowany będzie bowiem parking podziemny.
  W październiku ub.r. władze Gdańska podpisały z firmą Mota-Engil umowę na zaprojektowanie i budowę w centrum miasta czterech nowych parkingów kubaturowych na 1200 aut. Jeden z nich powstać ma na ul. Podwale Staromiejskie, w okolicy skrzyżowania z ul. Lawendową. Od roku w tym miejscu działa wyjątkowy Parking Odpowiedzialny Społecznie administrowany przez Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta. Jego podopieczni są zatrudnieni jako obsługa parkingu a cały dochód z opłat uiszczanych przez kierowców trafia do Towarzystwa.

  Jak zapewnia magistrat budowa podziemnego obiektu na Lawendowej nie oznacza końca tej docenionej przez gdańszczan społeczno-parkingowej inicjatywy. Dalej działać będzie ona po prostu w innym miejscu.  CZYTAJ TAKŻE: Umowa na zaprojektowanie i budowę czterech parkingów kubaturowych w centrum Gdańska podpisana. Zmieści się w nich 1200 pojazdów

  Dotychczas, dzięki prowadzeniu parkingu na konto Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta wpłynęło ponad 60 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono na wyposażenie placówek Towarzystwa, choćby łóżka czy sprzęt rehabilitacyjny.

  Zobacz także: Parking przy Lawendowej w Gdańsku trafi do Fundacji Gdańskiej. Pieniądze z opłat zostaną przekazane na Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta

  Już przy okazji październikowego podpisania umowy na parkingi kubaturowe wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak zapewniał, że POS będzie funkcjonował dalej, ale w innej lokalizacji. Jak teraz ustaliliśmy rozważane są dwie opcje.

  - Pierwszą jest teren przy Urzędzie Miejskim, gdzie potrzebna jest duża rotacja parkujących aut. Drugi pomysł to utworzenie POS na którymś z parkingów pasa nadmorskiego. Myślę, że decyzję podejmiemy w przeciągu miesiąca – mówi wiceprezydent Piotr Grzelak.

  Warto podkreślić, że taka inicjatywa jak POS może funkcjonować tylko na terenie zlokalizowanym poza pasem ruchu, gdzie jak wiadomo formą pobierania opłat jest Strefa Płatnego Parkowania.

  Podziemny parking przy Lawendowej i pozostałe trzy w centrum Gdańska powstać mają w między jesienią 2020 a końcówką 2021 roku.

  Gdańsk. „Parking odpowiedzialny społecznie” okazuje się strzałem w dziesiątkę. Parking przez ten czas osiągnął już 6300 zł dochodu

  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY