Kobieta nie chciała poddać się kontroli drogowej w Gdyni. Jako powód podała fakt, że jest dyrektorem i sama decyduje kto ją kontroluje

  • Dziennik Bałtycki

Sz

W osłupienie wprowadziła policjantów z gdyńskiej "drogówki" 35-letnia mieszkanka Gdyni, która, kierując samochodem, najpierw nie chciała poddać się rutynowej kontroli, a potem wdała się z funkcjonariuszami w mocno niekonwencjonalną dyskusję.

Mundurowi usłyszeli od kobiety m.in., że "nie zdawała sobie sprawy, iż ma obowiązek zatrzymać samochód na wezwanie policji". 35-latka poinformowała też zaskoczonych stróżów prawa, że "jest dyrektorem, więc sama będzie decydować, kto i kiedy będzie ją kontrolował". Takie tłumaczenia na niewiele się jednak zdały i funkcjonariusze będą chcieli postawić 35-latkę przed sądem.

Tymczasem, zgodnie z zaostrzonymi w zeszłym roku przepisami, za taki wybryk, jak ucieczka przed "drogówką", grozi kara nawet do pięciu lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie zabiera winnemu prawo jazdy, na okres nawet 15 lat.

Do nietypowego zdarzenia doszło na jednej z ulic w Chyloni.

- Nasz patrol prowadził tam działania w poniedziałek po godz. 19 - mówi kom. Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik gdyńskiej policji.

Obserwujący kierowców funkcjonariusze zauważyli w pewnym momencie kobietę, prowadzącą BMW, która łamała przepisy ruchu drogowego. Kierowca patrolu włączył "koguta", zrównał się z jej autem i jednoznacznymi gestami nakazał zjechać na pobocze, aby można było wystawić mandat. Mimo wielokrotnych wezwań 35-latka nie reagowała jednak na te sugestie, a dodatkowo kręciła głową, sugerując, że kontroli poddać się nie zamierza.

W końcu patrol zajechał jej drogę. Kobieta, widząc to, włączyła wsteczny bieg. Gdy zorientowała się, że jednak nie ucieknie, odmawiała otworzenia drzwi od auta. Ostatecznie poddała się i oprócz konieczności zapłacenia mandatu zatrzymano jej też czasowo prawo jazdy. To nie koniec konsekwencji, bowiem czeka ją jeszcze wizyta w sądzie.

Zobacz też: Uciekał przed drogówką, bo był pijany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

31.01.2019, 06:00

Tępa dzida. Ciekawie czy ma biurko porysowane szpilkami.

29.12.2018, 15:05

Najbardziej należy współczuć podwładnym tej dyrektorki... że z taką idiotką muszą stykać się codziennie. Woda sodowa zamiast mózgu.
Dobrze byłoby wiedzieć gdzie ona zarządza by, broń boże, nie mieć z tą firmą nic wspólnego...

14.11.2018, 13:21

jest dyrektorem bo jest ladna od pasa w dol co jej przelorzony zapewne potwierdzi

13.11.2018, 17:21

W głowie się nie mieści... Ręce opadają czytając te artykuł. Skąd się takie bezmózgi biorą? Kurdupla jakaś krewna czy cuś?

10.11.2018, 20:25

taka kretynka dyrektorem kto jej dał takie stanowisko

08.11.2018, 19:24

brawo ty!! skarbie!!

08.10.2018, 12:18

PO

06.09.2018, 17:59

.

21.08.2018, 08:50

Może jest i ważna. Tyle, że w główce ma niezbyt nakładzione i całkowicie nie rozgarnięte.

21.08.2018, 08:45

Eeeee. A może ta pani jest po prostu z zawodu dyrektorem.

22.06.2018, 14:24

policjanci i tak chyba zbyt pobłażliwi, bo powinni paniusię położyć na glebę, zakuć i zatrzymać na 24. Może wtedy by zrozumiała kto może ja kontrolować. I oczywiście wskazana byłaby wizyta tej pani u psychiatry.

22.06.2018, 10:14

Na stanowiskach osadza się członków rodzin k kolesiów, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu. Tak robiła komuna po wojnie i tak robi obecny RZĄD. Cofamy się o dziesiątki lat zamiast iść do przodu. Ale jak wiadomo z historii Polska nigdy Dobrego Rządu nie miała.

19.06.2018, 12:29

PeOwska buta ją ropziera...

19.06.2018, 12:26

Baby dzisiaj są podłe, wstrętne, wyrachowane.
Szczególnie ich charaktery ujawniają się na drodze.
Ps. Pozdrawiam normalne, delikatne, czułe panie

11.06.2018, 09:03

Dać jej mandat najwyższy z puli i będzie wyedukowana.
A tu wpierw zrobić z kobiety posmiechowisko a potem sąd. A gdzie zwykła profilaktyka.

29.05.2018, 18:52

To jest niemożliwe, aby taka tępa osoba była dyrektorem. No chyba, że z nominacji partyjnej. Jeżeli tak, no to wiadomo z jakiej.

24.05.2018, 01:04

Policjanci powinni zatrzymać tą niezrównoważoną osobę na 48 h i koniecznie skierować na obserwację psychiatryczną.

23.05.2018, 00:07

A gdzie ta głupia 3,14zda jest dyrektorem???

24.03.2018, 13:31

coz dyrektorka ma swoje prawa gdyby jechala maluchem to by sie zatrzymala -ale jasnie pani jechala bmw -to nie przystoi sie zatrzymac - cholota

23.03.2018, 20:45

do więzienia pannę dyrektorównę!

08.02.2018, 14:20

No to chyba dawno jej centrala audytora nie zrzucila na łeb.

08.02.2018, 07:35

TAKICH IDIOTEK W TYM KRAJU NIE BRAKUJE. ale cieszy się stanowiskiem może to jakiś nieudacznik z banku ,albo z firm ubezpieczeniowych te tak mają .puste łby i stanowisko.

08.02.2018, 06:42

W "Poszukiwany, poszukiwana" Marysia, czyli +Pokora wysluchal kwestii "moj maz jest z zawodu dyrektorem" Zasluzeni towarzysze z nomenklatury zawsze byli dyrektorami lub dzialaczami spolecznymi. Policjanci mieli szczczescie, ze dama nie kazala sobie butow wyczyscic i wylizac.

07.02.2018, 23:25

co za baba... dyrektorka od siedmiu boleści. Gdyby rzeczywiście taka cwana była to włączyłaby jak normalny człowiek yanosika, ale niee, lepiej zrobić zamieszanie wokół siebie jaka to nie jestem ważna...

07.02.2018, 20:22

Kilka lat w mamrze dobrze jej zrobi! klawisze się nią zajmą, wybiją jej "dyraktorowanie" ze łba! O motoryzacji zapomni!