Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na działania wokół projektu Zdrovve Love

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Zaktualizowano 
Gdańscy radni PiS są zdania, że realizacja projektu Zdrovve Love nie jest wystarczająco transparentna,wprowadza rodziców w błąd,  a dostępne informacje nie oddają w pełni treści jakie są prezentowane podczas zajęć.
Gdańscy radni PiS są zdania, że realizacja projektu Zdrovve Love nie jest wystarczająco transparentna,wprowadza rodziców w błąd, a dostępne informacje nie oddają w pełni treści jakie są prezentowane podczas zajęć.
Podczas środowej konferencji prasowej gdańscy radni PiS wraz z przedstawicielami rodziców wyrazili swój sprzeciw przeciwko programowi Zdrovve Love oraz działaniu władz Gdańska w tym zakresie.

Gdańscy radni PiS są zdania, że realizacja projektu Zdrovve Love nie jest wystarczająco transparentna,wprowadza rodziców w błąd, a dostępne informacje nie oddają w pełni treści jakie są prezentowane podczas zajęć.

- Na ostatniej komisji edukacji jasno zostało stwierdzone przez rodziców zgromadzonych na spotkaniu, że realizatorka programu Zdrovve Love nie mówi o najbardziej bulwersujących kwestiach zawartych w programie - powiedziała Joanna Cabaj, radna PiS.

Chodzi również o formularz, poprzez który rodzice wyrażają zgodę na udział dzieci w zajęciach. Zdaniem radnych PiS, zostały w nim zamieszczone jedynie ogólniki.

Czytaj także

Joanna Cabaj poinformowała, że otrzymała od wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka pismo przedprocesowe, w którym zarzuca radnej kłamstwo.

Czytaj także: Edukacja seksualna w Gdańsku. Środowiska PiS oburza broszura o antykoncepcji i seksie, którą sfinansował Urząd Miejski w Gdańsku

- Wszystkie zdarzenia, o których mówiłam miały miejsce, a rodzice mają słuszne obawy. Pismo od Pana Prezydenta uważam, za próbę ograniczenia sprawowania mojego mandatu jako radnej Miasta Gdańska - stwierdziła Cabaj.

Happening "Nie wyszliśmy z kapusty" przed sesją Rady Miasta ...

Na konferencji wystąpili również przedstawiciele rodziców, którzy sprzeciwiają się inicjatywie i żądają rzetelnej informacji na temat programu.

Przeczytałem cały program Zdrovve Love i to co mnie najbardziej uderzyło to rzeczy związane z podejmowaniem wczesnego współżycia przez dzieci. Sugeruje się iż mogą podejmować współżycie z kim chcą i kiedy chcą, a podstawą udanego związku jest "zabezpieczenie się". Pojawiają się tam również treści związane z ideologią gender - powiedział Krzysztof Kęsicki, ojciec czwórki dzieci.

I dodał: Odradzam wszystkim rodzicom zapisywania się na warsztaty, ponieważ nie można tu znaleźć nic o budowaniu trwałego związku między mężczyzną a kobietą czy o odpowiedzialności za swoje uczynki.

Ponadto radni PiS wyszli z inicjatywą rozpowszechnienia oświadczeń, które rodzice mogą składać w sekretariatach szkół. W oświadczeniu rodzic powołuje się na swoje prawa gwarantowane przez konstytucję i sprzeciwia się na zajęcia z edukacji seksualnej, które przekraczają podstawę programową.

SEXED.PL, czyli edukacja seksualna według Anji Rubik

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Greg

Bardzo dobrze że w Gdańsku się wprowadza takie zajęcia , młodzież powinna mieć rzetelną wiedzę na temat życia seksualnego i wszystkich jego następstwach , lepiej w szkole przez odpowiednio przygotowanych ludzi niż z telewizji i internetu gdzie można znaleźć same głupoty . Brawo dla mojego kochanego Gdańska i naszej prezydent że czyni z naszego miasta , miasto nowoczesne . Kochani mamy 21 wiek .

P
Polihistor

Precz z komuną w każdej postaci, pod jaką ona dzisiaj działa! Zwłaszcza tutaj, w Gdańsku!

g
graf
chroncie dzieci już komuna próbowała zniszczyć polaków i kościół a teraz inaczej się nazywają ale metody i cel jeden skłócić i zniszczyć Polskę
B
Bubu

"Pismo od Pana Prezydenta"???

Dodaj ogłoszenie