Ewa Kopacz w Gdańsku: Premier na inauguracji PKM. Obejrzała...

  Ewa Kopacz w Gdańsku: Premier na inauguracji PKM. Obejrzała też nowy terminal lotniska [ZDJĘCIA]

  Przemk Zieliński, Maciej Pietrzak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Premier Ewa Kopacz w niedzielę w Gdańsku odwiedziła nowy terminal na lotnisku oraz uczestniczyła w inauguracji PKM
  1/44

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karolina Misztal

  Premier Ewa Kopacz spędza ostatnie dni sierpnia na Pomorzu. W sobotę była w Tczewie. W niedzielę uczestniczyła w inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W poniedziałek z kolei w Gdańsku odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu związane z 35. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych.
  Czytaj więcej: Ewa Kopacz odwiedziła Tczew z okazji Krajowych Dni Działkowca [WIDEO, ZDJĘCIA]

  W niedzielę premier uczestniczyła w inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Wśród zaproszonych przez PKM osób byli przedstawiciele władz lokalnych i państwowych oraz wszystkich instytucji zaangażowanych w realizację projektu, a także fani PKM, nagrodzeni tym wyjątkowym przejazdem w przeróżnych konkursach.

  Oficjele spotkali się w nowej części terminalu gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, który bezpośrednio połączony jest kładką z przystankiem PKM Port Lotniczy. To nią goście udali się do pociągów które ruszyły do Strzyży.

  - To wielki dzień dla Gdańska i całego regionu. Po drodze nie tylko podziwialiśmy piękne okolice ale widzieliśmy ludzi, którzy specjalnie przyjechali na trasę przejazdu by zobaczyć te pociągi. Ci ludzie się cieszą, są dumni z tego że ich region tak pięknie się rozwija. To dobra nauczka dla polityków – tak jak mieszkańcy Gdańska, nauczcie się być dumni z własnej ojczyzny – mówiła po przejeździe szynobusem PKM premier.

  Czytaj więcej na temat inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdańsku [ZDJĘCIA]

  W poniedziałek w Gdańsku odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu, związane z 35. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych. Jak wyjaśniła Ewa Kopacz, chce oddać honory bohaterom tamtych wydarzeń.

  Stoczniowa "Solidarność" - ustami Karola Guzikiewicza - posiedzenie rządu określiła mianem prowokacji, która ma zakłócić święto, tym bardziej, że Platforma Obywatelska ma być odpowiedzialna za zniszczenie gospodarki morskiej i przemysłu stoczniowego.

  Rada Ministrów ma dyskutować m. in. o wdrożeniu skoordynowanych odpraw w portach morskich "Porty 24h", nowelizacji programu ochrony brzegów morskich oraz o pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody spowodowane wystąpieniem w suszy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale w tym roku najeżdżą się po kraju. Ale im więcej tak sobie jeżdżą, to tym więcej procent spada z

  valenty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Więc strategia niezmiernie głupia i też wprost rodem z PRL-u. Wówczas także rozjeżdżali się po kraju za pieniądze podatnika. A jeździli onegdaj i tacy: Rola-Żymierski, Osóbka-Morawski,...rozwiń całość

  Więc strategia niezmiernie głupia i też wprost rodem z PRL-u. Wówczas także rozjeżdżali się po kraju za pieniądze podatnika. A jeździli onegdaj i tacy: Rola-Żymierski, Osóbka-Morawski, Cyrankiewicz, Bierut, Jaroszewicz, Gomułka, Jaruzelski, Rakowski, Oleksy, Cimoszewicz, Miller. Po sprzątnięciu komuny dalej jeździli i jeżdżą: Buzek, Wałęsa, Kwaśniewski, Tusk, Bieńkowska, a ostatnio nagminnie Kopacz. I cóż takiego wyjeżdżono... Ano, wyjeżdżono miliony kosztów. Natomiast te wszystkie odwiedzane budowle są li tylko sukcesem samych budowniczych. Jednak nigdy jakiejś partii, czy jakiegoś partyjnego guru. Tak, niezmiernie głupia strategia i wprost z PRL-u! Bo fotka pstryknięta tam, bo fotka tam, bo fotka...No i cóż w tych fotkach jest takiego wspólnego z jakąś strategią dla szerokiego ludu? Przecież nikt z ludu nie kolekcjonuje sobie tych fotek dla potomnych. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy przyjechala do corki ze wszystkimi nieudacznikamiteraz nikt nie powie ze lata pindoli na koszt p

  styropian89 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Teraz nikt nie powie ze pindoli na koszt podatnika


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do nieczego

  asd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  kopacz oddaj pieniądze ludziom bo jeździsz za moje podatnika pieniądze a nie pracujesz dość tych afer złodziejstwa za rzadow kopacz wyjechali ludzie za czyje pieniądze pojechalas do Gdanska ty...rozwiń całość

  kopacz oddaj pieniądze ludziom bo jeździsz za moje podatnika pieniądze a nie pracujesz dość tych afer złodziejstwa za rzadow kopacz wyjechali ludzie za czyje pieniądze pojechalas do Gdanska ty szujo polska 8 lat pierdzialas w stolek zesrata a nie wygrata zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo