Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do zarządu CPK wszedł Patryk Felmet, były gdyński radny PiS i współpracownik posła Marcina Horały. Ma odpowiadać m.in. za marketing

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Patryk Felmet jako radny PiS w Gdyni, rok 2014
Patryk Felmet jako radny PiS w Gdyni, rok 2014 Tomasz Bolt/Polskapresse
Do zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego dołączył Patryk Felmet, były gdyński radny Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej był m.in. asystentem Marcina Horały, szefa PiS na Pomorzu oraz pełnomocnika rządu ds. CPK. To nie pierwsza posada Patryka Felmeta w państwowej firmie. W ostatnich latach piastował kierownicze stanowiska w Porcie Gdańsk i w Lotosie. Do niedawna w zarządzie CPK był Patryk Demski, związany z PiS były burmistrz Pelplina i były wiceprezes Lotosu.

Patryk Felmet w zarządzie CPK. To były gdyński radny i współpracownik Marcina Horały

Decyzją rady nadzorczej Centralnego Portu Komunikacyjnego, Patryk Felmet dołącza do zarządu z dniem 9.04.2021 r. We władzach powstającego lotniska ma odpowiadać za „budowanie relacji z otoczeniem, działania wizerunkowe, gospodarkę nieruchomościami oraz strategię marketingową”.

Dołączenie Patryka Felmeta do zarządu CPK, oznacza, że zmniejszy się liczba członków zarządu: z pięciu do czterech osób. Kompetencje, które przejmuje Felmet, były wcześniej rozdzielone między dwie osoby: Sylwię Matusiak oraz Patryka Demskiego, działacza PiS z Pomorza, byłego burmistrza Pelplina i wiceprezesa Lotosu. Po ich odejściu zadania zostały skoncentrowane.

– Wchodzimy w kolejny etap programu CPK. Choć jego zasięg jest ogólnopolski, koncentrujemy się na mieszkańcach regionu otaczającego przyszły Port Solidarność.

– Dlatego planujemy intensyfikację kontaktów, uzgodnień i konsultacji z lokalnymi społecznościami.

– Jednocześnie widzimy, że nasz projekt zatacza coraz szersze kręgi. Dlatego też musimy zintensyfikować działania biznesowo-wizerunkowe i więcej energii przeznaczyć na budowanie relacji z przedstawicielami rynków finansowych – mówi prezes CPK Mikołaj Wild.

– Gospodarka nieruchomościami na tym etapie projektu ma kluczowe znaczenie – zarówno na poziomie społecznym, inwestycyjnym, jak i budowlanym. Te obszary się przenikają, dlatego to wielkie wyzwanie na wielu polach – operacyjnym, legislacyjnym i wizerunkowym.

– CPK potrzebuje pewnego rodzaju „Reason To Believe” wśród interesariuszy krajowych, ale także mocnej komunikacji na arenie globalnej. Budowanie relacji biznesowych na międzynarodowym poziomie to skomplikowany proces, ale zawsze podrzędny wobec planowania i realizacji działań, które zaspokoją oczekiwania lokalnych społeczności. Społeczne zaangażowanie CPK jest jednym z najważniejszych elementów tej inwestycji. CPK ma powstać zgodnie z zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie” – mówi Patryk Felmet.

Patryk Felmet jest absolwentem m.in. międzynarodowego programu The Chartered Institute of Marketing oraz London School of Public Relations. Posiada dyplom Executive MBA, studiów prowadzonych przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

W poprzednich latach był m.in. asystentem Marcina Horały, posła, lidera PiS na Pomorzu, wiceministra infrastruktury oraz pełnomocnika rządu ds. CPK. W 2014 r. Felmet został miejskim radnym w Gdyni z ramienia PiS. Nie kandydował w kolejnych wyborach.

W lipcu 2016 roku został prezesem Przedsiębiorstwa Usług Portowych Rezerwa, które należy do Portu Gdańsk. „Rzeczpospolita” przypomniała niedawno, że miesiąc później prokurentem spółki został jego znajomy Sławomir S., który we wrześniu 2019 r. został prezesem, a później go „odwołano z powodu niewłaściwie rozliczanych zaliczek”. Pracownicy działu księgowości informowali radę nadzorczą o brakach w kasie spółki, które sięgały nawet 100 tys. zł. Sprawą zajmuje się prokuratura. Sam Patryk Felmet od 2017 roku pracował Porcie Gdańsk jako dyrektor działu marketingu i komunikacji.

We wrześniu 2019 r. odszedł z portu i skupił się na własnej firmie marketingowej High5Studio. W listopadzie 2019 r. Felmet oraz S. założyli prywatną spółkę zajmującą się pośrednictwem nieruchomości.

W kwietniu 2020 r. Patryk Felmet został dyrektorem ds. marketingu w Lotosie. Przestał wówczas pracować w spółce założonej ze Sławomirem S. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” przypomniał, że od 2017 r. nie był już związany ze spółką Rezerwa. Tłumaczył, że nie miał związku z nieprawidłowościami, które miały być udziałem Sławomira S.

– Zatem nie mam żadnej wiedzy na temat działalności spółki po tym okresie. Mogę jedynie zapewnić, że w okresie mojej pracy w Rezerwie nie miały miejsca żadne nieprawidłowości – mówił w marcu Patryk Felmet w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

W Lotosie Patryk Felmet był odpowiedzialny za realizację strategii marketingowej, kampanie wizerunkowe, ale również za intensywne wsparcie m.in. sprzedaży na stacjach Lotosu w okresie pandemii oraz szeroko zakrojone działania z zakresu CSR.

Jednym z pierwszych zadań na nowym stanowisku będzie właśnie wdrożenie planu działań społecznych, które pozwolą na zacieśnienie relacji między CPK a mieszkańcami.

Koncepcja Zaha Hadid Architects

Jak będzie wyglądać centralne lotnisko? Projekty Centralnego...

TOP 100 POMORSKICH FIRM – RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki