Codziennik kulturalny - poniedziałek, 24 listopada 2008 r.

  Codziennik kulturalny - poniedziałek, 24 listopada 2008 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na poniedziałek? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Menopauza na wesoło


  17.00 i 20.00
  Gdańsk, PFB, Ołowianka 1
  Bilety: 80 i 90 zł


  Bohaterkami musicalu "Klimakterium i... już" warszawskiego teatru Rampa są cztery kobiety w średnim wieku. Aktorki - Iga Cembrzyńska, Elżbieta Jodłowska, Krystyna Sienkiewicz, Ewa Szykulska i Grażyna Zielińska - grają przyjaciółki, które spotkawszy się w sklepie z używaną odzieżą, prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na piosenki i tańce. Miejsce to nie tylko pozwala na grę wieloma kostiumami, ale ma także wymiar niejako symboliczny. Kobiety, które tu się spotkały z okazji urodzin przyjaciółki, są jak te ubrania.
  Linia nie najnowsza, materiał odrobinę przechodzony, ale gatunek, marka i fantazja niepowtarzalne. Aktorki spektaklu reżyserowanego przez Cezarego Domagałę o trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii. Całe przedstawienie ma formę "babskiego" spotkania, przeplatanego utworami, m.in.: Włodzimierza Korcza, Urszuli Sipińskiej do słów Artura Andrusa, Andrzeja Waligórskiego, Katarzyny Lengren i Marcina Wolskiego.

  Posłuchaj bluesa


  20.00
  Gdańsk, Blue Time Jazz Club, Kaprów 19D
  Wstęp wolny


  W poniedziałki w Blue Time odbywają się bluesowe jam session. Gospodarzem imprezy jest perkusista Tadeusz Leszczyński. Towarzyszą mu gitarzysta Adam Koperwas, basista Kazimierz Kaszubowski, pianista Kamil Chmielowiec oraz wokalista Kazimierz Miękina.

  O kochaniu


  17.00, 20.00
  Gdynia, Teatr Muzyczny, pl. Grunwaldzki 1
  Bilety: 60 i 70 zł


  Teatr Bajka z Warszawy zaprezentuje spektakl "Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania". Brawurowe aktorstwo, frywolne teksty i zabawne piosenki śmieszą widzów bez względu na płeć czy... doświadczenie w "tych" sprawach. Kilka historyjek, trochę pikantnych, odrobinę niepoprawnych, ciut niegrzecznych, zdecydowanie przeznaczonych dla dorosłych, pozwoli nam spojrzeć na nasze życie erotyczne z przymrużeniem oka. Dzięki frywolnym żartom uśmiechniemy się sami do siebie. Występują: Anna Oberc, Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski, Jakub Przebindowski. Reżyseria - Krzysztof Jasiński, muzyka Jakub Przebindowski, kostiumy Dorota Ogonowska.

  Ukraińska alternatywa


  20.00
  Gdynia, klub Ucho, św. Piotra 2
  Bilety: 40 zł


  Po raz pierwszy w naszym kraju wystąpi nowa formacja Andrzeja Zaporożca i Siergieja Babkina - SunSay. Zespół jest programowym spadkobiercą nieistniejącej już formacji 5'nizza, grupy która była pierwszym zespołem ukraińskim, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na całym świecie. Grupa zakończyła działalność latem 2007 roku, a jej twórczość to już kultowy rozdział muzyki reggae. Po jej rozwiązaniu lider - Andriej "Sun" Zaporożec kontynuuje swój projekt muzyczny pod nową nazwą SunSay. Pierwsza płyta nowego składu wzbudziła w Polsce duże zainteresowanie. Choć grupa nie odżegnuje się od spuścizny 5'nizzy, pod charyzmatycznym przewodnictwem Zaporożca kreuje nową jakość na ukraińskiej scenie alternatywnej.

  Teatralne improwizacje


  21.00
  Sopot, klub PapryKA, Grunwaldzka 11
  Wstęp wolny


  Formacja W Gorącej Wodzie Kompani to grupa improwizacji teatralnych, która powstała przy gdańskim teatrze Wybrzeżak. W jej skład wchodzą aktorzy tego teatru, członkowie kabaretu Limo
  i grupy Muflasz. Prezentowane przez nią improwizacje zazwyczaj mają formę meczu, okazjonalnie formę spektaklu improwizowanego. W meczu biorą udział dwie drużyny, których zawodnicy
  improwizują scenki na zadane przez publiczność tematy. To właśnie ona dyktuje młodym aktorom warunki, podaje tytuły, pomaga lub rzuca kłody pod nogi. Występ jest nieustającą interakcją: aktor - widz. To samonapędzająca się energetyczna machina, pędząca zawsze w kierunku dobrej zabawy.

  Jam session


  20.00
  Gdynia, Jazz Cafe Scena (Teatr Miejski), Bema 26
  Wstęp wolny


  Gdyński klub jazzowy szczyci się już kilkunastoletnią tradycją. Wcześniej funkcjonował jako Sax Club i występowała tutaj czołówka polskich i zagranicznych wykonawców. Obecnie najczęściej prezentują się tu przedstawiciele młodego pokolenia jazzu, ale nie brakuje także gwiazd. W poniedziałki na jam session spotkać można takich muzyków jak saksofonista Adam Wendt, gitarzysta Maciej Grzywacz, kontrabasista Piotr Lemańczyk czy saksofonista Przemysław Dyakowski.

  Pamięci Freddiego


  20.00
  Gdynia, klub Anawa, Warszawska 5
  Wstęp wolny


  W tym roku przypada 17 rocznica śmierci wokalisty Queen, Freddiego Mercu-ry'ego. Fani artysty mogą w klubie Anawa przypomnieć sobie jego dokonania . Tutaj bowiem odbędzie się impreza, podczas której wyświetlane będą fragmenty koncertów i teledyski Queen.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo