Brak nowych ofert na stoczniowe "perełki"

  Brak nowych ofert na stoczniowe "perełki"

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przedłużanie terminów nie przyniosło efektów - nie ma nowych chętnych na polskie stocznie. Nie ma, choć jeszcze miesiąc temu Ministerstwo Skarbu zapewniało, że chętnych na zakup stoczni w Gdyni i Szczecinie jest nawet kilkadziesiąt firm z całego świata.
  Codziennie do resortu miały wpływać kolejne zapytania i oferty. Okazało się jednak, że...
  - Do resortu skarbu nie wpłynęły nowe oferty na zakup stoczni Gdynia i Szczecin - przyznaje wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.
  Czas na złożenie stosownych dokumentów minął wczoraj o godzinie 14 i nikt nowy nie wyraził zainteresowania kupnem naszych zakładów. Ministerstwo kontynuuje jedynie negocjacje z ukraińską firmą ISD Polska na temat planów restrukturyzacji dla stoczni Gdynia i Gdańsk oraz z konsorcjum Mostostalu Chojnice i norweskiej stoczni Ulstein, które chce kupić Stocznię Szczecińską Nową.

  Takim obrotem sprawy nie są zaskoczeni stoczniowcy.
  - Oczekiwanie resortu skarbu, że nagle zjawią się chętni, którzy w kwestii prywatyzacji stoczni wymyślą coś nowego, jest naiwnością - twierdzi Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności Stoczni Gdynia. - Dla nas było to oczywiste od samego początku. Dlatego zaskakująca była informacja o kolejnych dwóch tygodniach dla potencjalnych nowych inwestorów.
  Nic z tego nie wyszło, a tylko stracono czas - twierdzą stoczniowcy.
  - Ministerstwo Skarbu pod rządami ministra Aleksandra Grada nie radzi sobie z prywatyzacją polskich stoczni - dodaje Lewandowski. - Używając oględnego języka - zepsuł wszystko, co można było zepsuć.

  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo