"Bolek" i PR

  "Bolek" i PR

  Barbara Szczepuła, publicystka "Polski Dziennika Bałtyckiego"

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przez media przetacza się dyskusja na temat książki Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka.

  Dyskusja to niezmiernie interesująca, bo książki jeszcze nikt nie czytał, ale tym lepiej. Banałem byłoby dyskutować o książce przeczytanej. Żeby wskazać nam kierunek myślenia, TVP pokazała film, w którym autorzy książki twierdzą, że TW "Bolek" to bez żadnych wątpliwości Lech Wałęsa.

  Widocznie jednak twórcy filmu uznali, że autorom książki moglibyśmy nie uwierzyć, więc dodali wypowiedź esbeka, który w prostych żołnierskich słowach opluł lidera Solidarności. Krzywiąc się pogardliwie, wyznał, że gdy "pracował" (Boże, co za eufemizm!) w Gdańsku, to odbywał rozmowy z Wałęsą i namawiał go do podjęcia współpracy. Opisał scenę, gdy jego przełożony wyszedł z rozmowy z tym nieznanym wtedy nikomu robotnikiem i ze śmiechem opowiedział kolegom esbekom, że robotnik ów, płacząc, przysięgał "na krzyżyk", iż będzie współpracował. Takiemu autorytetowi nie sposób nie uwierzyć. Toż to zapewne, jak jego szef, generał Kiszczak, człowiek honoru.

  Biorący udział w dyskusji po filmie zasłużony opozycjonista twierdził, że dotychczas "układ" nie pozwalał Polakom na poznanie prawdy. Zapomniał zapewne, że rządzi teraz PO, która sama w sobie jest strasznym układem.

  Czy autorzy książki rzetelnie opisali tę ważną część polskiej historii, przekonam się dopiero po lekturze, ale jednego już jestem pewna: są niewątpliwie mistrzami PR!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo