Znamy termin egzaminu ósmoklasisty 2019. Egzaminy na zakończenie szkoły podstawowej odbędą się w dniach 15-17.04.2019

Monika JankowskaZaktualizowano 
Pierwszy egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 15-17.04.2019 roku
Pierwszy egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 15-17.04.2019 roku Sławomir Mielnik/Archiwum
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała termin egzaminu ósmoklasisty. Pierwszy taki egzamin odbędzie się w nadchodzącym roku szkolnym – w dniach od 15 do 17 kwietnia 2019 roku. Dla tych, którzy z przyczyn zdrowotnych czy wypadków losowych nie będą mogli wtedy napisać egzaminu, przygotowano termin dodatkowy – od 3 do 5 czerwca.

W latach 2019-2021 uczniowie klas ósmych przystąpią do egzaminu z trzech przedmiotów: j. polskiego, matematyki i języka obcego (do wyboru angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski; uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczył się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych).

Egzamin ósmoklasisty 2018. Czas trwania egzaminów

Najwięcej czasu będzie na rozwiązanie zadań z języka polskiego - 120 minut. Na rozwiązanie zadań z matematyki uczniowie będą mieli 100 minut, a na rozwiązanie zadań z j. obcego - 90 minut.

Uwaga! Od roku 2022 do listy tych przedmiotów dołączy jeszcze jeden - do wyboru. Uczniowie sami zadecydują, czy będą rozwiązywać zadania z biologii, chemii, fizyki, geografii albo historii.

Nie jest określony minimalny wynik, jaki powinno się uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Egzamin jest jednak obowiązkowy, co oznacza, że podejście do niego jest konieczne, by ukończyć szkołę.

Czytaj również: Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 CKE - matematyka, język polski. Arkusze egzaminu 8-klasisty z matematyki i zasady oceniania

Zobacz też: B. Szydło: Udało nam się wprowadzić reformę, która zmieni polską szkołę

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kasia

Daty znaliśmy już w maju. Pozdrawiają tegoroczne ósmoklasiści...

Dodaj ogłoszenie