Zakaz kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej w rejonie gmin...

  Zakaz kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej w rejonie gmin Gdynia, Kosakowo i Sopot. Neutralizacja min na wodach Zatoki Gdańskiej.

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zakaz kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej w rejonie gmin Gdynia, Kosakowo i Sopot. Neutralizacja min na wodach Zatoki Gdańskiej.
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Kallalas

  W czwartek (11.10.2018), o godzinie 9, Marynarka Wojenna rozpoczęła neutralizację min na wodach Zatoki Gdańskiej. Przynajmniej do godziny 15 będzie obowiązywał będzie zakaz korzystania z kąpielisk w rejonie gmin Gdynia, Kosakowo i Sopot. Może się on jednak wydłużyć. Działania zabezpieczają policjanci.
  - Dzisiaj rozpoczynamy trzydniową akcję neutralizacji min, które znajdują się przy falochronie portu gdyńskiego. Każdego dnia, jak zakłada procedura, będzie neutralizowana jedna mina - powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" Zbigniew Bizewski, zastępca naczelnika wydziału zarządzania kryzysowego w Gdyni.

  Zobacz galerię

  Działania w tej sprawie prowadzi Marynarka Wojenna.

  Gdyńscy urzędnicy informują, że w związku z tym, obowiązuje zakaz korzystania z kąpielisk wszystkich plaż w Gdyni, Sopocie i Kosakowie. - Spacerować plażami można, ale nie można się kąpać - powiedział Zbigniew Bizewski.

  Co istotne, w związku z detonacją ładunków, w pewnym stopniu ograniczona będzie żegluga po Zatoce. - Ale będzie to prowadzone w sposób elastyczny, przez Urząd Morski w Gdyni - mówi Bizewski.

  Plaże od Sopotu aż do Kosakowa zabezpieczają policjanci. Co istotne, zakaz z korzystania z kąpielisk obowiązuje w określonych godzinach. Planowe prace rozpocząć się mają o godzinie 9 i potrwać do godziny 15. - Może zdarzyć się, że zakaz trzeba będzie jednak o godzinę czy dwie godziny przedłużyć - zaznacza urzędnik z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Gdyni.

  Czy zakaz korzystania z kąpielisk wydłuży się ponad trzy dni? To pokaże dzisiejszy dzień. - Jak sprawnie uda się unieszkodliwić minę - słyszymy.

  Wcześniej Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Gdyni informował, że miny będą holowane po wodach Zatoki Gdańskiej i neutralizowane na wysokości Kępy Redłowskiej.

  Podkreślano, że akwen morski w wyznaczonym rejonie zamykany jest dla żeglugi decyzją Urzędu Morskiego w Gdyni.

  Kontynuowanie działań zmierzających do neutralizacji min zaplanowano też na 12 i 13.10.2018 r.

  ZOBACZ TAKŻE: Marzec 2015. Detonacja min w gdyńskim porcie [ZDJĘCIA, WIDEO]


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo