Współpraca Zarządu Morskiego Portu Gdynia z firmą Advanced Protection Systems SA

MT
mat. prasowe
Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA i Advanced Protection Systems SA podpisały list intencyjny początkujący współpracę w zakresie projektu bezpiecznego i skutecznego systemu kontroli przestrzeni powietrznej oraz ochrony przed bezzałogowymi statkami powietrznym. System ma być dostosowany do indywidualnych potrzeb Portu Gdynia oraz obowiązujących regulacji prawnych.

Inicjatywa jest komplementarna do podpisania listu intencyjnego z firmą Pelixar SA ws. współpracy przy Lotniczym Systemie Monitoringu Portu Gdynia oraz porozumienia z 43 Bazą Lotnictwa Morskiego. Rozpoczęte projekty pilotażowe są uzupełniającymi się elementami układanki mającej na celu stworzenia w Porcie Gdynia kompletnego, zintegrowanego środowiska testowego dla bezzałogowych statków powietrznych. Ponadto opracowywany system kontroli powietrznej oraz planowania lotów może w znaczący sposób przyczynić się do rozwoju koncepcji U-Space, która zakłada rozwój usług świadczonych przy pomocy bezzałogowych statków powietrznych. Od dnia 17.02.2020r. uzyskiwanie zgody na lot bezzałogowym statkiem powietrznym nad terenami Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. będzie odbywało się za pośrednictwem aplikacji PANSTA UTM. Zapraszamy do śledzenia zmian na naszej stronie internetowej www.port.gdynia.pl, na której pojawi się nowa instrukcja postępowania.

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Po raz kolejny Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. udowadnia, że oprócz natychmiastowej odpowiedzi na zagrożenia determinowane przez drony potrafi również dostrzec szanse jakie stwarza rozwój technologii bezzałogowych oraz wykorzystuje najnowsze rozwiązania dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństw.

Zapewnienie szeroko pojętego bezpieczeństwa portów morskich oraz portowych terminali staje się w aspekcie występowania wielu różnorodnych zagrożeń, jednym z zadań strategicznych dla zarządów portów i kierownictw terminali zlokalizowanych w portach.

Kiedy dostaniesz pieniądze za rozliczenie PIT? To zależy od Ciebie.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

O
Obeznany

Szanowna Redakcjo - jakim cudem od 17.02 zgody na loty mają byc wydawane za pomocą aplikacji PANSTA UTM (jeśli już to PANSA) skoro system wdrażany przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej obecnie jest w fazie testów . O wdrożeniu operacyjnym PAŻP jeszcze nie informował.

https://www.pansa.pl/?lang=_pl

Dodaj ogłoszenie