Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkanoc 2021. Msza święta w TV i online 4.04.2021. Transmisja na żywo. O której i gdzie oglądać nabożeństwo podczas świąt wielkanocnych?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Msza święta w Niedzielę Wielkanocną 2021. Transmisje w telewizji na żywo. O której i gdzie oglądać online nabożeństwo 4.04.2021 roku? Program TV
Msza święta w Niedzielę Wielkanocną 2021. Transmisje w telewizji na żywo. O której i gdzie oglądać online nabożeństwo 4.04.2021 roku? Program TV Fot. Przemyslaw Swiderski
Msza święta w telewizji na żywo w Niedzielę Wielkanocną, 4.04.2021. Gdzie możemy obejrzeć nabożeństwo? W kościołach od długiego czasu odbywają się msze święte z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa sanitarnego. Mimo tego wierni coraz częściej decydują się na uczestnictwo w nabożeństwach emitowanych przez stacje telewizyjne, radio czy Internet. Wszystko po to, aby ograniczyć spotkania grupowe, bowiem te mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Gdzie oglądać transmisje mszy świętej podczas świąt wielkanocnych 2021? Oto lista!

Niedziela Wielkanocna 2021

Niedziela Wielkanocna zwana rownież Zmartwychwstaniem Pańskim to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Obrzędy Wigilii Paschalnej, stanowiącej serce Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, jak ukazują np. przepisy obrządku rzymskiego, rozpoczynają się w sobotę po zapadnięciu zmroku. Wielkanoc obchodzono już w czasach apostolskich. Jest to święto ruchome, obchodzone w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca, a więc w 2021 roku będzie to 4 kwietnia.

Niedziela Wielkanocna jest poprzedzona czterdziestodniowym Wielkim Postem, którego ostatni tydzień to tak zwany Wielki Tydzień.

Msza święta 4.04.2021. Gdzie oglądać nabożeństwo w Niedzielą Wielkanocną?

Chorych na koronawirusa w Polsce przybywa. Kilka tygodni temu do wiadomości publicznej podano informację mówiącą o tym, że wkraczamy w trzecią falę pandemii koronawirusa, z tego też względu zaostrzono dotychczas obowiązujące restrykcje sanitarne. Szczególną prośbę skierowano do osób starszych - seniorów - których uprasza się o możliwie jak największe ograniczenie wszelkich wizyt, również do kościoła. Rządzący apelują o szczególną rozwagę podczas świąt wielkanocnych. Całe szczęście nałożone ograniczenia nie oznaczają, że nie można będzie wziąć udziału w mszy świętej podczas Wielkanocy.

- Nabożeństwa świąteczne transmitowane będą przez stacje telewizyjne, radio czy Internet.

Gdzie i o której obejrzeć mszę w Niedzielę Wielkanocną, 4.04.2021? SPRAWDŹ NIŻEJ!

Msza święta TV. Nabożeństwo w telewizji w Wielkanoc, 4 kwietnia 2021

W poranek Wielkiej Niedzieli zostaje przerwane milczenie, kiedy to podczas uroczystej liturgii Wigilii Paschalnej obwieszczamy zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad śmiercią. Niestety sytuacja pandemiczna w Polsce nie jest najlepsza. Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień. Wśród zaleceń wielkanocnych należy wymienić ograniczenie do minimum wszelkich wyjść i wizyt - w tym także do kościoła. Nie oznacza to jednak, że nie można uczestniczyć w nabożeństwie, zwłaszcza podczas Wielkiego Tygodnia! W oparciu o dostępne informacje, przygotowaliśmy listę kanałów telewizyjnych, na których już w Wielkanoc, 4.04.2021, zostaną wyemitowane nabożeństwa:

  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 10:55 - TVP1 - Msza Zmartwychwstania Pańskiego z Watykanu oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi
  • 11:00 - TV TRWAM - Msza Święta w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego z Watykanu
  • 11:00 - TVP POLONIA - Msza Zmartwychwstania Pańskiego z Watykanu oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi
  • 18:00 - TV TRWAM - Regina Coeli
  • 20:20 - TV TRWAM - Różaniec
  • 21:00 - TV TRWAM - Apel Jasnogórski

Msza święta radio. Wielkanoc, 4 kwietnia

Poniżej lista stacji radiowych transmitujących mszę świętą w Niedzielę Wielkanocną - 4 kwietnia 2021 roku:

  • 6:00 – Radio Maryja - Msza św. rezurekcyjna
  • 9:00 - Program Pierwszy Polskiego Radia - Transmisja mszy św.
  • 10:00 - Radio Głos - Msza św.
  • 11:00 - Radio Maryja - Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego z błogosławieństwem Urbi et Orbi z Watykanu
  • 18:00 - Radio Głos - Anioł Pański

Wielkanoc, 4.04.2021 r. Msza święta na żywo na YouTube. Transmisje online prosto z największych sanktuariów w Polsce

Największe parafie również zdecydowały się na transmisje online mszy świętych na Facebooku lub YouTubie. Poniżej znajdziecie listę największych sanktuariów w Polsce, które będą transmitować nabożeństwo online w święta wielkanocne:

  • Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze - YouTube
  • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - YouTube
  • Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu - YouTube

Msza święta online z Watykanu 4.04.2021. Transmisja na żywo

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało do wiadomości publicznej program liturgii i innych wydarzeń Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem lub z udziałem papieża Franciszka prosto z Watykanu. I tak oto w Wielkanoc odbędzie się o godz. 10:00 msza św. w bazylice św. Piotra i błogosławieństwo „Urbi et Orbi”.

Transmisję nabożeństwa wielkanocnego z Watykanu będzie można obejrzeć poniżej:

Msza święta podczas Wielkanocy. Obostrzenia sanitarne obowiązujące w kościołach

Duchowni zachęcają wiernych do uczestnictwa we mszach świętych z zachowaniem koniecznej troski o zdrowie i bezpieczeństwo w czasie pandemii. Mowa o następujących obostrzeniach kościelnych:

  • limicie osób w kościołach (1 osoba na 15 mkw),
  • obowiązku noszenia masek także w przestrzeni otwartej,
  • regularnej dezynfekcji rąk

Przypominamy, że podczas ostatniej konferencji prasowej zapytano ministra zdrowia o formę obchodów zbliżających się świąt wielkanocnych. Jeden z dziennikarzy zapytał szefa resortu zdrowia o to, czy kościoły pozostaną wówczas otwarte.

- Trudno rozważać, by w naszej tradycji kulturowej te święta odbyły się bez wizyty w kościele. Na pewno będą obowiązywały normy, które już w tej chwili są takie same jak w galeriach handlowych czy innych miejscach - odpowiedział minister zdrowia.

Mimo tego część ekspertów jest zdania, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń kościoły powinny zostać zamknięte. Zgodnie z analizami specjalistów - ludzie zakażają się w kościołach, a podczas świąt - ryzyko zarażenia będzie jeszcze większe.

Niewykluczone, że przed świętami w życie wdrożone zostaną kolejne ograniczenia, także te mogące ograniczyć działalność kościołów. Wszystko to zależy od liczby zakażeń koronawirusem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki