Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 31min.
Odwiedź serwis wyborczy 

W środę 3 kwietnia linią PKM od momentu jej otwarcia przejechał 10-milionowy pasażer

red
Z tej okazji władze spółki oraz samorządu województwa wręczyły wyjątkowe upominki pasażerom pięciu składów, które po południu zatrzymały się na stacji Strzyża.

- Wytypowanie konkretnej osoby będącej 10-milionowym pasażerem na linii PKM jest oczywiście niemożliwe, jednak bazując na bieżących statystykach liczby pasażerów na wszystkich trasach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogliśmy wskazać w jakim przedziale czasowym, w jednym z jadących wówczas linią PKM pociągów, liczba 10 mln pasażerów zostanie przekroczona - mówi Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy spółki PKM.

Symboliczny 10-milionowy pasażer podróżował jednym z pociągów które odjechały ze Strzyży o godz. 14:19, 14:49 do Wrzeszcza lub 14:24, 14:33, 14:54 w kierunku lotniska. Wszyscy którzy z tych składów skorzystali otrzymali prezent w postaci pendrive'a w kształcie szynobusu PKM.

Uruchomiona we wrześniu 2015 r. Pomorska Kolej Metropolitalna jest pierwszą w Polsce linią kolejową wybudowaną przez samorząd wojewódzki i pierwszą od 40 lat całkowicie nową linią kolejową wybudowaną w naszym kraju. Inwestycja kosztowała łącznie ponad 1,1 mld zł i w 85 proc. była dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj także: Budowa przystanku PKM Gdańsk-Firoga coraz bliżej. W środę podpisanie umowy o unijne dofinansowanie inwestycji [wizualizacje]

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie