Ceny OC ustabilizowały się - twierdzą eksperci. Ale na...

  Ceny OC ustabilizowały się - twierdzą eksperci. Ale na Pomorzu za OC płacimy najwięcej w Polsce!

  Tomasz Rowikowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ceny OC ustabilizowały się - twierdzą eksperci. Ale na Pomorzu za OC płacimy najwięcej w Polsce!
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  W 2018 r. średnia cena ubezpieczenia OC wyniosła 741 zł i była tym samym o 5% niższa niż w roku poprzednim. Niestety, najdroższe OC jest na Pomorzu! Najmniej za polisę płacili kierowcy z Rzeszowa i Opola, najwięcej z Gdańska i Wrocławia.

  Od czego zależy cena OC - zobacz grafiki ↑↑↑ KLIKNIJ W ZDJĘCIE ↑↑↑  Średnie składki obowiązkowego ubezpieczenia zaczęły spadać w ostatnim kwartale 2017 r. Jednak dopiero 2018 r. przyniósł długą wyczekiwaną stabilizację cen. Kierowcy płacili średnio o 5% mniej niż przed rokiem. O tym w raporcie podsumowującym 2018 r. na rynku OC, przygotowanym przez zespół porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.

  Jak zmieniały się ceny OC przez ostatnie dwa lata?


  Od I do III kwartału 2017 roku ceny OC rosły, choć ich wzrost nie był już tak dynamiczny, jak w 2016 roku. W ostatnim kwartale 2017 r. średnie ceny ubezpieczeń zaczęły spadać (5,4% w stosunku do kwartału poprzedniego).

  - Ceny OC zaczęły spadać w IV kwartale 2017 r. i taki stan rzeczy utrzymał się również na początku roku 2018. Biorąc pod uwagę cały 2018 rok można stwierdzić, że ceny obowiązkowego ubezpieczenia ustabilizowały się - mówi Tomasz Masajło, prezes porównywarki rankomat.pl.


  Najdroższe OC było na Pomorzu


  Najniższe składki w 2018 r. płacili kierowcy z województw: podkarpackiego (608 zł), opolskiego (634 zł) i świętokrzyskiego (646 zł). Najwięcej za obowiązkową polisę musieli zapłacić mieszkańcy Pomorza (843 zł), Dolnego Śląska (823 zł) i Mazowsza (812 zł).

  We wszystkich województwach ceny OC były niższe niż w 2017 r. Największe obniżki dotyczyły kierowców z województw: lubuskiego (7,1%) i dolnośląskiego (7%). W pozostałych regionach Polski obniżki wyniosły od 1,9% do 6,5%.
  Gdańsk wśród najdroższych miast!

  Kolejny już rok najwięcej za polisę OC musieli zapłacić właściciele aut zarejestrowanych we Wrocławiu (1020 zł). Niewiele mniej płacili mieszkańcy Gdańska (965 zł) i Warszawy (917 zł). Najniższe składki ubezpieczyciele proponowali kierowcom z Rzeszowa (656 zł), Opola (700 zł) i Kielc (712 zł). Na największe obniżki w porównaniu do roku poprzedniego mogli liczyć kierowcy ze Szczecina (-8,8%). W pozostałych miastach obniżki wyniosły od -7,6% (Kraków) do -0,3% (Lublin).

  - Na cenę OC w dużej mierze wpływa miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Składka z reguły jest wyższa dla mieszkańców miast, na terenie których często dochodzi do kolizji i wypadków. Ubezpieczyciele zwracają także uwagę na natężenie ruchu w danym regionie, gęstość zaludnienia, a nawet ukształtowanie terenu - mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Warto porównywać składki

  Katarzyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Mieszkańcy dużych miast powinni pamiętać o porównywaniu składek. Niektórzy ubezpieczyciele zwracają nieco mniejszą uwagę na miejsca zamieszkania.
  Katarzyna
  ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dobre posunięcie

  w butach słoma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Bardzo dobra decyzja towarzystw ubezpieczeniowych!! Niech te "paniska" w wypasionych brykach, czyli starych , kilkunastoletnich ruplach, płacą!! Uważają się, za nie wiadomo kogo,
  jakieś...rozwiń całość

  Bardzo dobra decyzja towarzystw ubezpieczeniowych!! Niech te "paniska" w wypasionych brykach, czyli starych , kilkunastoletnich ruplach, płacą!! Uważają się, za nie wiadomo kogo,
  jakieś Rockefelery za kierownicami limuzyn, w których fotele najpierw szkopy potem Turki pierdziały łącznie po kilkanaście lat. Tymczasem w butach słoma.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hotrandka

  malinka97 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Heej, Jestem Karolina mam 21 lat :) Napisz do mnie na http://hotrandka.pl/malinka97 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej...rozwiń całość

  Heej, Jestem Karolina mam 21 lat :) Napisz do mnie na http://hotrandka.pl/malinka97 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą :*zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Od czego zależy składka?

  Dowcipny miś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  To proste, od odległości do Wejherowa i Kartuz :D

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY