Weronika Nawara – pielęgniarka, autorka bloga wczepkurodzona.pl. Fascynują ją ludzie. Jest zakochana w Krakowie, rudych cocker-spanielach, śpiewaniu, zimie, anestezjologii i intensywnej terapii, a przede wszystkim w pielęgniarstwie. Swoją instagramową ( podobnie jak blogową) działalność prowadzi od 13 sierpnia 2017 roku. W Gdańsku będzie można spotkać się z nią 15 lutego, żeby porozmawiać o codzienności polskich pielęgniarek.

O swojej książce mówi: „Napisałam książkę. Jakieś trzysta czterdzieści tysięcy znaków, sześćdziesiąt tysięcy słów. Przeprowadziłam około dwadzieścia rozmów na żywo, kilkanaście wypowiedzi przez Internet oraz telefon. Spędziłam kilkadziesiąt godzin na wywiadach, z których każdy miał trwać tylko godzinę – czasem trwał pięć. Uśmiechnęłam się jakieś milion trzysta czterdzieści pięć razy podczas rozmów […] Kilkadziesiąt razy miałam ściśnięte gardło i nie mogłam wydusić z siebie kolejnego pytania […] W końcu powstała ona – moja książka”.

Premiera książki „W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy” została wyznaczona na 13.02.2019 r.

„Nie jestem tylko pielęgniarką, a aż pielęgniarką” - to przewodnia myśli autorki „W czepku urodzone...”, która napisała książkę, aby pomóc młodym ludziom w świadomym wyborze tego kierunku studiów, pozbawić ich uprzedzeń i ukazać realia pracy w szpitalu. Sama mówi, że kieruje ją również dla osób doświadczonych, aby pokazać, że nie są odosobnieni w swoich uczuciach i pasjach. „Jednak zrobiłam to przede wszystkim dla Was” - pisze w jednym z wpisów na blogu – dla wszystkich, którzy pozwalają istnieć "W czepku urodzonej". Odpowiada w niej na pytanie: jak wygląda życie zawodowe pielęgniarek, ale nie tylko. Porusza kwestię frustracji i stereotypowego podejścia do zawodu pielęgniarek.

„W czepku urodzone...” to reportaż pełen wypowiedzi pielęgniarek i komentarzy autorki, które pozwalają lepiej zrozumieć personel medyczny, ich sposób myślenia, problemy wynikające z pracy (czasami) 24-godzinnej oraz relacje z pacjentami z różnych perspektyw.

Podczas spotkania czytelnicy będą mieli okazję zapytać autorkę o bohaterów i ich losy. Kiedy i gdzie? 15 lutego 2019 roku, godz. 18:00 Empik Galeria Bałtycka Gdańsk Wrzeszcz, Al. Grunwaldzka 141

"Serce od serca". W Gdańsku szyją poduszki dla kobiet po zabiegu usunięcia piersi

POLECAMY NA STRONIE KOBIET: