Balkon i taras to miejsce relaksu w piękną pogodę. Kącik wytchnienia po całym dniu z kieliszkiem wina czy nabranie energii na cały dzień z kubkiem kawy o poranku. Jak go urządzić, żeby był przytulny i wyjątkowy?

Wiosną chętnie spędzamy czas na balkonie. Dekorujemy go kwiatami, wystawiamy stoliczki i krzesła, żeby potem delektować się słońcem. Szukacie inspiracji, dzięki którym urządzicie swój balkon pięknie? Oto propozycje z Instagrama.

Jak urządzić mały balkon?

Na balkonie w bloku nie ma często miejsca na stolik i krzesełka - tu sprawdzi się zamiast tego zestawu drewniana skrzyneczka jako stolik i siedziska.

Dobrym pomysłem są też leżaki, które można sprzątnąć w przypadku złej pogody. Meble z palet możemy dostosować do wielkości i samemu zabezpieczyć przed zniszczeniem, dzięki czemu koszt będzie niski. Jeśli meble się nie zmieszczą, to może hamak i krzesełko?

Jak ozdobić balkon?

Do dekoracji można wykorzystać lampiony, lampki i drewniane skrzynki, w których możemy hodować zioła i kwiaty. Sprawdzą się też ładne konewki, kolorowe donice i drewniane dekoracje w różnych kolorach.

Najlepsze kwiaty na balkon. Jakie rośliny sprawdzą się na balkonie?
Jeśli marzy Wam się mnóstwo kwiatów, a nie macie na nie miejsca, to może wykorzystacie patent z drabinką. Niewielka drabinka może stać się "wieszakiem" dla mniejszych i większych doniczek. Jakie kwiaty posadzić na balkonie?
- petunie
- surfinie
- pelargonie
- begonie
- fuksje

💚 do you remember our summer spot 2017? our balkony💚 (recipe? Waterproof Airbed mattress, blankets and pillows-that's all) Balkonowa leżanka powstała przypadkowo, a stała się naszym ulubionym miejscem i chyba hitem internetu. Widzę, że wszyscy poczuli lato, bo ilość udostępnien z każdym dniem rośnie. Dziękuję, nie spodziewałam się takiej popularności tego miejsca. Niedługo rozkładamy się znowu, z nową podłoga i balustrada:) Obserwujcie:) #woodlovers #lifefolk #balkony #balcony #relax #interior #interiormilk #interior123 #interior4all #cabin #homedecor #renovation #lights #candles #scandinavian #mynordicroom #passion4interior #outdoor #livefolktakeover #pillows #boho #bohemian #hippie #cozy #hygge #summermemories

Post udostępniony przez Marzena (@marzena.marideko)