Tragiczny wypadek drogowy miał miejsce dziś wczesnym rankiem na drodze z Bukowa do Szrop w gminie Stary Targ. Ciągnik rolniczy holujący przyczepę uderzył w drzewo i zapalił się. Kierujący ciągnikiem 24 - letni mężczyzna poniósł śmierć.

Wiadomość o zdarzeniu drogowym dotarła do służb ratowniczych kilkanaście minut przed godziną 5. rano. Pierwsze informacje mówiły o pożarze ciągnika rolniczego na drodze z Bukowa do Szrop.

Na miejscu okazało się, że ciągnik rolniczy holujący przyczepę z nieznanych jeszcze przyczyn zjechał z drogi, po czym uderzył w drzewo. Ciągnik zapalił się. Kierujący nim 24 - letni mieszkaniec Tczewa poniósł śmierć. W zdarzeniu nie uczestniczyły inne osoby poza poszkodowanym.Zobacz galerię

W akcji ratowniczej brało udział 6 zastępów strażackich - po dwa z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Sztumie, z JRG w Malborku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Szropach.

Policja prowadzi dochodzenie pod nadzorem prokuratury nt. ustalenia przyczyn wypadku. W grę wchodzi kilka ewentualności, m.in. zasłabnięcie kierowcy, którego skutkiem było uderzenie w drzewo.

Ruch na drodze z Bukowa do Szrop odbywa się już bez przeszkód.

POLECAMY NA STREFIE AGRO: