To oni codziennie walczą o ludzkie życie i mienie! Strażacy...

  To oni codziennie walczą o ludzkie życie i mienie! Strażacy OSP z województwa pomorskiego. Trwa nasza akcja Strażak Roku. Galeria zdjęć

  Maria Poznańska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  To oni codziennie walczą o ludzkie życie i mienie! Strażacy OSP z województwa pomorskiego. Trwa nasza akcja Strażak Roku. Galeria zdjęć
  1/87

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Poznajcie kandydatów do tytułu Strażak Roku! To oni codziennie zmagają się z walką o ludzkie życie, zdrowie oraz dobytek. Działają w lokalnych - w małych miejscowościach i dużych miastach - Ochotniczych Strażach Pożarnych. Zobaczcie, kto startuje i na kogo można głosować!
  KLIKNIJ I ZOBACZ ZGŁOSZONYCH STRAŻAKÓW!

  Zobacz galerię

  Czekamy także na Twoje zdjęcie! Dodaj je do plebiscytu:

  KLIKNIJ!  Tytuły, statuetki, nagrody pieniężne dla strażaków OSP  Zdobywcy tytułów Strażaków Roku w powiatach otrzymają dyplomy i medale Strażaka Roku, zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas gali oraz awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów.

  Motopompa w nagrodę dla OSP  Jeszcze tylko DO PIĄTKU 5 KWIETNIA można zgłaszać kandydatów do plebiscytu Strażak Pomorza, w którym wybieramy Strażaka i Jednostkę OSP Roku oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Roku. Na laureatów czekają nagrody finansowe, a na zwycięską jednostkę OSP w kategorii wojewódzkiej - motopompa.

  Strażak Roku - trwa plebiscyt  Głosowanie odbywa się na trzech etapach. Do wtorku, 16 kwietnia mieszkańcy w poszczególnych powiatach wybierają Strażaka oraz Jednostkę OSP. Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu.

  Głosowanie w nim rozpocznie się 19 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia. Laureaci z powiatów powalczą w nim o tytuły i nagrody finansowe, które odbiorą podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Wszyscy wiemy, że jednostki OSP bardzo potrzebują wsparcia i sprzętu.

  Dlatego dla zwycięskiej jednostki OSP na Pomorzu mamy nagrodę rzeczową - motopompę do wody brudnej, o wartości 4 tys. zł. Znajdzie ona zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba będzie przetłoczyć duże ilości wody. Jest bardzo łatwa w obsłudze, doskonale sprawdza się w warunkach kryzysowych. Dzięki kompaktowej budowie i zastosowaniu lekkich materiałów została już doceniona przez rzeszę strażaków.

  W ramkach obok prezentujemy pięć jednostek OSP, które do tej pory zebrały najwięcej głosów w całym województwie.

  STRAŻAK POMORZA - ZGŁOŚ I GŁOSUJ!  Ważne terminy
  • Na zgłoszenia kandydatów czekamy do piątku, 5 kwietnia.
  • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpocznie się w piątek, 22 marca i potrwa do wtorku, 16 kwietnia, do godz. 21:30.
  • Do etapu wojewódzkiego zakwalifikują się zwycięzcy głosowania z każdego pomorskiego powiatu. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie.
  • Etap wojewódzki głosowania rozpocznie się w piątek 19 kwietnia i potrwa do wtorku, 30 kwietnia, do godz. 21:30.
  • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
  • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo