Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego...

  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego zakończony! Dziekujemy za głosy dla kandydatów z naszego województwa

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego zakończony! Dziekujemy za głosy dla kandydatów z naszego województwa
  Final ogolnopolski wielkiego strażackiego plebiscytu zakończony! Po finale wojewódzkim, najlepsi z najleposzych reprezentowali nasz region w kolejnej fazie konkursu. Dziękujemy za wsparcie dla nich i oddane głosy! Zobaczcie WYNIKI.
  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego zakończony! Dziekujemy za głosy dla kandydatów z naszego województwa

  We wtorek, 14 maja zakończyło się głosowanie w wielkim, ogólnopolskim finale plebiscytu. Brali w nim udział także reprezentanci naszego województwa. Sprawdźcie wyniki:

  KLIKNIJ i zobacz wyniki ogólnopolskiego finału w każdej kategorii plebiscytu


  SEWERYN RODA, z OSP Wielki Klincz zajął wysokie 5 miejsce w rankingu Strażaków OSP. A Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Mieroszyna uplasowała się tuz za podium, na miejscu 4!

  OSP Duninowo 15 miejsce wśród jednostek OSP.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy wysokich miejsc!

  Kliknij i zobacz wyniki plebiscytu na etapie wojewódzkim:


  Strażak Roku
  Jednostka OSP Roku
  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku


  To jeszcze nie koniec emocji! Kolejny etap przed nami!  Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się zwycięzcy głosowania z każdego pomorskiego powiatu. Przechodząc do finału zachowali głosy zdobyte w pierwszym etapie. Etap wojewódzki głosowania rozpoczął się w piątek 19 kwietnia i trwał do wtorku, 30 kwietnia, do godz. 21:30.

  Teraz zwycięzcy z wojeództwa zmierzą się w finale ogólnopolskim! Ten etap rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja.

  GRATULUJEMY zwycięzcom i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.
  Sprawdź wyniki etapu powiatowego - KLIKNIJ i Zobacz:


  Strażak Roku
  Jednostka OSP Roku


  Strażak Roku - szczegóły akcji  Tegoroczna edycja naszego strażackiego plebiscytu jest wyjątkowa.
  -W tym roku akcja zyska szczególną rangę i prestiż - mówi Agnieszka Król, kierownik marketingu "Dziennika Bałtyckiego". - Zwycięzcy plebiscytu z naszego województwa odbiorą nagrody w Warszawie podczas gali finałowej konkursu FLORIANY 2019, w którym przyznawane są tzw. strażackie Oscary.

  Wyjątkowy będzie także zasięg plebiscytu. Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną wybrani na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Plebiscyt będzie prowadzony nie tylko pod patronatem Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, lecz także we współpracy z Zarządem Głównym ZOSP RP i pod patronatem Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.


  - Z przyjemnością obejmujemy ten plebiscyt patronatem - mówi Waldemar Pawlak, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Znakomicie przyczynia się on do promocji chwalebnej idei ochotniczej straży pożarnej. Cieszymy się także, że szesnastu najpopularniejszych strażaków i szesnaście jednostek OSP, a także trzy najpopularniejszej młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski zostaną nagrodzone podczas gali konkursu FLORIANY 2019.

  List od Prezesa Waldemara Pawlaka


  Trzy etapy głosowania na strażaków i jednostki OSP

  Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłoszą do nagrody strażaków, jednostki OSP i młodzieżowe drużyny pożarnicze, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

  W piątek, 22 marca rozpocznie się głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Strażak Roku i Jednostka OSP Roku zostaną przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwać do wtorku, 16 kwietnia.

  Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W piątek, 19 kwietnia zaprezentujemy ich w świątecznym, magazynowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" i rozpocznie się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Laureaci z powiatów powalczą w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostaną wręczone w maju podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

  Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich Oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

  Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Zwycięzcy w województwie awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w sobotę, 4 maja - w Dniu Strażaka i potrwa do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

  Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Strażak Ochotnik Roku 2019 w Polsce i Jednostka OSP Roku 2019 w Polsce. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach strażaków i jednostek.

  Głosowanie na młodzieżowe drużyny pożarnicze

  Młodzi strażacy będą rywalizować w dwóch etapach. Najpierw młodzieżowe drużyny pożarnicze zgłoszone do naszej akcji powalczą o tytuł najpopularniejszej w województwie. Głosowanie rozpocznie się w piątek, 22 marca i potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Trzy drużyny, które otrzymają najwięcej głosów zdobędą wyróżnienia i nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

  Zwycięska drużyna uzyska także awans od ogólnopolskiego finału, w którym zachowując zdobyte głosy zmierzy się z drużynami z innych województw. Finałowe głosowanie rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja. Trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które w finale zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody finansowe, które odbiorą podczas uroczystej gali rozdania strażackich Oscarów w Warszawie.


  Konkurs FLORIANY 2019

  III Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 jest organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przez redakcję pisma "Strażak". Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.

  Więcej na stronie konkursu floriany.zosprp.pl

  Wielka gala konkursu FLORIANY 2019


  Strażackie Oscary są wręczane podczas uroczystej gali, które w tym roku odbędzie się w sobotę, 18 majaw Warszawie. To największe wydarzenie i święto ZOSP RP w Polsce. Na galę przybywają setki gości z całego kraju.

  W tym roku, oprócz laureatów konkursu FLORIANY 2019 na scenie zostaną nagrodzeni także laureaci naszego plebiscytu - zwycięzcy z każdego województwa w kategoriach Strażak Ochotnik Roku i Jednostka OSP Roku oraz trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu.

  Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

  Na szczeblu wojewódzkim laureaci z każdego powiatu odbiorą dyplomy i nagrody podczas uroczystej gali, organizowanej w Słupsku.

  Ważne terminy

  • Na zgłoszenia kandydatów czekamy do piątku, 5 kwietnia.
  • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpocznie się w piątek, 22 marca i potrwa do wtorku, 16 kwietnia, do godz. 21:30.
  • Do etapu wojewódzkiego zakwalifikują się zwycięzcy głosowania z każdego pomorskiego powiatu. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie.
  • Etap wojewódzki głosowania rozpocznie się w piątek 19 kwietnia i potrwa do wtorku, 30 kwietnia, do godz. 21:30.
  • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
  • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja.


  Tak wręczaliśmy nagrody strażakom w 2018 roku - zobaczcie relację!  Na zwycięzców czekają nagrody!  Kategoria STRAŻAK ROKU


  Strażacy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Strażaka Roku w powiecie
  • dyplom i medal Strażak Roku
  • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas gali
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Strażak, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Pomorza 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Strażacy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Strażak, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Polski 2019
  • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych


  Strażacy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Kategoria JEDNOSTKA OSP ROKU


  Jednostki OSP, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Jednostki OSP Roku w powiecie
  • dyplom
  • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas uroczystej gali
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
  • ufundowany przez firmę Ba System voucher na kwotę 200 złotych na serwis / przegląd dowolnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego w ramach oferty serwisowej firmy Ba System - KLIKNIJ i zobacz stronę firmy)


  Zobacz wideo:


  Jednostka OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Jednostka OSP Roku Pomorza 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
  • motopompę do wody brudnej o wartości 4 000 złotych ufundowaną przez firmę Ba System  Jednostki OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Jednostka OSP, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Jednostki OSP Roku w Polsce 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych


  Jednostki OSP, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Kategoria MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:
  • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Pomorza
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas uroczystej gali
  • nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zajmą drugie i trzecie miejsce w naszym województwie otrzymają:
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas uroczystej gali
  • nagrody finansowe w wysokości 600 złotych i 400 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu otrzyma:
  • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Polski 2019
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych


  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Partnerem i fundatorem nagród
  dla jednostek ochotniczej straży pożarnej
  jest firma


  WWW.BASYSTEM.PL
  Informacji o akcji udziela
  Agnieszka Piech
  tel. 797 001 066 (w godz. 9-17)
  e-mail: [email protected]


  Regulamin plebiscytu


  ZAMÓW MATERIAŁY PROMOCYJNE


  Zobacz już przygotowane materiały dla OSP!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo