Terminarz i wyniki 1 Ligi Żużlowej 2023
ROW Rybnik, Wybrzeże Gdańsk, Falubaz Zielona Góra, Orzeł Łódź, Polonia Bydgoszcz, PSŻ Poznań, Landshut Devils oraz TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski ścigają się na żużlowych torach w sezonie 2023. Poniżej przedstawiamy harmonogram plan spotkań sezonu zasadniczego, a także części play-off.
Play-offy w 1 Lidze Żużlowej 2023
Ćwierćfinały
Niedziela, 20 sierpnia 2023
- Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra 30:60
- Trans MF Landshut Devils - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 44:45
- ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 51:39
Sobota, 26 sierpnia 2023
- Enea Falubaz Zielona Góra - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 59:31
- Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Trans MF Landshut Devils 53:37
- Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - ROW Rybnik 50:40
Półfinały
Sobota, 9 września 2023
- Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Enea Falubaz Zielona Góra 42:47
Niedziela, 10 września 2023
- ROW Rybnik - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 49:41
Niedziela, 17 września 2023
- Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 46:44
- Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35
Finał
Piątek, 29 września 2023
- ROW Rybnik - Enea Falubaz Zielona Góra 40:50
Niedziela, 8 października 2023
- Enea Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 58:32
ZOBACZ TAKŻE:
Terminarz żużlowej PGE Ekstraligi w sezonie 2023. Emocje na ośmiu torach w Polsce
Mecze | Punkty | +/- | |
1. Falubaz Zielona Góra | 14 | 35 | +232 |
2. Polonia Bydgoszcz | 14 | 21 | +18 |
3. Arged Malesa Ostrów | 14 | 21 | +24 |
4. ROW Rybnik | 14 | 18 | -28 |
5. Landshut Devils | 14 | 15 | -56 |
6. Wybrzeże Gdańsk | 14 | 12 | -45 |
7. Orzeł Łódź | 14 | 10 | -93 |
8. PSŻ Poznań | 14 | 8 | -50 |
1 runda
Sobota, 8 kwietnia
- Abramczyk Polonia Bydgoszcz - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 49:41
- Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 46:41
Niedziela, 9 kwietnia
- ebebe PSŻ Poznań - Trans MF Landshut Devils 48:42
Czwartek, 20 kwietnia
- ROW Rybnik - Stelmet Falubaz Zielona Góra 38:52
2 runda
Niedziela, 16 kwietnia
- Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - ROW Rybnik 45:44
Czwartek, 4 maja
Piątek, 5 maja
- Landshut Devils - Polonia Bydgoszcz 52:38
Piątek, 12 maja
- Falubaz Zielona Góra - PSŻ Poznań 53:37
3 runda
Sobota, 22 kwietnia
- Poznań - Łódź 43:47
Niedziela, 23 kwietnia
- Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra 37:53
- Bydgoszcz - Rybnik 53:37
- Landshut - Ostrów Wielkopolski 38:52
4 runda
Niedziela, 30 kwietnia
- Orzeł Łódź - Landshut Devils 50:40
- Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz 50:40
Czwartek, 4 maja
- Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - PSŻ Poznań 48:41
Piątek, 12 maja
5 runda
Sobota, 6 maja
- Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Orzeł Łódź 21:26
Niedziela, 7 maja
- PSŻ Poznań - ROW Rybnik 46:44
- Landshut Devils - Falubaz Zielona Góra 44:46
Czwartek, 1 czerwca
6 runda
Sobota, 20 maja
- Rybnik - Łódź 48:42
Niedziela, 21 maja
- Gdańsk - Landshut 44:46
- Bydgoszcz - Poznań 48:42
Niedziela, 2 lipca
- Zielona Góra - Ostrów Wielkopolski 54:36
7 runda
Niedziela, 28 maja
- ebebe PSŻ Poznań - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 49:41
- H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Enea Falubaz Zielona Góra 35:55
- Trans MF Landshut Devils - ROW Rybnik 50:40
Sobota, 1 lipca
- Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 51:38
8 runda
Sobota, 3 czerwca
- Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ebebe PSŻ Poznań Poznań 49:40
- Enea Falubaz Zielona Góra - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 57:33
Niedziela, 4 czerwca
- ROW Rybnik - Trans MF Landshut Devils 51:39
- Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 56:34
9 runda
Sobota, 10 czerwca
- Orzeł Łódź - ROW Rybnik 35:55
Niedziela, 11 czerwca
- Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 51:39
- Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Enea Falubaz Zielona Góra 34:55
- InvestHousePlus PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 44:46
10 runda
Niedziela, 18 czerwca
- Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 47:43
- ROW Rybnik - PSŻ Poznań 48:42
- Falubaz Zielona Góra - Landshut Devils 62:28
Niedziela, 16 lipca
- Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 41:49
11 runda
Sobota, 24 czerwca
Niedziela, 25 czerwca
- Landshut - Łódź 49:40
- Bydgoszcz - Zielona Góra 43:47
- Poznań - Ostrów Wielkopolski 46:44
12 runda
Sobota, 8 lipca
- ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz 49:41
- Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Landshut Devils 60:30
Niedziela, 9 lipca
- Orzeł Łódź - PSŻ Poznań 47:42
- Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk 49:41
13 runda
Niedziela, 2 lipca
Niedziela, 23 lipca
- ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 40:50
- Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Landshut Devils 46:43
- InvestHousePlus PSŻ Poznań – Enea Falubaz Zielona Góra 42:47
14 runda
Sobota, 12 sierpnia
- Enea Falubaz Zielona Góra – KS ROW Rybnik 65:25
Niedziela, 13 sierpnia
- Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 51:39
- Trans MF Landshut Devils – InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:41
- H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 42:48
Faza finałowa sezonu 2023 w 1 Lidze Żużlowej
Ćwierćfinały
- sobota, 19 sierpnia 2023 i niedziela, 20 sierpnia 2023
- sobota, 26 sierpnia 2023 i niedziela, 27 sierpnia 2023
Półfinały
- sobota, 9 września 2023 i niedziela, 10 września 2023
- sobota, 16 września 2023 i niedziela, 17 września 2023
Finały
- sobota, 30 września 2023
- sobota, 8 października 2022
Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?