Symulatory prezentem Portu Gdynia dla Centrum Nauki Experyment. Z okazji 97. urodzin portu [zdjęcia, wideo]

szad.Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (6 zdjęć)
Z symulatorów PortMaster korzystać mogą już zwiedzający Centrum Nauki Experyment przy alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni.

To prezent dla najmłodszych mieszkańców miasta, ufundowany przez Port Gdynia z okazji jego 97. urodzin. Na nowoczesnych symulatorach, wyposażonych w interaktywny system, dzięki innowacyjnej formule każdy chętny może zapoznać się z pracą portu, spróbować wprowadzić do niego statek, lub dokonać jego załadunku. To atrakcje, które dotychczas dostępne były tylko dla studentów szkół morskich. Nic dziwnego, że już pierwszego dnia po zainstalowaniu symulatory cieszyły się wielką popularnością.

Symulatory prezentem Portu Gdynia dla Centrum Nauki Experyme...

- Rekordowe przeładunki oraz nasz strategiczny projekt w postaci budowy Portu Zewnętrznego mówią o potrzebie kształcenia profesjonalnej kadry - stwierdził Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników wzrasta z roku na rok. Branża morska jest bardzo chłonnym sektorem gospodarki, który zapewnia pewną, stabilną, rozwojową oraz dobrze płatną pracę. Chcemy przybliżyć młodzieży specyfikę działalności portu, zachęcić ich do wybierania szkół i uczelni o profilu morskim.

Z nowego nabytku cieszy się też dyrekcja Centrum Nauki Experyment. Symulatory wzbogacają i tak już imponującą ofertę edukacyjną placówki.

Budowa stanowiska to początek naszej współpracy - mówi Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment. - W założeniu projektu przewidziano dalsze etapy działań i partycypacji Zarządu Portu Morskiego Gdynia w budowaniu oferty i eksponatów w centrum.

I dodaje: Celami programowymi Experymentu są między innymi, wspieranie działań zmierzających do rozwoju gospodarki opartej na wiedzy, upowszechnianie polskiego dorobku technicznego oraz popularyzacja techniki oraz nowoczesnych technologii. Współpraca z Portem Gdynia to doskonały przykład synergii pomiędzy instytucją edukacji nieformalnej, a biznesem, która w niedalekiej przyszłości może przyczynić się do promocji zawodów związanych z branżą morską. Mieszkańcy Trójmiasta, a także licznie odwiedzający Experyment turyści będą mogli również poznać „od kuchni” zasady funkcjonowania nowoczesnego portu i fascynujących aspektów pracy w nim.

ZOBACZ FILM: Symulatory w Centrum Nauki Experymentw Gdyni

autor: Mateusz Dietrich

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie