Łukasz Konstanty
Znakomite wieści napłynęły do Polski z Kataru. Podczas turnieju tenisa stołowego WTT Feeder Doha II w zmaganiach deblistów najlepsi okazali się Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck. Polak stanął na podium także w rywalizacji singlistów.

Wspomniany duet w światowym rankingu deblistów plasuje się na 32. pozycji. W finale turnieju rozgrywanego w Dosze zwyciężyli reprezentantów Indii - Mamusha Utpalbhaia Shaha i Manava Vikasha Thakkara 3:0 (11:8, 11:9, 12:10).

Półfinał Jakuba Dyjasa w singlu

Dyjas, który w indywidualnej klasyfikacji plasuje się na 146. pozycji, bardzo dobrze radził sobie także w grze singlowej, w której ograł m.in. notowanego na 66. pozycji reprezentanta Słowacji Yanga Wanga. Przegrał dopiero w półfinale z Duńczykiem Jonathanem Grothem (37. miejsce) 1:3 (6:11, 6:11, 11:7, 6:11), późniejszym zwycięzcą zmagań, który na co dzień... jest klubowym kolegą Polaka. Obydwaj zawodnicy występują bowiem w KS Dekorglass Działdowo.

Nieco słabiej wypadli inni Biało-Czerwoni, którzy uczestniczyli w rywalizacji w Katarze. Maciej Kubik w indywidualnej rywalizacji odpadł już w drugiej rundzie. Na tym samym etapie z turniejem pożegnały się także Zuzanna Wielgos i Anna Węgrzyn, z kolei Katarzyna Węgrzyn i Natalia Bajor dotarły do 1/8 finału.

Na ćwierćfinale zatrzymały się z kolei duety z Polakami w składzie. W rywalizacji mężczyzn była to dwójka Kubik i Belg Martin Allegro, w zmaganiach kobiet - Bajor i Katarzyna Węgrzyn, z kolei w turnieju par mieszanych Katarzyna Węgrzyn i Kubik.