Stowarzyszenie Lepszy Gdańsk poprze Aleksandrę Dulkiewicz w wyborach 3 marca. Oba środowiska polityczne będą też kontynuować współpracę

MP
07.02.2019 GdańskWspólna konferencja "Wszystko dla Gdańska" oraz "Lepszy Gdańsk" poświęcona realizacji porozumienia podpisanego przed II turą wyborów prezydenckich, w których "Lepszy Gdańsk" poparł kandydaturę Pawła Adamowicza. W konferencji udział wzięli m.in. Piotr Kowalczuk, Beata Dunajewska, Jolanta Banach i Jędrzej Włodarczyk. Przemyslaw Świderski
Porozumienie zawarte przez ś.p. prezydenta Pawła Adamowicza i Lepszy Gdańsk przed drugą turą zeszłorocznych wyborów samorządowych będzie kontynuowane - zapewnili w czwartek 7 lutego przedstawiciele środowiska politycznego zamordowanego prezydenta i lewicowego stowarzyszenia. Współpraca programowa dotyczy polityki socjalnej. LG oficjancie poparł też Aleksandrę Dulkiewicz w nadchodzących wyborach na prezydenta Gdańska.

- W porozumieniu zawartym 25 października zeszłego roku ustaliliśmy, że postulaty socjalne Lepszego Gdańska i komitetu Wszystko dla Gdańska prezydenta Adamowicza będą wspólne i zostaną zrealizowane w tej pięcioletniej kadencji. Te postulaty to m.in. 1900 nowych mieszkań socjalnych, wyeliminowanie eksmisji na bruk poza oczywistymi przypadkami, stworzenie kompleksowego centrum pomocy ofiarom przemocy, powołanie miejskiego asystenta pomocy ofiarom przestępstw czy zwiększenie kompetencji rad dzielnic - przypominała Jolanta Banach, przewodnicząca Lepszego Gdańska.
Realizację tych postulatów nadzorować miał tzw. komitet monitorujący, którego powstanie przesunęła tragiczna śmierć prezydenta Adamowicza. W czwartek komitet oficjalnie został powołany do życia. W jego skład wchodzą eksperci z obu środowisk politycznych, głównie prawnicy, a na jego czele ze strony LE oprócz Jolanty Banach stoi Jędrzej Włodarczyk, ze strony WDG z kolei wiceprzewodnicząca Rady Miasta Beata Dunajewska i wiceprezydent Piotr Kowalczuk.

- Pierwsza wspólna uchwała, dotycząca powiększenia grupy osób korzystających z bezpłatnych usług opiekuńczych, a będąca inicjatywą LE jest już za nami. Wspólnie została przez nas przepracowana. Zajmujemy się już razem kolejną, dotyczącą objęcia darmowymi przejazdami uczniowskimi w komunikacji miejskiej także tych uczniów mieszkających w gdańskich bursach i internatach - mówił P. Kowalczuk.

To porozumienie ponad podziałami, które wyrażamy też naszym pełnym poparciem dla Aleksandry Dulkiewicz w nadchodzących wyborach. Apelujemy do wszystkich gdańszczan by w nich zagłosowali, wysoka frekwencja jest dla nas wszystkich bardzo ważna.

- dodawała Jolanta Banach.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosc

Ona musi rowno dawac w rure? bo ma wyglad pijaczki. Adamowicz robil przekrety to i ona tez siedzi w tym samym bagnie.

G
Gość

Głosujcie na Palermo w Gdańsku.

A
AJB

Znamienny "sajuz ponad POdziałami"! W polskim Palermo "prawicowy liberał" i jego spadkobiercy znakomicie się dogadują zarówno z uwłaszczoną na majątku PRL nomenklaturą, szemranym byznesem, developerami i mafijnymi bossami jak i zagranicznymi spółkami obsługującymi Gdańsk w zakresie gospodarki komunalnej żadne legitymacje partyjne i ideowe "destynacje" nie przeszkadzają im być dobrymi "paputczikami"! Byznes is byznes, a "pecunia non olet" jak się uda przy okazji co nieco "przytulić"! Taka karma! :)

g
gdanszczanin

Weszła w buty Adamowicza i myśli że ma ludzi za sobą ,zawsze byla jego podnużkiem sma nic nie pociągnie chyba że interesy z deweloperami i dyrektorem ECS mz znajomych to za mieszkanko będzie się odwdzieczał !Po namaszczenie pojechala do PE ,już skamle a co dalej,przerażające !

Dodaj ogłoszenie