Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Starogard Gdański: Przeniesiono oddział ratunkowy na czas remontu

Redakcja
Niedawno zaczęły się prace związane z remontem kapitalnym i modernizacją Szpitalnego Oddziału Ratunkowego powiatowego szpitala - Kociewskiego Centrum Zdrowia. Odbywa się to bez zawieszenia działalności oddziału, lecz nastąpiła bardzo istotna dla pacjentów reorganizacja wewnętrzna.

SOR znajduje się teraz na parterze, w miejscu, gdzie była poradnia chirurgiczna. Wchodząc wejściem głównym do szpitala, należy więc kierować się na lewo. Na zewnątrz znajduje się podjazd dla inwalidów, umożliwiający osobom niepełnosprawnym dotarcie do oddziału. Co ważne, poradnia chirurgiczna została przeniesiona na pierwsze piętro, gdzie wcześniej były pomieszczenia poradni otolaryngologicznej, zaś poradnia otolaryngologiczna znajduje się w jednym z pomieszczeń oddziału okulistycznego. W ramach reorganizacji przeniesiona została, też na pierwsze piętro, poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej.

- Szpital jest opatrzony odpowiednimi plakietkami informacyjnymi, dzięki którym pacjenci mogą bez problemu poruszać się po obiekcie - informuje Magdalena Jankowska, kierownik sekcji komunikacji w KCZ. - Przewidywany termin zakończenia prac to jesień tego roku.

Placówka jest od prawie roku spółką powiatową. Modernizacja SOR odbywa się dzięki dofinansowaniu unijnemu w wysokości około 3 mln 247 tys. złotych. Cała inwestycja będzie kosztować prawie 4,5 mln złotych. O dofinansowanie starało się starostwo. Remont musi być wykonany, bo 31 grudnia br. mija termin na dostosowanie SOR do wymogów określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia.

- Dzięki tej inwestycji znacznej poprawie ulegną warunki pobytu pacjentów oraz pracy personelu oddziału - mówi Rafał Kosecki, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Funduszy Europejskich w starostwie.

Między innymi powiększona zostanie część medyczna i część socjalna oddziału. Ponadto zostanie zakupione sporo nowego sprzętu i aparatury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki