Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 06godz.
  • 24min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Sprawa śmierci Kacperka. Kontrola NFZ w kartuskim szpitalu nie wykazała nieprawidłowości

Janina Stefanowska
Rodzice Kacpra, Agnieszka i Adrian Miotkowie uważają, że błąd popełnił lekarz , który nie powinien był odsyłać Kacpra do domu w drugi dzień wielkanocnych świąt
Rodzice Kacpra, Agnieszka i Adrian Miotkowie uważają, że błąd popełnił lekarz , który nie powinien był odsyłać Kacpra do domu w drugi dzień wielkanocnych świąt Janina Stefanowska
Pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku zakończył kontrolę w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach i nie stwierdził nieprawidłowości w placówce. Kontrola była związana ze śmiercią 5-letniego Kacperka z Miechucina, do której doszło w kwietniu w kartuskim szpitalu.

Kontrola NFZ objęła świadczenia udzielane przez szpital od 1 stycznia do maja 2015 r. Szczególną uwagę poświęcono funkcjonowaniu szpitalnego oddziału ratunkowego SOR. Oceniono też działalność placówki pod względem rzetelności. Z pisma podpisanego przez Ewą Paszkowicz, dyrektora POW NFZ w Gdańsku, wynika, że NFZ ocenia pozytywnie działalność placówki.

Dyrektor POW NFZ swoja opinię oparła na ocenie konsultanta wojewódzkiego ds pediatrii, dr hab. n. med. Barbary Kamińskiej. Pani doktor w charakterze biegłego specjalisty z dziedziny pediatrii, w oparciu o zabezpieczoną dokumentację medyczną procesu leczenia Kacperka i czynności podjęte w jego trakcie - przeprowadzony wywiad, badanie szczegółowe, zlecone badania laboratoryjne - stwierdziła, że nie budzą zastrzeżeń pod względem medycznym.

Czytaj również: Sprawa śmierci Kacperka. Wojewoda przekazał wyniki kontroli prokuraturze

W kwietniu 5-letni Kacperek z Miechucina trafił do szpitala w Kartuzach. Został z niego wypisany do domu "w stanie dobrym". Później stan chłopca znacznie się pogorszył. Został przewieziony do szpitala w Gdańsku, jednak było już za późno na ratunek.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jola

Z pisma podpisanego przez Ewą Paszkowicz - co to za gramatyka a tak poza tym Małgorzatę a nie Ewą

.

w TYM SZPITALU CZESTO WYSTEPUJA roznego rodzaju przypadki zgonow. Tu NFZ stroniczo ocenia dzialalnosc tej placowki ,a szczegolnie placowke ratownicza.

Dodaj ogłoszenie