Sekrety gdyńskich kamienic. Kolejna część niezwykłej książki! Oto wyjątkowa podróż po Gdyni

Akcja specjalna Sekrety gdyńskich kamienic
Udostępnij:
Kolejna, czwarta już część „Sekretów gdyńskich kamienic” Arkadiusza Brzęczka pojawi się wkrótce w księgarni "Dziennika Bałtyckiego"! Autor po raz kolejny zabierze nas w niesamowitą podróż po Gdyni.

"Sekrety gdyńskich kamienic". Niezwykła książka o Gdyni

Każda gdyńska kamienica to fascynująca historia z osobna, a jednocześnie opowieść o ludziach. Ludziach, którzy - wznosząc domy - budowali nad morzem swoje życie i przyszłość, przyczyniając się tym samym do rozwoju Gdyni. Nie ma drugiego takiego miasta w Polsce z historią niedługą, ale za to pełną dynamiki, cały czas oddziałującą na wyobraźnię.

- Najwięcej mojej uwagi przyciągnęło siedemnaście kamienic postawionych przy ulicy Świętojańskiej. Napisałem, oczywiście, nowy rozdział o „Bankowcu” i o domu, w którym mieszkam przy Piłsudskiego, odkryłem nieznaną realizację mojego ulubionego architekta Stanisława Ziołowskiego, a także włączyłem się jednym tekstem w ochronę niszczejącej kamienicy, wspaniale położonej na ul. Urszulanek - pisze we wstępie do książki Arkadiusz Brzęczek.- Opisałem Hotel „Gdynia” i gdyński budynek ZUS, pokazując przedwojenne losy tego miejsca. Odkryłem budynki, które stoją w tym samym miejscu, a jednak przed wojną były zarejestrowane przy innej ulicy albo miały inny numer. Historie towarzyszące ich powstaniu są niezwykle bogate. Nasycone ludzkimi losami, często tragediami, czasem zbrodniami, a na pewno sekretami. Kolejny raz z wielką radością odkrywałem miejsca, gdzie współtworzyli nasze miasto gdyńscy Żydzi.

To już 4 odsłona niezwykłej opowieści o Gdyni. Wkrótce pojawi się w naszej księgarni!

Kup także:

Grupa LOTOS od wielu lat wspiera zarówno inicjatywy ogólnokrajowe, jak i te o zasięgu lokalnym, których siła oddziaływania umożliwia zainteresowanie nimi odbiorców z całej Polski. Stąd spółka szczególny nacisk kładzie na wsparcie przedsięwzięć w miejscach, gdzie aktywnie prowadzi swoją działalność. Są to akcje społeczne, związane z ochroną środowiska, promujące sport, polską historię czy kulturę.

Pomorze jest bardzo ważne dla Grupy LOTOS. To tutaj znajduje się siedziba główna spółki oraz, należąca do koncernu, jedna z najnowocześniejszych rafinerii w Europie. Dlatego też firma szczególnie dba o promocję najważniejszych ośrodków miejskich Pomorza, w tym również Gdyni. Kolejna edycja albumu „Sekrety gdyńskich kamienic” odkrywa zarówno gdynianom, jak i przyjezdnym, tajemnice najciekawszych budynków i historie ich mieszkańców. Gdynia, jako ważny ośrodek portowy i stoczniowy, powstały z niewielkiej osady, jest symbolem budowy nowoczesnego państwa oraz otwarcia na świat.

Wsparcie LOTOSU dla Gdyni i Trójmiasta jest jednak znacznie szersze. Spółka jest mecenasem Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej, czyli największej i najpopularniejszej sceny musicalowej w Polsce. Tutaj także odbywa się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, czyli jedna z najstarszych i najważniejszych imprez filmowych w Europie i w kraju, którą także LOTOS obejmuje swoim mecenatem. Z miastem tym wiąże się również wyjątkowe wydarzenie muzyczne, którego koncern jest sponsorem – Ladies Jazz Festival. To unikalny projekt prezentujący największe artystki jazzowe z kraju i ze świata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie