Robaki w popularnych czekoladowych cukierkach na wagę w...

  Robaki w popularnych czekoladowych cukierkach na wagę w dużej sieci sklepów znalezione w Wejherowie. Białe robaczki w słodyczach [ZDJĘCIA]

  PL

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Robaki w popularnych czekoladowych cukierkach na wagę w dużej sieci sklepów znalezione w Wejherowie. Białe robaczki w słodyczach [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©unsplash

  Białe robaczki w czekoladowych cukierkach odnalazł mieszkaniec Wejherowa. Jak przyznaje - były kupione w jednej z większych sieci sklepów.
  Widok mało apetyczny - w czekoladowym cukierku znalazły się białe larwy, w dodatku nie w jednym z serii kupionych cukierków, ale kilku.
  Klienci często dzielą się informacją o takich odkryciach, przestrzegając innych przed zakupem. Tym razem stało się to w Wejherowie, a w komentarzach pod postem pojawiały się szybko informacje o tym, że inni również trafili na robaki w cukierkach.

  Z prośbą o komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do sieci handlowej, w której w jednym ze sklepów na terenie Wejherowa znaleziono feralne produkty. Poinformowali nas, że trefna partia została już wycofana ze sprzedaży.

  - Sygnały dotyczące funkcjonowania naszych sklepów są dla nas bardzo ważne. Informujemy, że Biuro Obsługi Klienta naszej sieci otrzymało już zgłoszenie we wskazanej sprawie bezpośrednio od klienta. Aktualnie weryfikujemy wraz z producentem cukierków możliwości zaistnienia tej sytuacji i jej ewentualnych powodów. Jednocześnie informujemy, że niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia od klienta personel sklepu w Wejherowie usunął całą partię cukierków Michaszki z sali sprzedaży. Opisana przez klienta sytuacja nie powinna mieć miejsca i jeśli znajdzie potwierdzenie w faktach, podejmiemy wszelkie działania niezbędne do jej wyjaśnienia i wyeliminowania w przyszłości” - poinformowała Maria Szymankiewicz, specjalista ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S. A.

  W tej nieprzyjemnej kwestii w oficjalnym piśmie wypowiedział się także producent cukierków, który zapewnia, że do zdarzenia doszło poza firmą. Oto fragment oświadczenia (kliknij w zdjęcia powyżej w celu przeczytania pełnego oświadczenia)

  - Zdrowie konsumentów oraz dbałość o najwyższą jakość naszych produktów jest naszym priorytetem, więc niezwykle zmartwiło nas zgłoszenie dotyczące obecności żywych organizmów w wyrobie Mieszko. Niezwłocznie podjęliśmy działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Działając w ramach opisanego zgłoszenia dokonaliśmy kontroli wszelkich półproduktów wykorzystywanych do produkcji. Zgodnie z wynikami tych badań jesteśmy w stanie zapewnić iż do zanieczyszczenia produktu nie doszło w naszym zakładzie. Obecnie podjęliśmy działania mające na celu zabezpieczenie interesów konsumenta i poznanie przyczyn tego przykrego zdarzenia - zapewnia Joanna Daunys, prezes Mieszko S.A.  CZYTAJ TEŻ: Larwy w cukierkach w Wejherowie

  Skąd biorą się białe robaki w żywności?


  Najczęściej spotykanymi larwami w słodyczach są mole spożywcze, czyli m.in. omacnica spichrzanka i mklik mączny. Niestety to, na którym etapie produkcji bądź dystrybucji znalazły się w produkcie, bywa trudne do ustalenia.

  Najczęściej dostają się z taśmy produkcyjnej zwabione orzechami, a zdarza się, że larwy złożyły jaja na opakowaniu i folia chroniąca cukierek nie jest barierą dla robaka. Zarówno proces produkcji, jak i dystrybucji jest długi, więc moment pojawienia się larw ciężko ustalić.

  źródło: Facebook


  Białe robaki w żywności i cukierkach - czy są groźne?


  Na szczęście larwy nie przenoszą żadnych chorób, jednak apetyt na długo potrafią zepsuć. Co zrobić, gdy znajdziemy zanieczyszczenie w zakupionym produkcie? Należy zgłosić to do Sanepidu, który dokładnie zbada, jak mogło dojść do zasiedlenia niepożądanych lokatorów - czy stało się to z powodu zaniedbań podczas dystrybucji czy może wina leży po stronie producenta.  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  POLECAMY:

  POLECAMY: "Sekrety gdyńskich kamienic" - do kupienia w naszej księgarni

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!