Rewitalizacja starego centrum Żukowa - przy przebudowie...

  Rewitalizacja starego centrum Żukowa - przy przebudowie spichlerza znaleziono dawny akt erekcyjny w butelce!

  Janina Stefanowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Rewitalizacja starego centrum Żukowa - przy przebudowie spichlerza znaleziono dawny akt erekcyjny w butelce!
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Janina Stefanowska

  Konsorcjum firm Kamaro Sp. z o. o. oraz Sobin Sp. z o.o. wykonuje przebudowę i rozbudowę historycznego budynku spichlerza. Inwestycja realizowana jest w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”. W budynku spichlerza mieścić się będzie Strefa Kultury oraz Centrum Aktywności Rodzin – CAR. Koszt wyniesie 9 mln zł. Ku końcowi zmierza budowa parku.
  - Przy fundamencie naroża budynku od strony ulicy 3 Maja ekipa remontowa natrafiła na starą, wieloboczną, prostokątną butelkę z białego szkła, której otwór został zabezpieczony szklaną zatyczką pochodzącą z innego materiału szklanego i korkiem - przekazała Beata Bujnowska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Żukowie. - W środku butelki znajdował się zwitek papieru. Po wyjęciu kartki przez archeologów okazało się, że jest to najprawdopodobniej akt erekcyjny.
  W odręcznie napisanym tekście wymieniono kilka dat, ale nie ma daty w nagłówku tekstu. Określenie daty powstania dokumentu będzie możliwe dopiero po przetłumaczeniu tekstu z języka niemieckiego. Tłumaczenie trwa.

  Na rewitalizację starego centrum Żukowa składają się trzy zadania - założenie parku przy ponorbertańskim zespole klasztornym, modernizacja i adaptacja zabytkowego spichlerza z XIX w. oraz modernizacja ul. 3 Maja.

  Zobacz galerię

  Do września ma trwać przebudowa XIX-wiecznego spichlerza przy ul. 3 Maja w Żukowie. Miejsce to ma stać się Kreatywnym Centrum Kultury i Edukacji oraz Centrum Aktywności Rodzin. - Gdy tylko uzyskamy wszelkie pozwolenia na użytkowanie, będziemy uruchamiać tę część społecznej aktywności, łącznie z salą koncertową - zapowiada Aleksandra Rogalewska-Kania, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie. - Druga część, budowa ośrodka kultury i sportu obejmie drugi z budynków - obecny obiekt z białych pustaków. Przeprowadzimy się tam w 2019 roku.  Rewitalizacja z nagrodą HIT 2018

  20 czerwca br. na Zamku w Gniewie odbyło się podsumowanie Konkursu Hit Pomorza oraz Kujaw i Pomorza 2017. Gmina Żukowo otrzymała nagrodę i statuetkę za opracowanie i realizację projektu „Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa”.
  Nagrodę przyznaną przez Komisję przedsięwzięcia Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów odebrał Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo. Decyzja o jej przyznaniu zapadła po przeprowadzonym audycie, przeanalizowaniu zgłoszonego tematu oraz w oparciu o informacje środowisk opiniotwórczych.


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!