Reprezentacja Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio 2021. 215 sportowców w kadrze, która będzie walczyć o medale w Japonii

Rafał Rusiecki
Rafał Rusiecki
Kibice czekają na sukcesy naszych olimpijczyków podczas igrzysk w Tokio
Kibice czekają na sukcesy naszych olimpijczyków podczas igrzysk w Tokio Sylwia Dabrowa
Udostępnij:
214 sportowców w 28 dyscyplinach zostało powołanych do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio. Polacy będą rywalizować w stolicy Japonii od piątku 23 lipca do niedzieli 8 sierpnia 2021 roku. Prezentujemy pełną listę olimpijczyków z opisem klubów, z jakich się wywodzą.

Skład reprezentacji Polski na letnie igrzyska olimpijskie Tokio 2020

Boks

  • Sandra Drabik (Boxing Kielce) -51 kg kobiet
  • Karolina Koszewska-Łukasik (Legia Fight Club Warszawa) -69 kg kobiet
  • Elżbieta Wójcik (KSW Roza Karlino) -75 kg kobiet
  • Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) -63 kg mężczyzn

Gimnastyka sportowa

  • Gabriela Sasnal (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) - wielobój, skok, równoważnia, ćwiczenia wolne, poręcze asymetryczne

Golf

  • Adrian Meronk (Toya Golf & Country Club Wrocław)

Jeździectwo

  • Paweł Spisak (koń Banderas) - wszechstronny konkurs konia wierzchowego
  • Joanna Pawlak (koń Chenaro) - wszechstronny konkurs konia wierzchowego
  • Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda) - wszechstronny konkurs konia wierzchowego
  • Mateusz Kiempa (koń Libertina) - rezerwowy

Judo

  • Agata Perenc (KS Polonia Rybnik) -52 kg kobiet
  • Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik) -57 kg kobiet
  • Agata Ozdoba-Błach (KS AZS-AWF Wrocław) -63 kg kobiet
  • Beata Pacut (GKS Czarni Bytom) -78 kg kobiet
  • Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik) -90 kg mężczyzn
  • Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn) +100 kg mężczyzn

Kajakarstwo

  • Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) - C1 kobiet (200 m)
  • Marta Walczykiewicz (Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie) - K1 kobiet (200 m)
  • Karolina Naja (KS Posnania Poznań)/Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) - K2 kobiet (500 m)
  • Karolina Naja (KS Posnania Poznań)/Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice)/ Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) - K4 kobiet (500 m)
  • Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) - C1 mężczyzn (1000 m)
  • Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) - C2 mężczyzn (1000 m)

Kajakarstwo górskie

  • Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz) - K1 kobiet
  • Aleksandra Stach (Krakowski Klub Kajakowy) - C1 kobiet
  • Krzysztof Majerczak (Krakowski Klub Kajakowy) - K1 mężczyzn
  • Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz) - C1 mężczyzn

Kolarstwo szosowe

  • Anna Plichta (Trek–Segafredo - USA) - jazda indywidualna na czas
  • Katarzyna Niewiadoma (CCC-Liv), Anna Plichta (Trek–Segafredo - USA) - wyścig ze startu wspólnego
  • Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe - Niemcy) - jazda indywidualna na czas
  • Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe - Niemcy), Michał Kwiatkowski (Team Ineos - Wielka Brytania), Rafał Majka (UAE Team Emirates - Zjednoczone Emiraty Arabskie) - wyścig ze startu wspólnego

Kolarstwo górskie

  • Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) - wyścig indywidualny
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) - wyścig indywidualny

Kolarstwo torowe

  • Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz), Marlena Karwacka (Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) - sprint indywidualny
  • Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz), Marlena Karwacka (Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) - sprint drużynowy
  • Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz), Marlena Karwacka (Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) - keirin
  • Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik (obie Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) - madison
  • Daria Pikulik (Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) - omnium
  • Mateusz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz), Krzysztof Maksel (ALKS Stal Grudziądz), Patryk Rajkowski (UKS Jedynka Mróz Kórnik) - sprint drużynowy
  • Szymon Sajnok (Cofidis - Francja), Daniel Staniszewski (Mazowsze Serce Polski) (rezerwowy: Wojciech Pszczolarski - Wibatech Merx) - madison
  • Szymon Sajnok (Cofidis - Francja) - omnium

Koszykówka 3x3

  • Michael Hicks (TS Wisła Kraków)
  • Paweł Pawłowski (Decka Pelplin)
  • Szymon Rduch
  • Przemysław Zamojski

Lekkoatletyka

  • Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław) - 400 m
  • Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice), Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa), Anna Wielgosz (CWKS Resovia Rzeszów) - 800 m
  • Martyna Galant (OŚ AZS Poznań) - 1500 m
  • Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków), Pia Skrzyszowska (AZS AWF Warszawa) - 100 m ppł
  • Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) - 400 m ppł
  • Alicja Konieczek (OŚ AZS Poznań), Aneta Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) - 300 m z przeszkodami
  • Karol Zalewski (AZS AWF Katowice) - 400 m
  • Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin), Patryk Dobek (MKL Szczecin), Mateusz Borkowski (RKS Łódź) - 800 m
  • Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin), Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) - 1500 m
  • Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) - 110 m ppł
  • Karolina Nadolska (KU AZS UAM Poznań), Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn), Angelika Mach (AZS UMCS Lublin) - maraton
  • Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) - chód na 20 km
  • Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek), Adam Nowicki (MKL Szczecin), Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) - maraton
  • Łukasz Niedziałek (WLKS Iganie Nowe) - chód na 20 km
  • Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec), Artur Brzozowski (MKL Sparta Stalowa Wola), Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej) - chód na 50 km
  • Paulina Guba (AZS UMCS Lublin), Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok) - pchnięcie kulą
  • Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) - rzut oszczepem
  • Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań), Anita Włodarczyk (AZS AWF Katowice), Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) - rzut młotem
  • Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała), Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) - pchnięcie kulą
  • Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław), Bartłomiej Stój (KU AZS Politechniki Opolskiej) - rzut dyskiem
  • Marcin Krukowski (KS Warszawianka), Cyprian Mrzygłód (AZS AWFiS Gdańsk) - rzut oszczepem
  • Paweł Fajdek (AZS AWF Katowice), Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) - rzut młotem
  • Piotr Lisek (OSOT Szczecin), Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) - skok o tyczce
  • Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) - skok wzwyż
  • Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka) - dziesięciobój
  • Pia Skrzyszowska, Marlena Gola (KS Podlasie Białystok), Paulina Guzowska (AZS AWF Katowice), Paulina Paluch (AZS AWF Warszawa), Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła), Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - sztafeta 4x100 m kobiet
  • Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław), Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin), Dominika Baćmaga (AZS AWF Warszawa), Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz), Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot), Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - sztafeta 4x400 m kobiet
  • Karol Zalewski (AZS AWF Katowice), Kajetan Duszyński (AZS Łódź), Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS Victoria Racibórz), Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa), Jakub Krzewina (OŚ AZS Poznań), Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź), Wiktor Suwara (AZS AWF Warszawa), Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań) - sztafeta 4x400 m mężczyzn
  • Dominika Baćmaga (AZS AWF Warszawa), Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz), Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin), Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot), Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Karol Zalewski (AZS AWF Katowice), Kajetan Duszyński (AZS Łódź), Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS Victoria Racibórz), Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa), Jakub Krzewina (OŚ AZS Poznań), Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź), Wiktor Suwara (AZS AWF Warszawa), Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań) - sztafeta 4x400 m mieszana

Łucznictwo

  • Sylwia Zyzańska (LKS Łucznik Żywiec) - indywidualnie
  • Sławomir Napłoszek (Stowarzyszenie „Łuczniczy Marymont”) - indywidualnie
  • Sylwia Zyzańska (LKS Łucznik Żywiec)/Sławomir Napłoszek (Stowarzyszenie „Łuczniczy Marymont”) - mikst

Pięciobój nowoczesny

  • Anna Maliszewska (KS Olimpia Zielona Góra) - indywidualnie
  • Łukasz Gutkowski (Stowarzyszenie "Pięciobój Polski" CWKS Legia Warszawa), Sebastian Stasiak (KS Olimpia Zielona Góra) - indywidualnie

Pływanie

  • Katarzyna Wasick (AZS-AWF Katowice) - 50 m st. dowolnym
  • Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław) - 100 m st. dowolnym
  • Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn) - 200 m st. dowolnym
  • Paulina Peda (AZS AWF Katowice) - 100 m st. grzbietowym
  • Laura Bernat (AZS UMCS Lublin) - 200 m st. grzbietowym
  • Paulina Peda (AZS AWF Katowice) - 100 m st. motylkowym
  • Paweł Juraszek (MKS Dziewiątka Dzierżoniów), Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin) - 50 m st. dowolnym
  • Jakub Kraska (AZS Łódź) - 100 m st. dowolnym
  • Kacper Stokowski (UKS G-8 Bielany Warszawa) - 100 m st. grzbietowym
  • Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa), Jakub Skierka (AZS AWF Warszawa) - 200 m st. grzbietowym
  • Jakub Majerski (AZS AWF Katowice), Paweł Korzeniowski (5Styl) - 100 m st. motylkowym
  • Krzysztof Chmielewski (Muszelka Warszawa), Jakub Majerski (AZS AWF Katowice) - 200 m st. motylkowym
  • Jan Kozakiewicz (Legia Warszawa) - 100 m st. klasycznym
  • Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław), Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn), Kornelia Fiedkiewicz (MKS Juvenia Wrocław), Dominika Kossakowska (AZS AWF Katowice) - sztafeta 4x100 m st. dowolnym
  • Jakub Kraska (AZS Łódź), Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz - sztafeta 4x100 m st. dowolnym
  • Mateusz Chowaniec, Kacper Majchrzak, Kamil Sieradzki, Jan Hołub - sztafeta 4x200 m st. dowolnym
  • Kacper Stokowski (UKS G-8 Bielany Warszawa), Jan Kozakiewicz (Legia Warszawa), Jakub Majerski (AZS AWF Katowice), Jakub Kraska (AZS Łódź) - sztafeta 4x100 m st. zmiennym
  • Paulina Peda (AZS AWF Katowice), Jan Kozakiewicz (Legia Warszawa), Jakub Majerski (AZS AWF Katowice), Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław) - sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym

Podnoszenie ciężarów

  • Joanna Łochowska (Budowlani Opole) -53 kg kobiet
  • Bartłomiej Adamus (Wisła Puławy) -96 kg mężczyzn
  • Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole) -109 kg mężczyzn

Siatkówka

  • Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów)
  • Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów)
  • Bartosz Kurek (Wolf Dogs Nagoya)
  • Łukasz Kaczmarek (Zaksa Kędzierzyn-Koźle)
  • Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów)
  • Piotr Nowakowski (Verva Warszawa)
  • Jakub Kochanowski (Asseco Resovia Rzeszów)
  • Wilfredo Leon (Sir Safety Perugia)
  • Michał Kubiak (Panasonic Panthers)
  • Aleksander Śliwka (Zaksa Kędzierzyn-Koźle)
  • Kamil Semeniuk (Zaksa Kędzierzyn-Koźle)
  • Paweł Zatorski (Asseco Resovia Rzeszów)

Siatkówka plażowa

  • Grzegorz Fijałek/Michał Bryl
  • Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Skateboarding

  • Amelia Brodka - park kobiet

Strzelectwo

  • Aneta Stankiewicz (Klub Strzelecki CWZS Zawisza Bydgoszcz) - karabin trzy postawy 50 m, karabin pneumatyczny 10 m
  • Tomasz Bartnik (CWKS Legia Warszawa) - karabin trzy postawy 50 m, karabin pneumatyczny 10 m
  • Klaudia Breś (Klub Strzelecki CWZS Zawisza Bydgoszcz) - pistolet pneumatyczny 10 m, pistolet sportowy 25 m
  • Sandra Bernal (WKS Śląsk Wrocław) - trap kobiet
  • Aleksandra Jarmolińska (CWKS Legia Warszawa) - skeet

Szermierka

  • Aleksandra Jarecka (AZS AWF Kraków), Ewa Trzebińska (AZS-AWF Katowice), Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków) - szpada indywidualnie
  • Aleksandra Jarecka (AZS AWF Kraków), Ewa Trzebińska (AZS-AWF Katowice), Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków), Magdalena Piekarska-Twardochel (AZS AWF Warszawa) - szpada drużynowo
  • Martyna Jelińska (AZS AWF Poznań) - floret indywidualnie

Taekwondo

  • Patrycja Adamkiewicz (AZS-AWF Warszawa) -57 kg
  • Aleksandra Kowalczuk (AZS Poznań) +67 kg

Tenis

  • Iga Świątek (Klub Tenisowy Legia Warszawa), Magda Linette (AZS Poznań) - singiel
  • Hubert Hurkacz (KKT Wrocław) - singiel
  • Magda Linette (AZS Poznań)/Alicja Rosolska (Klub Tenisowy Warszawianka) - debel
  • Hubert Hurkacz (KKT Wrocław)/Łukasz Kubot (KKT Wrocław) - debel

Tenis stołowy

  • Li Qian (KTS Enea Siarka Tarnobrzeg), Natalia Partyka (SKST Hodonin) - indywidualnie
  • Li Qian (KTS Enea Siarka Tarnobrzeg), Natalia Partyka (SKST Hodonin), Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) - drużynowo

Wioślarstwo

  • Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS-AWF Warszawa)/Maria Sajdak (AZS-AWF Kraków)/Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz)/Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń) - czwórka podwójna
  • Monika Chabel (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz)/Joanna Dittmann (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz)/Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/Maria Wierzbowska (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz) - czwórka bez sternika
  • Mateusz Biskup (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz)/Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) - dwójka podwójna
  • Jerzy Kowalski (KW Gopło Kruszwica)/Artur Mikołajczewski (KW Gopło Kruszwica) - dwójka podwójna wagi lekkiej
  • Fabian Barański (WTW Włocławek)/Wiktor Chabel (KS Posnania)/Dominik Czaja (KS AZS-AWF Warszawa)/Szymon Pośnik (KS AZS-AWF Warszawa) - czwórka podwójna
  • Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)/Mikołaj Burda (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz)/Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/Mateusz Wilangowski (KW Wisła Grudziądz) - czwórka bez sternika

Wspinaczka

  • Aleksandra Mirosław (KW Kotłownia) - kombinacja

Zapasy

  • Roksana Zasina (ZTA Zgierz) - styl wolny -53kg
  • Jowita Wrzesień (MOS CSiR Dąbrowa Górnicza) - styl wolny -57kg
  • Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań) - styl wolny -68kg
  • Tadeusz Michalik (KS Sobieski Poznań) - styl klasyczny -97kg
  • Kamil Rybicki (LKS Mazowsze Teresin) - styl wolny -74kg
  • Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski) - styl wolny -65 kg

Żeglarstwo

  • Zofia Noceti-Klepacka (Legia Warszawa) - RS:X
  • Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) - Laser Radial
  • Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin)/Jolanta Ogar (UKŻ Wiking Toruń) - 470 kobiet
  • Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia)/Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) - 49er kobiet
  • Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) - RS:X
  • Łukasz Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk)/Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) - 49er
PKOl zatwierdził skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie