reklama

Radni PiS chcą odwołania z Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszarda Świlskiego za problemy z PKM-ką

Szymon Zięba
Szymon Zięba
Zaktualizowano 
P. Świderski
Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą odwołania członka Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszarda Świlskiego. Ma to związek z problemami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po lipcowej ulewie w Gdańsku.

W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim radni PiS zapowiadają specjalną konferencję.

- Składamy wniosek o odwołanie członka zarządu z funkcji - powiedziała w niedzielę "Dziennikowi Bałtyckiemu" przewodnicząca Klubu Radnych PiS w sejmiku Danuta Sikora.

Jak tłumaczy, przyczyną ich decyzji są problemy z Pomorską Koleją Metropolitalną.

- Po 50 dniach od feralnej sytuacji, kiedy na skutek ulewnych deszczów rozmyły się nasypy torów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, chcieliśmy poznać przyczynę tego zdarzenia. Do tej pory nie jest ona znana. Nie ma żadnych oficjalnych wyników, analiz i badań ekspertów, o które w tej sprawie wnioskowano. My zwracaliśmy uwagę od początku, że skala zniszczeń dotyczy projektu wartego prawie miliard złotych. Powinien on być lepiej przygotowany i bardziej przewidywalny - mówi Danuta Sikora.

- Marszałek dał zlecenie panu Ryszardowi Trykosko, by ten powołał zespół ekspertów, który zajmie się "nieprawidłowościami w eksploatacji, projektowaniu, wykonawstwie i nadzorze" PKM. W ten sposób marszałek wyraża wotum nieufności w stosunku do swoich pracowników. My idziemy o krok dalej i składamy wniosek o odwołanie członka zarządu, czyli pana wicemarszałka Ryszarda Świlskiego, który w zarządzie województwa odpowiedzialny jest za infrastrukturę - zaznacza.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gdanszczanin

Rządzący nie mają za grosz honoru po takich wpadkach ,stary milionowe ,powinni sami podać się do dymisji . A ni honoru ani odpowiedzialności takich gospodarzy to my nie chcemy , won na bruk.

P
Polihistor

czyż nie?
Pozwala to przynajmniej zachować godność (w mniemaniu nadstawiającego, rzecz jasna).
Żeby zaś żądać czego od tej władzy, to już nie.
Wszak-ci wie ona zawsze LEPIEJ od bitego. :-)

P
Polihistor

Jeśli za motywowaną politycznie uważa Pan krytykę władz (prawda, że z określonej opcji politycznej - bo niby jak inaczej?), które ciężkie, przeznaczone DLA PANA i innych pieniądze, za które można było stworzyć pomnikowe dzieło, zmarnowały i zmieniły w kosztowną, na dodatek źle funkcjonującą zabawkę, którą klnie każdy mieszkaniec Trójmiasta, jaki liczył na coś zupełnie innego, to gratuluję przenikliwości! :-)
I niechże Pana w dalszym ciągu załatwiają odmownie, ku Pańskiej - jak rozumiem - radości, i z Pańskim poparciem.
Zasługuje Pan bowiem w pełni, podobnie jak większość mieszkańców Lemingradu, na swój los.
Co tylko potwierdza - choć i tak nie miałem co do tego żadnej wątpliwości - wszelkie moje uwagi i wnioski.
Drobna uwaga na koniec: wie Pan, w polszczyźnie przestrzegamy (na szczęście!) pewnych norm językowych, nakazujących nam nie "tykać" nieznajomego. I długo tak jeszcze zostanie. Wśród ludzi na poziomie, rzecz jasna. A lemingi, cóż ...... :-) I to było na tyle.

w
wesoly kacap

to wszystko wina Tuska

b
bezpartyjny

najbardziej naturalne bedzie , jesli Polhistorze , troche sie zastanowisz , pomyslisz i przestaniesz
sie kierowac w swoich opiniach politzcyna nienawiscia .

G
Gość

Niech sie radni PiSu zbiora w kupe i zbiorowo pukna w......czolo .

N
Niezarejestrowany

Czemu wicemarszałek ma być odwołany, a nie marszałek? Nie rozumiem tego. Czyżby kwestia PKM marszałkowi województwa zwisała i nie wziął on się osobiście za rozwiązanie problemu i zastosował psychologię stosowaną, po czym odwołał wicemarszałka? Kompletny brak logiki. Moim zdaniem to marszałek powinien podać się do dymisji.

P
Polihistor

Postulowałem to 2 miesiące temu, przy czym sądzę, że - zważywszy skandaliczny sposób, w jaki w ogóle zrealizowano PKM - do dymisji powinien się, w istocie, podać cały zarząd województwa.
No, ale to nie w Lemingradzie.
Nie PlaCforma.
Popatrzmy zresztą na Warszawę. :-)

Dodaj ogłoszenie