Trwają przygotowania do remontu PKM po nawałnicy...

  Trwają przygotowania do remontu PKM po nawałnicy [WIDEO,ZDJĘCIA]

  Maciej Pietrzak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Trwają przygotowania do remontu PKM po nawałnicy [WIDEO,ZDJĘCIA]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©PKM

  Na gdańskim odcinku linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, nieczynnym od ponad trzech tygodni w wyniku słynnej już ulewy, trwają przygotowania do zasadniczego remontu. Dwa specjalistyczne pojazdy pracują nad oczyszczeniem torowiska z błota, jakie napłynęło na nie w wyniku lipcowej nawałnicy.
  - Ten dysponujący ogromną siłą ssącą swoisty odkurzacz wybierze spod naszych torów cały zanieczyszczony błotem tłuczeń, który następnie uzupełnimy nowym materiałem. Równolegle trwają ustalenia z ubezpieczycielem co do sposobów i terminów realizacji właściwego planu napraw wszystkich szkód - informuje Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy PKM.

  Naprawa PKM po ulewie pochłonie 20 mln zł. Koleją nie pojedziemy do końca wakacji?

  Wielkie czyszczenie rozpoczęło się w okolicach przystanku Kiełpinek. Tu spływające w wyniku ulewy masy wody z Węzła Karczemki przerwały sąsiadującą z linią PKM skarpę, czego konsekwencją było zalanie torów. W sumie na całych 20 km linii nr 248 doszło do takich przypadków jeszcze w 9 miejscach.

  Wymiana zanieczyszczonego tłucznia jest kluczowym elementem przygotowania do dalszych, zasadniczych napraw na linii. To, kiedy się rozpoczną, uzależnione jest od decyzji Urzędu Zamówień Publicznych. Urząd ma zdecydować, czy główny remont w formie bezprzetargowej będzie mógł rozpocząć wykonawca linii - firma Budimex, czy też jednak na naprawę trzeba będzie rozpisać nowe postępowanie. To wydłużyłoby cały proces przywrócenia ruchu nawet o kilka miesięcy. Natomiast w najbardziej optymistycznym wariancie scenariusza bezprzetargowego ruch szynobusów miałby zostać wznowiony na początku września - byłby przywracany etapami, a w pierwszym okresie szynobusy będą jeździły wolniej.
  m.pietrzak@prasa.gda.pl  Cały artykuł na ten temat przeczytasz we wtorkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 9.08.2016 r. albo kupując e-wydanie gazety


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Budyniowe lody tylko w Gdansku miescie wałow.

  UN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dlaczego ukrywa się winnych.

  Mieszkaniec Gdańska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Przecież osoby odpowiedzialne w świetle prawa odebrały nasypy kolejowe jako spełniające wymogi określone w odpowiednich przepisach. Kto to jest taki,że kryje się je , nie upublicznia instytucji...rozwiń całość

  Przecież osoby odpowiedzialne w świetle prawa odebrały nasypy kolejowe jako spełniające wymogi określone w odpowiednich przepisach. Kto to jest taki,że kryje się je , nie upublicznia instytucji odpowiedzialnej .
  Czy dopiero prokuratura wkracza kiedy giną ludzie , czy nie lepiej zapobiegać?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czego Peło sie tylko dotknie tam katastrofa, h.. d... i kamieni kupa

  Roland (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  .

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY