Psich pryszniców przy plażach raczej nie będzie. Jest jedno...

  Psich pryszniców przy plażach raczej nie będzie. Jest jedno wyznaczone miejsce, gdzie można opłukać pupila. Gdzie?

  Zdjęcie autora materiału

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Psich pryszniców przy plażach raczej nie będzie. Jest jedno wyznaczone miejsce, gdzie można opłukać pupila. Gdzie?
  Gdańska radna Beata Dunajewska wystosowała ostatnio do władz miasta interpelację ws. wykonania pryszniców dla psów na plażach. Jest już odpowiedź. Prezydent wskazuje miejsce, gdzie można opłukać psa po kąpieli w słonej wodzie. Innych punktów na razie nie będzie.
  Psich pryszniców przy plażach raczej nie będzie. Jest jedno wyznaczone miejsce, gdzie można opłukać pupila. Gdzie?
  - Na prośbę mieszkańców zwracam się z prośbą o wykonanie, przy istniejących już natryskach, pryszniców dla psów, które pod opieką właścicieli korzystają z gdańskich kąpielisk - napisała w interpelacji do prezydenta Pawła Adamowicza radna Beata Dunajewska. - Czworonogi po kąpieli w Bałtyku warto opłukać wodą, w celu pozbycia się soli, która zalega w skórze i sierści - wskazywała.

  Jak mówi radna, długo zastanawiała się nad złożeniem interpelacji w tej sprawie.


  - Ale sama miałam psa i jak wracał z plaży, to sól go zjadała - mówi Beata Dunajewska. - Organizacja takich pryszniców nie wymaga wielkiego zachodu. Może to być zwykły wąż zakończony odpowiednią końcówką - dodaje. I podkreśla, że wzorem mogą być tu kurorty w Chorwacji, które mają w swojej ofercie szeroką gamę usług dla czworonogów.

  Zwierzęta są tam na plażach mile widziane, plaże są wyposażone w śmietniki na psie odpadki, prysznice dla psów, jak i wodę pitną dla zwierząt - mówi radna.

  Przy okazji zwróciła się też do władz miasta z prośbą o rozszerzenie programu wodopojów - misek z wodą dla zwierząt, dostępnych w różnych częściach Gdańska.

  Radnej odpowiedział już na piśmie prezydent Paweł Adamowicz:

  Gdański Ośrodek Sportu wyznaczył miejsce, w którym jest możliwość opłukania swojego pupila- przy budynku Centrum Ratownictwa Wodnego w Brzeźnie. Z lokalizacji tej często korzystają członkowie Gdańskiej Sekcji Psów Ratowniczych. W związku z obowiązującymi regulaminami kąpielisk wprowadzanie zwierząt na kąpieliska jest zabronione. Zlokalizowanie pryszniców dla psów przy istniejących natryskach jest więc niemożliwe, bo są one posadowione w obrębie kąpielisk.

  Gdański Ośrodek Sportu zwróci się z prośbą do dzierżawców punktów gastronomicznych o ustawienie misek z wodą dla zwierząt.
  GOS przygotowuje przed każdym sezonem letnim wybieg dla psów przy wejściu numer 34 w gdańskim Brzeźnie. Psy mogą się tam spokojnie bawić i się wykąpać, także po spuszczeniu przez właściciela ze smyczy.

  Najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na Pomorzu:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo