Program "Chcę tu pracować", czyli odkrywamy pomorski rynek pracy. Odcinek 4: operator giętarki w gdańskiej firmie Haad

Akcja specjalna Chcę tu pracować
Zastanawiasz się nad podjęciem pracy, ale nie wiesz w jakim kierunku poprowadzić swoją karierę? Mamy coś dla Ciebie! W czwartym odcinku programu "Chcę tu pracować" wraz z prowadzącym program Szymonem Szymańskim odkryjemy krok po kroku tajniki zawodu... operatora giętarki w firmie Haad. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy jednej z wiodących firm obróbki rur na Pomorzu? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w kolejnym odcinku programu "Chcę tu pracować". Może to czas na Ciebie?

Branża usługowego gięcia rur choć w Polsce, jak i na świecie jest bardzo rozwojowa, to wymaga od firm ciągłej modernizacji technologii gięcia, a co za tym idzie - nie wszystkim przedsiębiorstwom udaje się być cały czas na topie.

- Są maszyny, które w ciągu minuty mogą wygiąć 12 rur, nasz strongman i trener personalny Marek Juszczyk - może w tym czasie wygiąć 2 lub 3 rury- wprowadza nas w tematykę prowadzący program Szymon Szymański.

Obsługą maszyn służących do gięcia rur zajmuje się operator giętarki, któremu przyjrzymy się w najnowszym odcinku programu "Chcę tu pracować" pod przewodnictwem Szymona Szymańskiego.

Gdańskie przedsiębiorstwo Haad oferujące usługi giętarskie

Jeśli w Trójmieście musisz hurtowo zagiąć rury prawdopodobnie trafisz do zakładu firmy Haad. Przedsiębiorstwo to działa od 1991 roku i oprócz usług giętarskich oferuje swoim klientom dostarczanie całych technologii gięcia wraz z maszynami i ich uruchomieniem. W 2008 roku dzięki współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonmiczną przedsiębiorstwo zmieniło swoją siedzibę i teraz stacjonuje na gdańskich Kokoszkach przy ul. Geodetów 2. Firma również mocno inwestuje w edukację przyszłych pracowników, zapewniając młodym adeptom szkolenia w całej Europie.

Zobacz inne odcinki:

Operator giętarki w firmie Haad. Jakie wymogi należy spełnić?

Ciężko w Polsce o edukację w kierunku zawodu operatora giętarki. Aby zostać potocznie zwanym rurarzem nie trzeba ukończyć żadnej szkoły zawodowej ani uczelni wyższej. Wiąże się to jednak z długim procesem nauki obsługi maszyn w firmie, w której podejmujemy pracę.

Zarobki na stanowisku operatora giętarki w przedsiębiorstwie Haad

Wysiłek jednak potrafi się opłacić, a imponujące zarobki w Haad są tego dowodem.

- Już na starcie operator giętarki otrzyma 3000 zł netto. Średnio na stanowisku rurarza zarobimy 4500 zł netto, a doświadczony pracownik może liczyć na pensję przekraczającą 6000 zł netto - tłumaczy prowadzący program.

Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem pracy trzeba się sporo nauczyć. I tu z pomocą śpieszy operator giętarki Paulina Debis, która w najnowszym odcinku szczegółowo przeszkoli prowadzącego Szymona Szymańskiego i zaproponuje mu wykonanie podstawowego wygięcia rury.

- Nie w każdej firmie nowy pracownik otrzymuje dokładną instrukcję tak krok po kroku dotyczącą tego, co ma zrobić. Często jest to skok na głęboką wodę - wyjaśnia Szymon Szymański.

Dlaczego miałbym zatrudnić się na stanowisku operatora giętarki w przedsiębiorstwie Haad?

Co jeszcze może przyciągnąć potencjalnych pracowników do firmy Haad? Postanowiliśmy zapytać o to członka zarządu firmy Haad - Łukasza Poradę.

- Branża rurarska prężnie rozwija się w Polsce. To, co może przyciągnąć młodych ludzi do nas to przede wszystkim dobre zarobki. Jeżeli chodzi o gięcie rur to początkujący pracownik może liczyć na zarobki rzędu 25 zł za godzinę, natomiast doświadczony - od 35 zł w górę - zachwala Łukasz Porada z firmy Haad.

Pracowników z kilkuletnim stażem jest relatywnie niewiele na polskim rynku, a to dlatego, że większość osób, które nauczą się tej specyfiki pracy po pewnym czasie wyjeżdża na zachód, gdzie są lepsze warunki pracy.

[cyt]- Wysyłamy naszych pracowników na szkolenia do producentów maszyn, które sprzedajemy. Ponadto, można liczyć na rozwój w młodym zespole w młodej firmie i to jest to czym chcemy zachęcić młodych ludzi do tego, aby aplikowali do naszej firmy - konkluduje członek zarządu firmy Haad.

W najnowszym odcinku przyjrzeliśmy się pracy operatora giętarki, a Ty co zrobiłeś w tym czasie?

Praca, Pieniądze, Satysfakcja. Może to czas na Ciebie? Do zobaczenia już niebawem w kolejnym odcinku programu "Chcę tu pracować"!

Program

Partner projektu:

Partner odcinka:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie