Program "Chcę tu pracować", czyli odkrywamy pomorski rynek pracy. Odcinek 2: Tajniki pracy w firmie JohnnyBros

Akcja specjalna Chcę tu pracować
Wideo
od 16 lat
Zastanawiasz się nad podjęciem pracy, ale nie wiesz w jakim kierunku poprowadzić swoją karierę? Mamy coś dla Ciebie! W kolejnym odcinku programu "Chcę tu pracować" wraz z prowadzącym program Szymonem Szymańskim odkryjemy krok po kroku tajniki pracy w firmie JohnnyBros w Gdańsku. A ta jest niezwykle interesująca, wymagająca, ale też - przyjemna. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy w firmie JohnnyBros? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w drugim odcinku programu "Chcę tu pracować"! Może to czas na Ciebie?

Niektóre rzeczy jak piękno Szwajcarskich Alp czy niezawodność WD-40 pozostają niezmienne. Technologia jednak wciąż pędzi do przodu i coś, co kiedyś wydawało się nam przełomowe, dziś jest już przestarzałe, a nawet nieaktualne. Kto pomaga firmom nadążać za najnowszymi trendami? Tego dowiecie się już w najnowszym odcinku programu "Chcę tu pracować".

Lata świetności firmy JohnnyBros

Tym razem pod lupę wzięliśmy jedną z najbardziej przyszłościowych branż na świecie. Prowadzący program Szymon Szymański udał się z wizytą do firmy JohnnyBros, która od 2009 roku zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych i odnosi sukcesy na międzynarodowym rynku branży SEO.

Samorozwój i wysoko rozwinięty system benefitów to podstawa w firmie JohnnyBros

Przygoda w firmie JohnnyBros rozpoczęła się krótką wycieczką po firmie. W ten sposób mieliśmy okazję zobaczyć warunki, w jakich pracują wykwalifikowani specjaliści z branży IT. A te robią niemałe wrażenie.

- Dobrze trafiłeś. Dzisiaj jest piątek, a w każdy piątek 4 godziny pracy przeznaczamy na samorozwój. W tych
godzinach poszerzamy swoją wiedzę z tematów, które nas interesują i mają związek z naszą pracą - tłumaczy Jakub Wolfgang pracujący na stanowisku Junior Helpdesk Specialist.

Kolejnym atutem pracy w JohnnyBros jest wysoko rozwinięty system benefitów. Ale to nie wszystko! Oprócz samorozwoju firma dba o kondycję swoich pracowników oferując im dłuższe i częstsze przerwy regeneracyjne niż przewiduje to kodeks pracy.

Nie da się nie zauważyć, że pracownicy JohnnyBros to miłośnicy footballu. A wszystko to za sprawą niezwykle imponującej kolekcji trofeów i... piłkarzyków. Czy wspomniane już trofea to nagrody za wygrane partie w piłkarzyki?

- Nie, to akurat są nasze zdobycze, które najczęściej pochodzą z różnych akcji charytatywnych. Znajdziesz tu m.in. buty Roberta Lewandowskiego, rękawice Petera Schmeichela, Mike'a Tysona czy piłkę od dwukrotnego mistrza świata Piotra Nowakowskiego. Wszystko to opatrzone autografami. Posiadamy także zdjęcie Diego Maradony z jego podpisem. A skoro przy nim jesteśmy - naszą ostatnią zdobyczą jest obraz namalowany przez gdańskiego malarza Janusza Pawlukiewicza - wyjaśnia Jakub Zyskowski pełniący funkcję online marketing specialist.

Atuty pracy w JohnnyBros, czyli finansowanie edukacji i dwumiesięczny urlop

JohnnyBros oprócz wszelkiego rodzaju benefitów gwarantuje swoim pracownikom pomoc niemalże na każdym etapie życiowym. Co więcej, stawia na rozwój pracowników i finansuje różnego rodzaju szkolenia czy kursy jezykowe.

- Cieszę się, że w godzinach pracy mogę uczęszczać na lekcje języka polskiego, które zapewnia firma. Pracownicy mogą skorzystać z dodatku relokacyjnego i otrzymać pomoc w załatwieniu wszystkiego, co jest niezbędne do życia w Polsce. To bardzo ważne, zwłaszcza dla obcokrajowców - tłumaczy Aleksandra Chavarria Sandoval będąca na stanowisku Junior SEO Content Manager.

Nie sposób pominąć innych atutów pracy w JohnnyBros. Mowa m.in. o finansowaniu edukacji czy... dwumiesięcznych urlopach regeneracyjnych.

- Jako, że wciąż się uczę, firma JohnnyBros płaci moje czesne. Firma w ramach systemu benefitów oferuje również finansowanie kursów hobbystycznych.Z kolei weterani firmy mogą liczyć na dodatkowy, dwumiesięczny, płatny urlop regeneracyjny - opowiada Andrzej Bisewski, Ruby on Rails Developer.

Jedno jest pewne: dzięki tym rozwiązaniom, pracownicy są bardziej zmotywowani do wykonywania jeszcze efektywniejszej pracy.

Wykwalifikowana i zintegrowana kadra to klucz do sukcesu w JohnnyBros

Projektowanie aplikacji webowych to proces złożony i skomplikowany, który wymaga czasu, pracy i zaangażowania pracowników.

- W JohnnyBros obsługujemy naszych wieloletnich klientów. Każdy projekt składa się z etapu kreacji, kodowania i tworzenia treści przez dział SEO. Zawsze zaczynamy od rozmowy, podczas której dzielimy się swoimi obawami i planami - wyjaśnia Creative Team Leader, Krzysztof Kania.

Firma JohnnyBros została doceniona za ich przyjazne podejście do pracowników obcojęzycznych.

- JohnnyBros to wielokulturowe i przyjazne miejsce pracy dla każdego. Organizujemy wiele działań na rzecz tworzenia przyjaznych relacji w pracy oraz zostaliśmy wyróżnieni przez Gdański Urząd Pracy jako firma przyjazna cudzoziemcom - tłumaczy Bas De Natris, pełniący funkcję SEO Content Senior Team Leader.

Najważniejszą wartością JohnnyBros są... ludzie

Integracja to bardzo istotna część kultury organizacji firmy JohnnyBros.

- Naturalną okazją do lepszego poznania się są turystyczne piątki. Raz w miesiącu kończymy pracę o godz. 12, a następnie udajemy się na wspólne wyjście. W zależności od pory roku mogą to być: wypad na gokarty, park linowy, kulig czy tez wyjście na plażę - opowiada Zuzanna Olszewska na stanowisku Junior SEO Content Manager.

Niezwykła okolica czy rozbudowany system benefitów to nie wszystko. Najważniejszą wartością w firmie są ludzie.

Praca, Pieniądze, Satysfakcja. Może to czas na Ciebie? Do zobaczenia w kolejnym odcinku programu "Chcę tu pracować"!

Program

Partner odcinka:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki