Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2019 r. Ile punktów musieli mieć absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych

Marlena Klepacz
Marlena Klepacz
TUTAJ SPRAWDZISZ PROGI PUNKTOWE w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2019 r. W pierwszej kolejności podajemy progi w klasach dla ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, następnie dla ABSOLWENTÓW GIMNAZJÓW. Kliknij w następne zdjęcie >>>
Prezentujemy progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku, obowiązujące podczas rekrutacji w 2019 roku. Zobacz, ile punktów w 2019 roku musieli mieć absolwenci gimnazjów, żeby dostać się do danej klasy w poszczególnych gdańskich LO oraz ile punktów w 2019 roku musieli mieć absolwenci szkół podstawowych, żeby dostać się do danej klasy w poszczególnych gdańskich LO.

Rekrutacja do szkół średnich 2019 dla dwóch roczników

To była bardzo trudna rekrutacja do szkół średnich. W konsekwencji reformy edukacji, w 2019 zderzyły się ze sobą dwa roczniki: absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

Mimo że w tym roku Miasto Gdańsku przygotowało dwa razy więcej miejsc niż w roku ubiegłym dla przyszłych licealistów zabrakło ich aż 1,2 tys. Wśród takich uczniów znalazły się osoby, które do wymarzonych placówek nie dostały się ze względu na bardzo wysokie progi punktowe.

TUTAJ SPRAWDZISZ PROGI PUNKTOWE w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2019 r. >>>

Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdyni w 2019 r...

Progi punktowe w liceach i technikum w Sopocie w 2019 r. Ile...

- W poprzednich latach uczniowie nie dostawali się do szkół dlatego, bo nie osiągali pewnego poziomu punktów, czyli nie mieli punktów, które pozwalały im dostać się do liceum - tłumaczył Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych. - Dzisiaj mówimy o uczniach, którzy mają czerwone paski, średnią powyżej 5.0, mają też osiągnięcia olimpijskie, a i tak się nie dostali.

Czytaj także

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca. Władze Gdańska zwiększyły liczbę miejsc w liceach. W konsekwencji w niektórych klasach będzie się uczyć powyżej 30 uczniów.

Czytaj także

W tych liceach w Gdańsku są wolne miejsca dla absolwentów szkół podstawowych!!! SPRAWDŹ:

W których liceach w Gdańsku są wolne miejsca? Sprawdź ofertę...

Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich 2019. W których l...

Progi punktowe w szkołach średnich w Gdańsku w 2017 i 2018 r.

Progi punktowe w 2019 r. znacznie wzrosły. Podajemy dla porównania, jak wyglądały limity punktów w ubiegłych latach.

Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2018 r.

Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2018...

Czytaj także

Progi punktowe w technikach w Gdańsku w 2018 r.

Progi punktowe w technikach w Gdańsku w 2018 r. Ile punktów ...

Ranking najlepszych szkół średnich w Gdańsku 2019

Zobacz również ranking najlepszych liceów i techników w Gdańsku:

TOP 10 najlepszych liceów w Gdańsku 2019. Ranking gdańskich ...

TOP 10 najlepszych techników w Gdańsku 2019. Ranking gdański...

"Absolwenci na pewno znajdą miejsce w szkole. Niekoniecznie tej, którą sobie wybrali". Szef MEN o rekrutacji do szkół średnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

--> Pożyczki na dowód do 19.000zł w 25minut na Twoim koncie

złóż wniosek tu: xchwilowki.pl

kasa na wakacje, remont, samochód itp../

Dodaj ogłoszenie